Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Mi a véleményetek arról, ha...

Early Bird 1106 kérdése:

Mi a véleményetek arról, ha valaki tudatosan úgy dönt, hogy soha nem fog gyermeket vállalni?

Figyelt kérdés

2019. júl. 31. 14:23
1 2 3
 11/25 anonim ***** válasza:
89%
Szive joga, nekem nem faj!
2019. júl. 31. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/25 Metionin ***** válasza:
91%
Az hogy a magánügye. Én sem fogok gyereket vállalni. Tulajdonképpen nekem az a fura ebben, hogy a legtöbb ember számára alap hogy nem szólunk bele abba hogy valaki pl. hova megy nyaralni, milyen fajta kutyát tart, milyen könyveket szeret, milyen színűre szeretné festeni a nappaliját. De abba hogy kíván-e szaporodni, ami egyike a legbelsőbb magánügyeknek, mégis olyan sokan éreznek jogot hogy beleszóljanak. Mire fel? Én teljességgel leszarom hogy a szomszéd Jucus védekezés nélkül szexel-e a pasijával.
2019. júl. 31. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/25 anonim ***** válasza:
89%
Magánügy.
2019. júl. 31. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/25 anonim ***** válasza:
89%

A magánügye.

Rengeteg oka lehet, és teljesen érthető döntés.

2019. júl. 31. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/25 anonim ***** válasza:
90%

1. Nem szeretem a gyerekeket

2. Nem akarok eltávolodni a majdani páromtól

3. Lehet önzőség, de el nem bírom képzelni, hogy mindent, de mindent másik embernek (gyerekmnek) rendeljek alá

4. Nem szeretem a rohanós életmódot

5. Magamnak való vagyok és extra sok énidő kell nekem

6. Ideggyenge vagyok

7. Nem vagyok következetes

8. Így is túl sokan vagyunk a Földön

9. 6 órát akarok dolgozni, mellette sportolni, hobbizni, kertet művelni. Mindezt LASSAN.


Bár attól félek, hogy a jövőben az álommelómat végzem, kertesházban, boldog párkapcsolatban, úszok, futok 45 évesen, de mégis üres az életem gyerekek nélkül. Minden barát lekopott, családos minden kortársam...


Szóval majd meglátjuk.

2019. júl. 31. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/25 A kérdező kommentje:
Csak azért a kérdés, mert a vidéki köztudatban elterjedt az a gondolat, hogy aki 40 éves koráig képes, de nem hajlandó gyereket vállalni, az nem képes komoly felelõsséget sem vállalni emberekért, tehát "ott valami gond van". Az érdekelne, hogy Ti miért döntötök a NEM mellett.
2019. júl. 31. 15:11
 17/25 Metionin ***** válasza:
90%
Én azért döntöttem így, mert semmivel se lenne boldogabb az életem egy gyerekkel, sőt. Őszintén szólva csak akadályozna. Sosem szerettem őket és sosem vágytam rájuk.
2019. júl. 31. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/25 anonim ***** válasza:
85%

Hogy az ő dolga, én sem szeretnék.

21F

2019. júl. 31. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/25 anonim ***** válasza:
88%

"nem hajlandó gyereket vállalni, az nem képes komoly felelõsséget sem vállalni emberekért"


Aha, és tudod, miért mondják ezt? Mert rohadtul nem értik, mit jelent a felelősség.


A felelősség nem azt jelenti, hogy ugyanazt az életet kell kipipálnia mindenkinek. Aki gyereket vállalt, nem lett felelősségteljesebb, mert gyereke van.


A felelősségvállalás azt jelenti, hogy amit én saját döntésemből teszek, azért vállalom a kockázatokat. Ha valakire rákényszerítesz valamit, nem lesz felelősségteljes.


Ha mondjuk te úgy döntesz, hogy agysebész leszel, mert őszintén vágysz rá és akarod, akkor nyilván tisztában vagy a kockázatokkal, tisztában vagy azzal, hogy emberek életéért vagy felelős. Ha én NEM akarok agysebész lenni, de rám kényszerítik, mert az egy felelősségteljes munka, és be kell bizonyítanom a felelősségemet, akkor elég nagy bajban lesz mindenki.


Nincsenek az életben tettek, amikért felelősségpontok járnak. Én pl. könyvelő vagyok, és a munkámért vállalom a felelősséget. Nem kell sebésznek lennem, hogy felelősségteljes legyek.

2019. júl. 31. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/25 he84 ***** válasza:
86%
Én nőként már 12-13 éves kislány koromban úgy döntöttem, hogy soha nem szeretnék gyereket, ami azóta is így van ugyanúgy több mint 30 éves nőként is. Egyetértek az egyik válaszolóval, hogy már így is épp elég sokan vagyunk a Földön, nekem is ez az egyik okom rá, hogy miért nem. A többi okom, hogy engem nem tenne boldoggá egy gyerek nevelése, inkább teher lenne, magamtól tuti nem és elvárásból mások miatt pláne nem. Egyik rémálmom, hogy véletlenül is teherbe essek. Na meg eléggé rettegek a szüléstől, az abból eredő esetleges kis kockázatoktól, ami engem is, a gyereket is érintheti. Na meg előbb-utóbb nem lenne elég türelmem a gyerekhez, ezt jól tudom magamról, hajlamos lennék ráunni, nem lennék jó szülő, nem szeretném azt, ha szegény gyerek szenvedne mellettem, vagy hiányt szenvedne, így inkább ne is legyen. Ettől még szeretem a gyerekeket egy bizonyos szintig, de nem imádom őket azért és az adott gyerektől is függ ez. Még az is ok, hogy nem szeretnék a gyerek miatt háttérbe szorulni és elhanyagolni másokat se, akikkel jóban vagyok. Na meg nem kötelező szaporodni, nem értem egyesek miért hiszik azt, hogy csak gyerekkel lehet jó és tartalmas az élet. Ez nem így van, jobb lenne, ha a gyermekvállalók ezt megértenék és nem piszkálnák, nem győzködnék azokat, akik nem szeretnének gyereket vállalni bármilyen okokból.
2019. júl. 31. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!