Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » A mai fiatalok miért nem...

A mai fiatalok miért nem félnek a felnőttektől?

Figyelt kérdés

Komolyan mondom,egyáltalán nem értem az egészet,és csodálkozom. Ezeken a kis ropi tizenéveseken is...látni az arcukon, a tekintetükön,hogy nem tisztelnek semmit és senkit,és mintha övék lenne a világ! Bármilyen nagy darab Bud Spencer kinézetű vagy,akkor is beszólnak és semmi félelem nincs bennük.. sőt kinevetnek mindenkit még a rendőröket is.Azért ez dühítő és furcsa egyben nem?

Mitől lettek ilyen kötekedő,agresszív mentalitásúak? Én amikor gyerek voltam (20 éve)és ha egy idegen megemelte

a hangját valamiért én totál elszégyeltem magam.


2019. aug. 27. 02:36
1 2 3 4 5 6 7 8
 11/75 A kérdező kommentje:

7-es!

Vedd már fel az olvasószemüvegedet!

Azt írtam,hogy 20 éve még gyerek voltam.. de a kedvedért!(akkor voltam 17)

És nekem senki ne magyarázza meg,hogy nem kéne egy szaros 17 évesnek elszégyelni magát ha jól leszidja egy felnőtt!

2019. aug. 27. 05:46
 12/75 A kérdező kommentje:

8-as!

Akkor te elég fura vagy 50 feletti létedre!

Akkor is ezt mondod majd ha leköpnek az úton és kinevetnek? Vagy ha betörnek a házadba?

2019. aug. 27. 05:48
 13/75 anonim ***** válasza:
77%

Engem nem nevetnek ki, mert nem követelek magamnak görcsösen tiszteletet. 🙂

Ha pedig betörnek a házamba, az azt jelenti, hogy bűncselekményt követnek el ellenem. És sajnos, ilyet nem csak a fiatalok követnek el... Példának okáért nem tisztelem az öreg rablót sem..

2019. aug. 27. 05:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/75 anonim ***** válasza:
72%

Jujj de indulatosak lettünk.:D Szóval beletrafáltam.

Nem én viccelődök, te vagy vicces. Azt akarod nekem bemesélni, hogy az a jó, ha példát veszek mindenkiről, aki nálam idősebb, mivel többet tapasztalt?

Ekkora marhaságot még nem is hallottam:DDD

Ilyen alapon megyek a kocsim után kötöm a kutyám, mert egy 70(!!!!!) éves asszony is azt csinálta! 70 éves! Hát az rengeteg! Több, mint 4x annyi, mint én!:O Mennyit tapasztalhatott és ezek által micsoda követendő példa lett!!

A minket megelőző generációkban nincsen semmi hiba! Nincsen köztük egy analfabéta sem. Egyáltalán nem beszűkült látókörűek, igazán elfogadóak és még véletlenül sem befásultak! Azok voltak ám az igazi idők, mikor még féltek a gyerekek a felnőttektől, a szüleiktől. Mikor még kitagadták és megvetették a meleg, transznemű gyermekeket kivétel nélkül! Micsoda idők is voltak! Néha én is visszasírom bevallom neked őszínén!

2019. aug. 27. 06:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/75 A kérdező kommentje:

Azt az idióta kutyakínzó asszonyt inkább hagyjuk!

De én sokat járőröztem pl vidéken.. és az állatgondozó butácska Lajos bácsival ugyanolyat tisztelettel beszéltem mint a szintén vele egykorú feletteseimmel. Ezt hívják alázatnak! Lehet,hogy Lajos bácsi egy max 5 osztályt végzett valaki volt.. de sosem néztem volna le!

Egyébként meg ha itt tartunk...az az állatkónzó asszony egy értelmiségi családhoz tartozik ahogy tudom. A lánya is,vagy ki a fene bírónő! Fellehet rá nézni tessék!

