Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » A mai fiatalok miért nem...

A mai fiatalok miért nem félnek a felnőttektől?

Figyelt kérdés

Komolyan mondom,egyáltalán nem értem az egészet,és csodálkozom. Ezeken a kis ropi tizenéveseken is...látni az arcukon, a tekintetükön,hogy nem tisztelnek semmit és senkit,és mintha övék lenne a világ! Bármilyen nagy darab Bud Spencer kinézetű vagy,akkor is beszólnak és semmi félelem nincs bennük.. sőt kinevetnek mindenkit még a rendőröket is.Azért ez dühítő és furcsa egyben nem?

Mitől lettek ilyen kötekedő,agresszív mentalitásúak? Én amikor gyerek voltam (20 éve)és ha egy idegen megemelte

a hangját valamiért én totál elszégyeltem magam.


2019. aug. 27. 02:36
1 2 3 4 5 6 7 8
 41/75 Lazy Lover ***** válasza:
33%
18 jòl le írta a lènyeget a mai fiatalokban semmi tisztelet nincs de mind ez a debil szülõk hibàja
2019. aug. 27. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/75 anonim ***** válasza:
70%

Nem, senki sem érdemel tiszteletet csak a kora miatt.

És ha a muterod rád ver egy felmosóval 17 évesen, akkor nem tisztelni kell, hanem jól p.tsán rúgni érte.

2019. aug. 27. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/75 A kérdező kommentje:

Figyelj.. nyílván ha kilöttyented a kakaót még nem kell meglegyinteni a gyereket, de még szólni sem érte. Egyébként engem nem vert meg egyikőjük sem soha. De visszakanyarodva.. ha egy gyerek 5 évente kap egy ejnye bejnye seggre verést...még ne döljön össze már a világ. Azt a gyerek nevelő célzattal kapja, nem pedig azért mert nem szereti a gyerekét. És hidd el.. utána a szülőnek sokkal rosszabb legbelül.

De mondom.. ha az egész gyerekkorba előfordul max 2 alkalommal ilyen hát azért ne utáljuk már meg aki felnevel minket,és törődik velünk. Később felnőttként lehet hálás lesz érte a gyerek,miszerint köszönöm,hogy erélyes voltál velem 12 és fél évesen.

2019. aug. 27. 09:03
 44/75 anonim ***** válasza:
39%

Apámnak elég volt csak egy kicsit megemelnie a hangját, már erélyesen lépett fel.

Nem lesz jobb felnőttként, hiszen látja, hogy mások ugyanolyan normális felnőtté értek, mint ő, csak nem kellett ehhez rettegésben élniük otthon.

Persze, tud olyan messzire menni a gyerek, hogy járjon a pofon. De egy átlagos gyerek, kamasz a legvadabb álmaiban nem megy el ennyire messze.


18/L

2019. aug. 27. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/75 A kérdező kommentje:

41-es

Hidd el,hogy nem volt ilyen! Ennyire mint most biztos,hogy nem! Anno volt fegyelem,rend az iskolákban.. órán meg sem szólaltunk.. nem azért mert féltünk..nem.. hanem azért mert tudtuk,hogy nem illő!

Egyébként meg a kérdés kiírásomra.. én igenis beszartam gyerekként első ránézésre egy pár tekintélyes felnőttől vagy tanártól 12,13 évesen.. és köszöntem is nekik szorgalmasan! Ők is cserébe megadták a tiszteletet,hogy Szerbusz, vagy Szia!

Ez viszont hiányzik valami miatt a fiatalokból.. egyszerűen szokatlan nekik,hogy tartani kéne egy felnőtt embertől már csak a tekintélyes alkata miatt is. Egy kis 45 kilós energiaitalt fogyaszto srác a mai világban simán beszól egy Bud Spencernek(szegényt megint őt hoztam fel)Tetszenek érteni? Kell..igenis kell egy pár embertől tartania ránézésre is egy tizenéves gyereknek!

2019. aug. 27. 09:17
 46/75 anonim ***** válasza:
73%

Te most direkt próbálsz itt mindenkit provokálni? Undorító, hogy így leminősíted az összes fiatalt, és úgy beszélsz, mintha mindenkit ismernél.

