Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » A mai fiatalok miért nem...

A mai fiatalok miért nem félnek a felnőttektől?

Figyelt kérdés

Komolyan mondom,egyáltalán nem értem az egészet,és csodálkozom. Ezeken a kis ropi tizenéveseken is...látni az arcukon, a tekintetükön,hogy nem tisztelnek semmit és senkit,és mintha övék lenne a világ! Bármilyen nagy darab Bud Spencer kinézetű vagy,akkor is beszólnak és semmi félelem nincs bennük.. sőt kinevetnek mindenkit még a rendőröket is.Azért ez dühítő és furcsa egyben nem?

Mitől lettek ilyen kötekedő,agresszív mentalitásúak? Én amikor gyerek voltam (20 éve)és ha egy idegen megemelte

a hangját valamiért én totál elszégyeltem magam.


2019. aug. 27. 02:36
1 2 3 4 5 6 7 8
 61/75 A kérdező kommentje:

60-as

Nyílván semmit nem tudsz rólam.. de hát miért is tudnál így egy anoním oldalon keresztül..ez érthető.

Nos,hogy ellettem cseszve..? Nem is tudom,hogy fogalmszzál..mindegy is. A válaszom nrm! Nekem boldog gyerekkorom volt, nem voltak alkesz szüleim, anno dolgoztak xy cégnél stb stb.. Igaz,hogy soha nem voltunk full gazdsgok.. mert nem..ebből adódóan olyan sok játékom se volt, de helyette más elfoglaltságot kerestem..regényeket,novellákat olvastsm,tanulmányoztam az embereket.. tizenévesen. Kissé különc voltam na. Amúgy a kedvenc szerzőm Franz Kafka! Aztán önerőből elvégeztem különböző iskolákat.. a költséget pedig saját tudásom által szereztem különbözö kvízjátékokban.

És igen.. akaratos makacs vagyok, talán picit diktaturikus.. úgy gondolom,hogy az én nézőpontom,meglátásom a helyes! Többnyire ez igaz is.. de nekem is van még mit tanulnom,mint annak a bizonyos jó papnak.

2019. aug. 27. 10:35
 62/75 A kérdező kommentje:
63-as..ezt egy fiatal válaszoló írta,nem én mondtam magamrol.Nézz utána kérlek.
2019. aug. 27. 10:40
 63/75 A kérdező kommentje:

65

Miért mit írtam? Nem is írtam semmi rendkívülit.

2019. aug. 27. 10:42
 64/75 Lazy Lover ***** válasza:
61%
A debil proli szūlő hibája hogy nem tudja meg nevelni a kölykét legszívesebben le kevernék nekik egy nyakast mikor mi a F”szt nézzél ?! mikor rá nézzek egy pitcsha gatyás kis csajra az ecsetfejű gyerek meg mi van köcsög? Be szólógatások mennek az utcán.... egy felnőtt embernek
2019. aug. 27. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 65/75 A kérdező kommentje:
Na jó..azért nem kell verekedni meg bántani.. :)
2019. aug. 27. 10:46
 66/75 anonim ***** válasza:
22%

Én is provokációnak érzem a kérdést, az sem lepne meg, ha kiderülne, hogy színtiszta trollkodás.

Ha a szemedben mindenki egyenlő, ahogyan írtad, abból következnie kellene annak is, hogy az EMBERT ugyanannyira tiszteled a tizenévesekben, mint a veled egykorúakban és a nálad idősebbekben, ergo nem beszélsz úgy valaki másról ismeretlenül, mint egy darab szarról, függetlenül attól, hogy hány éves. Magyarázol az élettapasztalatról, de fingod sem lehet, megélt-e korábban olyasmit a veled szemben álló fiatal, amit te soha nem fogsz. Könnyen lehet, hogy valamiről hitelesebb, megalapozottabb véleményt (gondolatszabadság van, tudod, ez alapvető jog a demokrácia megszületése óta) képes formálni, mint te, szimplán azért, mert zsenge kora ellenére több köze volt hozzá. Röhejes, hogy még a bűnözést is valami modern, 21. századi, kizárólag a fiatalságnak köszönhetően létező jelenségnek próbálod beállítani, miközben az egyidős az emberiséggel és a világ összes eddigi társadalmának a része volt.

Mi fáj neked ennyire? Hogy anno több csorbát szenvedett a szabadságod, mint a mostaniaké? Irigyled őket? Igazságtalannak érzed, hogy velük ellentétben te nem részesülhettél el nem nyomó bánásmódban? Vagy mi a baj? Akarsz beszélni róla?

