Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » A mai fiatalok miért nem...

A mai fiatalok miért nem félnek a felnőttektől?

Figyelt kérdés

Komolyan mondom,egyáltalán nem értem az egészet,és csodálkozom. Ezeken a kis ropi tizenéveseken is...látni az arcukon, a tekintetükön,hogy nem tisztelnek semmit és senkit,és mintha övék lenne a világ! Bármilyen nagy darab Bud Spencer kinézetű vagy,akkor is beszólnak és semmi félelem nincs bennük.. sőt kinevetnek mindenkit még a rendőröket is.Azért ez dühítő és furcsa egyben nem?

Mitől lettek ilyen kötekedő,agresszív mentalitásúak? Én amikor gyerek voltam (20 éve)és ha egy idegen megemelte

a hangját valamiért én totál elszégyeltem magam.


2019. aug. 27. 02:36
1 2 3 4 5 6 7 8
 21/75 A kérdező kommentje:

Nem tudom hány éves vagy fatal barátom.. de akkor megkérdeznélek.

Ha te mész majd reggel suliba az úton, és veled szembe jön mondjuk a szomszéd utcából a 62 éves Olga néni vagy János bácsi, és tegyük fel,hogy soha nem voltak számodra annyira szimpatikusak, de ellenségek sem.. akkor te elmész mellettük köszönés nélkül a földet nézve mert lázadó vagy és megtehetsz mindent?

De tudod mit vettem észre? Hogy a 13 ,14 ,éves vagány gyerekek elvárják tőlem 38 évestől is, de idősebbektől is egyaránt,hogy ÉN köszönjek előre..aztán vagy kapok egy dunnyogást nagy nehezen az orra alatt vagy nem! Hát azért hol élünk? Ez a normális? Ha azt mondod,hogy igen az,normális akkor inkább nem minősítenélek!

Én is voltam 13,14 éves és mindenkinek kivétel nélkül köszöntem!!! Mindenkinek! Az,hogy milyen életvitelt él az illető engem mint szarost nem érdekelt, és ne érdekeljen téged se még! Te még gyerek vagy, és neked egyformának kell lenni minden felnőttnek! Ha majd 18 éves leszel,akkor már lehet saját véleményed,és viselkedhetsz bunkón is! De addig kutya kötelesség Jó reggelt kívánok, egy tiszteletemet, vagy csókolomot köszönni ha tetszik ha nem! Ha az illető élete folyamán valamit elkövetett azt majd a sors visszaadja neki és megbünteti! Egyébként meg nem tudhatod te sem fiatal kisfiam,hogy ha majd felnőtt leszel milyen gondba keveredsz esetleg,(de ne így legyen) vagy kik fognak csúfolni a hátad mögött csak úgy szórakozásból! Ez a fagyi visszanyal effektus!

A szülőkre visszatérve.. ha 17 évesen rádver muterod pl a felmosóval,akkor sem bánhatsz vele tiszteletlenül! De még később 30 évesen sem!

2019. aug. 27. 07:23
 22/75 anonim ***** válasza:
26%

ma 07:09

Hisztizz csak a pontok miatt. :D:D:D:D

2019. aug. 27. 07:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/75 A kérdező kommentje:
21-es! Király vagy!!!
2019. aug. 27. 07:27
 24/75 anonim ***** válasza:
88%
A szüleik így "nevelték" őket, de hisz azokat sem nevelték "tök jól", mert épp egy olyan időszakban voltak kölykök, amikor a munkanélküliség, a hajléktalanság, a családok szétbomlása volt a rendi. Így aztán honnan kaphattak jó családi mintát?
2019. aug. 27. 07:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/75 anonim ***** válasza:
37%

7:25-ös: nem hiszti, csupán megállapítás... 😁

Ha a pontok érdekelnének, habzó szájjal szidnám a "neveletlen" ifjúságot. De, mivel az emberi viselkedés jóval árnyaltabb, mint ami itt két bites felfogásban bemutatásra került, nem teszem.


Amúgy meg pont az autokrata az, aki nem tisztel másokat... Mert őneki "kijár" a tisztelet 😁

2019. aug. 27. 07:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/75 A kérdező kommentje:
De mondok én valamit! Az sem mindig igaz,hogy a köszönni nem tudó gyermekek kizárólag rendezetlen családi szférából ketül ki,mert nem csak rájuk vonatkozik ez az általánosítás. Rengeteg milliomos szülők csemetéje a legmárkásabb ruhában fejhallgatóval a fejükön rád sem néznek,a földet bámulják pedig egy utcában laktok.
2019. aug. 27. 07:45
 27/75 anonim ***** válasza:
80%
Hogy a kérdésre reflektáljak: jó az neked, ha félnek tőled, de közben gyűlölnek? Akkor beteg ember vagy...
2019. aug. 27. 07:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/75 anonim ***** válasza:
72%
Szerintem nincs okuk "félni" a felnőttektől és ez a normális. Tiszteletet azért nem adnak neked kérdező (más normális embernek érdekes módon ezzel nincs problémája), mert te sem adsz nekik. Aki úgy beszél másról, hogy "taknyosok" vagy "suhancok", nyilvánvalóan lenézi, hülyének és tapasztalatlannak tartja őket, az mégis miért várja el cserébe, hogy kéztördelve, tisztelettel viszonyuljanak hozzá?
2019. aug. 27. 07:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/75 anonim ***** válasza:
78%
De most miért kell egy általános véleményt alkotnod az összes fiatalról? Igenis léteznek olyanok mint akikről te írtál, de kérdem én, ha az osztályomban is 30 főből 28 rendes és normális, akkor hol helytálló az állításod? Léteznek normális fiatalok is, nem csak tinipcsák. Egyébként meg nem fogok minden felnőtt előtt meghunyászkodni és nem fogom isteni módra tisztelni az ötvenéves nagynénjémet sem, ha az eltartatja magát a nyugdíjas szüleivel és egész nap a facebookot nyomkodja az ágyban.
2019. aug. 27. 07:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/75 anonim ***** válasza:
83%

Ne keverjük vörös szalagot a szörös vaalaggal!


A tisztelet és a félelem nem ugyanaz. A tisztelet az, amit valaki a példamutató és hiteles, önazonos magatartásával kivált a másik emberből, a megfélemlítettség pedig az agresszió következménye.


Pl ha én "maifiatal" lennék és egy "felnőtt" elkezdene velem orbákolni, akkor nem tiszteletet éreznék irányában, hanem szánalmat, hogy "de szar lehet neked".


Az ellenségképkeresési komplexus kimutatása, az ún "megfélemlítő" attitűd és hatalmi dráma soha nem fog valódi tiszteletet kiváltani, maximum félelmet vagy azt, hogy a másik egy scheggfejnek fogja tartani azt, aki így viselkedik. Ám egy olyan ember, akiből sugárzik a valós magabiztosság és a nyugalom egyszerre, az dramatizálás nélkül is ki fogja "vívni" magának a tiszteletet.


Én jelpill 47 éves ffi vagyok, aki sosem éreztet semmiféle fölényt a nálánál fiatalabbak szemben és mily érdekes, nekem nem is szólnak be, hanem öntudatlanul is hálásak és tisztelettudóak azért, amiért partnernek kezelem őket. Ez volna a titka, nem a BUDSPENCER kinézet meg a félelmeteskedés.

2019. aug. 27. 08:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!