Csendben tudunk lenni órákon, ha érdekes amit mond a tanár, de ha húsz percig ül némán a laptopja előtt és közben eljátsza nekünk a hattyú halálát, mégis hogy a francba maradhatnánk kussba? Vagy mikor a tanár provokálja ki a vitát és direkt megpróbál lejáratni valakit, meg szaktanárival fenyegetőzik mikor óra kezdete után 2 perccel nincs a könyvem a padon, mégis miért ne szólhatnánk neki vissza? Nem is védhetjük meg magunkat, csak csendben tűrjük ahogy megszégyenítenek minket, közben rettegjünk a felnőttektől, és megszólalni se merjünk? Na nehogy már egy szavunk se lehessen. Mi is emberek vagyunk, és nem várhatják el, hogy reggel 8-tól délután 3-ig 10 perceket kivéve egész nap kussoljunk és meghunyászkodjunk.

2019. aug. 27. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/75 anonim ***** válasza:
81%
Szerintem azért, mert ma már mindenki a neten éli élete nagy részét, ahol mindenki szava egyenlő. A 60 éves kommentje ugyan annyira semmit sem ér, mint a 30, 10 évesé. Mehet az üres fenyegetőzés, hiszen úgy se lesz belőle semmi. Ez pedig a való életre is hatással van, hiszen ebben nőnek fel a mai fiatalok. Az pedig, hogy ez jó e vagy sem, igazából nézőpont kérdése.
2019. aug. 27. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/75 Lazy Lover ***** válasza:
36%
Ez lett az eredmènye hogy Jaj Nem szabad a gyereket verni se hangosan beszèlni vele mert sèrül a lelke ...
2019. aug. 27. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/75 anonim ***** válasza:
61%

Ha a szülő nem tud üvöltözés és verekedés nélkül gyereket nevelni, akkor nemhogy szülőnek, de alapvető emberi lénynek sem megfelelő. Érdekes, hogy többmillió ember fel tud úgy nőni tisztességes emberré, hogy kamaszkorában volt vele némi probléma, mégsem ősember módjára nevelték őt a szülei.


Ezért sincs szükség több gyerekre - A gyereknevelésre alkalmatlan szülők miatt.

2019. aug. 27. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/75 anonim ***** válasza:
46%

#46

Mondjuk a nagypapám elég durva sulis sztorikat mesélt, amik ma nem történhetnének meg, de ugye kinek milyen tapasztalata van. Az én gimimben például nincs ilyen bántalmazás, ahogyan az általános iskolámban se.


Én sose féltem/félek a nálam idősebbektől. Kisgyerekként se, mert nekem evidens volt, hogy ha kedves vagyok vele, akkor nincs probléma.


Attól, hogy idősebb vagy, nem leszel tekintélyes, naivság ezt hinni. Vagy a 54 éves alkoholista férfi, aki hajléktalanságba itta magát tekintélyesebb ember, mint Malala, aki már tizenévesen kiállt a lányok tanulásáért az országában, és 17 évesen Nobel-díjat kapott? A tettek számítanak, nem az életkorok.


A tisztelet nem nő egyenesen arányosan az életkorral. Nem, mindenkinek jár az alapvető tisztelet, de aki elért valamit, aki tett valamit, ami igazán számított, annak jár ennél több. Annak, aki tovább tudott életben maradni, annak nem. Az érdemeket kell szem előtt tartani, nem az életkrot.


Senkitől nem kell tartani ránézésre, csak, ha okot ad rá. Ez ítélkezés, nem több. Nekem is van pár olyan jó ismerősöm, akik Bud Spencer (akit nem tudom miért hoztál fel példának, hiszen olyan barátságos arca van, nem hinném, hogy az utcán látva megijedtem volna tőle) szintre ki van gyúrva, mégse félek tőlük, mert tudom, hogy jó emberek. Ismerd meg az embert, ne a külseje alapján ítéld el, hogy "na, tőle félni kell".


18/L

2019. aug. 27. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!