(Btw, én kamaszkoromban nem azért hagytam ki a köszönést sok esetben, mert lenéző lettem volna, hanem a nyamvadt szociális fóbiám miatt, aminek hála már attól totál leblokkoltam, ha rám nézett valaki, akit nem ismertem elég közelről. Nyilván megvolt az oka annak, hogy ilyenné váltam, de látod, erről sem tudhatsz semmit, mégis ítélkezel, mert a kifacsart logikád kizárólag a nagybetűs Felnőttekkel szembeni "ki tudja, min ment keresztül" toleranciát engedi meg, így pont csak azokat vonod felelősségre a saját viselkedésükért, akik szerinted még az önálló véleményformáláshoz sem elég érettek.)

2019. aug. 27. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 67/75 anonim ***** válasza:
0%

#59

Nem azt mondtam, hogy mindent tudok, csak nem kell már nevelgetni ;) Tudok viselkedni és ismerem az illemet. A felnőtt élet nehézségei már más kérdés, de tudom, hogy nem happy minden.

2019. aug. 27. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 68/75 anonim ***** válasza:
61%

Ne lepődjön meg a kérdező azon, hogy itt mindenki szociális fóbiában és egyéb társadalomtól elszigetelő betegségekben szenved. Itt tudnak érvényesülni.

Aki barlangban és számítógépen szocializálódik, abból lesz ilyen ergya antiszoc.

A számítógép elől kilépve már nem tudnak érvényesülni és kommunikálni élő emberekkel, ezért inkább visszamenekülnek a szobába. A korábbi generáció nem tudott így elbújni a problémák elől, azokat meg kellett oldani. Persze nem is babusgatták őket ennyire, amivel ma nem hogy segítenének nekik, inkább csak ártanak.

Ráadásul tömik őket hangulatstabilizátorokkal, szorongáscsökkentőkkel, antidepresszánsokkal és nyugtatókkal, amitől aztán még kevésbé néznek ki emberinek és még jobban elszigetelődnek a társadalomtól.

Öngerjesztő folyamat, amire nincs segítség. Ma már minden létező dologra kitalálnak egy újfajta betegséget, hogy az ember semmiképp nem érezze normálisnak magát. Aztán jön a babusgatás, felmentés a feladatok alól, majd a gyógyszerkísérletek, amiket a pszichiáterek örömmel hajtanak végre, hisz ebből élnek.

Utána pedig felteszed a kérdést, miért van annyi zabolázatlan és neveletlen gyerek? Ezért.

2019. aug. 27. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 69/75 A kérdező kommentje:

69-es!

Nem.Nem provokáció a kérdés,hanem ezek a tények!

És hidd el,hogy van már tapasztalatom bőven,hogy ki az aki a gátlása miatt nem köszön, vagy mert azért mert flegma bunkó!

Aki zenélődobozzal rohangál meg biciklizik éjjel nappal meg röhögcsél.. az nem hinném,hogy gátlásos fiatal lenne! Kvázi.. egy felszabadult fiatal,akinek KUTYA KÖTELESSÉGE viselkedni a társaival és a felnőttekkel szemben egyaránt!

És ne essen tévedésbe senki. Ezt nem én találtam ki, és nem rólam szól! Ezek a visszsjelzések mások részéről,és amit látok,tapasztalok! Köszönni mindenkinek és mindenhol kell!!!!! Legyen az egy ócska közért vagy bármi..Az,amit említettél magadról, természetesen az teljesen más tészta.

2019. aug. 27. 11:09
 70/75 anonim ***** válasza:
35%

Én sem fogok senkit sem tisztelni csak azért, mert idősebb, de ettől függetlenül az alap tiszteletet megadom még akár egy nálam fiatalabb személynek is, nem csak az idősebbeknek. Viszont azt ne várja el tőlem senki sem, hogy köszönjek minden egyes embernek az utcán. Még egy kisebb városban vagy faluban oké, ahol elmegy 10 percenként 2-3 ember, de például Budapesten? Állítom, a 99%-a mégcsak nem is figyelne rám, vagy nem is köszönne vissza.

Suliban is, köszönök én ugyan minden tanárnak, de a fele nem képes vissza köszönni. Aztán persze ha meg egyszer véletlenül nem köszönök, mert másra figyelek és nem veszem észre a tanárt, akkor meg világvége van.

2019. aug. 27. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!