2019. aug. 27. 06:20
 16/75 anonim ***** válasza:
61%

Na látod, te is magadnak mondasz ellent.:DD

Most akkor tiszteljem a kora miatt vagy sem? Hisz felnőtt, sokat megélt. Te mégsem tiszteled egy olyan dolog miatt, amit elkövetett az életében, ellentmondva az elvednek, hogy a kor mindenek felett tisztelendő. AZtán saját magadnak ismét ellentmondva irónikusan megjegyzed, hogy nem kor alapján kell ítélni. Na most akkor mi van?

Lajos bácsit lehetett tisztelni, mivel állatokat gondozott. Nem azért mert idős volt. Azért, amit csinált. Lehet őt tisztelni, de le is lehet nézni teljesen jogosan, mivel 5 általánost végzett. De ez ugyanúgy igaz egy 20 évesre, egy 30 évesre és ne soroljam.

2019. aug. 27. 06:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/75 anonim ***** válasza:
65%

Én felfogtam a kérdést és aszerint válaszolok.


Azért van ez, mert a szülők így nevelik őket. Legyél kíméletlen, taposs el mást, vadkapitalizmus van és az udvariasság érdektelen, a tisztelet pedig gyengeség.

Ahogy említetted, a többségük köszönni sem képes az idősebbeknek vagy ha igen, még le is helózzák őket. Otthon nem követelték meg, a társaiktól azt látják hogy az udvariasság ciki, rájuk pedig nem pirítanak, hogy ősbunkók. Így nőnek fel és ez lesz nekik az általános.

Az első pofon akkor szokott jönni, amikor a rossz embernek nem adják meg a tiszteletet és leszállítják őket a magas lóról.

Pont a legfontosabb emberi erőforrástól esnek így el, a kapcsolatoktól. Az ősbunkókat a kis klikkjükön kívül nem szeretik, így sosem lesz a nevük a köztudatban. Aki megadja a tiszteletet, arra szívesen is gondolnak az emberek és hamarabb is fog eszükbe jutni.

Persze ezt kis takony állapotban rossz neveléssel még nem fogja fel senki, hisz azt hiszi hogy ő a világ közepe. Amikor aztán jönnek a pofonok, már késő.

2019. aug. 27. 06:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/75 anonim ***** válasza:
68%
Nocsak, figyelve az értékeléseket, felébredtek az autokrata emberkék. 🙂😁
2019. aug. 27. 07:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/75 anonim ***** válasza:
68%
Azért ha a rendvédelemben dolgozol, akkor te főleg a legaljával találkozol :D Szerintem a mai tizenévesek nagy részére nem igaz, amit írsz.
2019. aug. 27. 07:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/75 anonim ***** válasza:
73%

Azt is vedd hozzá,hogy mennyi mentálisan sérült tizenéves van.

Dilibogyókon élnek,alkeszok,füvesek és egyéb hulladékok.

Otthon szétverik őket,ezért csak az agresszivitást ismerik.

A telefonban élnek,de nem tudnak megírni egy csekket,ha nem nézhetnek utána guglin.

A szülők lebhahhszák őket kétévesen a tablet elé,mert akkor khuss van és nyomhatja a szülő is szabadon a saját tabletjét.Anyukák harcolnak a fácsén és itt a gyakorin,miközben a háttérben üvölt az éhes baba.

Ilyen háttérrel legyen egészséges és tisztelettudó a gyerek?Haha.

Ez a számítógépes forradalommal kezdődött és minél több mobil eszközt lehet bámulni napközben,annál kevesebb az idő a gyerekre és a nevelésre.A gyereket neveli a net és a saját befordult közösségük,legtöbbször egy pszichopátiás húzóember aki szerint vicces beszólni a rendőrnek,úgyse tehet semmit mert jogaik vannak.Aztán elszívnak valami utcán vett szart és a maradék agyuk is elmegy.

Szerencsére sokan nevelik jól a gyerekeiket és belőlük lesz is valaki.Mindenki a helyére kerül.

2019. aug. 27. 07:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!