Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » A mai fiatalok miért nem...

A mai fiatalok miért nem félnek a felnőttektől?

Figyelt kérdés

Komolyan mondom,egyáltalán nem értem az egészet,és csodálkozom. Ezeken a kis ropi tizenéveseken is...látni az arcukon, a tekintetükön,hogy nem tisztelnek semmit és senkit,és mintha övék lenne a világ! Bármilyen nagy darab Bud Spencer kinézetű vagy,akkor is beszólnak és semmi félelem nincs bennük.. sőt kinevetnek mindenkit még a rendőröket is.Azért ez dühítő és furcsa egyben nem?

Mitől lettek ilyen kötekedő,agresszív mentalitásúak? Én amikor gyerek voltam (20 éve)és ha egy idegen megemelte

a hangját valamiért én totál elszégyeltem magam.


2019. aug. 27. 02:36
1 2 3 4 5 6 7 8
 71/75 anonim ***** válasza:
65%

Sztrókot ne kapj kérdező...


Mondok egy példát: orvosi rendelő, hárman-négyen várunk röntgenre nagyjából fél órája, de az előző napi vihar miatt elromlott a számítógépes rendszer, nem lehet előhívni a felvételeket. Agyal a megoldáson két doktor, három nővér meg két informatikus (egyik a szabadságáról jött be segíteni), kedvesen, udvariasan tájékoztatnak minket a problémáról.

Erre a vénasszony, aki tíz perce érkezett ordenáré módon kezd el fröcsögni az orvosokra és a nővérekre egyaránt, hogy dologtalan senkiházik, bezzeg kávézni tudnak, megjegyzést tesz még a nővérkék súlyára is, hiába próbálják magyarázni neki a betegek meg a dolgozók is, hogy önhibán kívül áll a sor.

Negyed óra utálkozás után elszakadt a cérna, odaszóltam neki, hogy "tessék vigyázni, nehogy kihűljön a gyomra".


Tiszteletlen voltam? Igen, lehet, de miért is érdemelne tiszteletet? Mert megélt 60x évet? Már bocsánat, túlélni nem nagy dolog. Ő sem volt képes tisztelni azokat az embereket, akik az ő egészségét ápolják potom fizetésért, ráadásul mellette kedvesen, udvariasan viszonyultak hozzá, még a mocskolódás ellenére is.


Ennyit arról, hogy MINDEN idős embert tisztelni kell. Majd tisztelem azt, aki legalább minimálisan viszonozza,kortól független.


Egyébként ha az egész tizenéves generáció ekkora sz@r, lehet az őket felnevelő 40-50 évesek rontottak el valamit. Ha már általánosítunk...

2019. aug. 28. 01:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 72/75 A kérdező kommentje:
Ebben is van valami. Én sehol nem írtam,hogy a szülő nem hibás. Minden ok okozat!
2019. aug. 28. 02:41
 73/75 anonim ***** válasza:
27%
Ha szerinted alapvetően tisztelni kellene minden embert, miért beszélsz úgy a tinédzserekről, mintha csak egy adag kártevők lennének, akik csak megkeserítik a szegény, jószándékú, ártatlan felnőttek életét? Kérdem én, hol itt a logika?
2019. aug. 28. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 74/75 A kérdező kommentje:

Akkor leírom mégegyszer.

Nekem az (is) a megdöbbentő,ha én vagy a kollegám.. de akár egy felnőtt civil rászól egy ártatlan jószándékú fiatalemberre aki pont leköp valakit csak úgy brahiból, vagy beterítik az utcát és azért sem mennek arrébb..nem fér el tőlük senki szó szerint..bónuszként még beszólnak,hogy mi van köcsög mi nem tetszik,nem férsz el?.. akkor nehogy már szó nélkül tűrje el az a felnőtt! Mindenki kedvéért!!!

2019. aug. 28. 18:15
 75/75 anonim ***** válasza:
100%

JaJEzeKaMaiFiaTaloKbezzEgazÉniDŐmbeN.


Álljon itt inkább egy mondat:


„A fiatalság velejéig romlott. A fiatalok elvetemültek és semmirekellők. Sohasem lesznek olyanok, mint a régi idők fiatalsága. A mai fiatalok nem lesznek képesek megőrizni kultúránkat.”

.

.

.

Babiloni agyagtábla felirat 3000 évvel ezelőttről.


Nyugi, sok fiatal ilyen volt, mégis áll még a világ. Felnőttként majd helyreáll minden... (remélhetőleg)

2019. szept. 2. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!