Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Szerintetek rossz ember...

Szerintetek rossz ember vagyok, ha van egy gyerekem, és soha nen törődtem vele? Megérdemlem, hogy rossz legyen az életem?

Figyelt kérdés

Sokszor sok emberrel rossz voltam életemben, de mostanában erre gondolok a legtöbbet és ez bánt a legjobban. A 80-as években született egy lányom, akit nem terveztem és nem is akartam. Az anyját nem szerettem, csak futó kaland volt köztünk. Elleneztem, hogy megtartsa a gyereket és megmondtam, hogy semmiben ne számítson rám, mert nem fogom látogatni a gyereket és pénzt sem kapnak tőlem. Az elöbbihez egész életemben tartottam is magam, az utóbbira végül bíróság által köteleztek, de sokszor megpróbáltam kibújni alóla, volt hogy feketén dolgoztam hogy kissebb összeget kelljen adnom. A gyerektartást leszámítva soha semmit nem költöttem a gyerekre, se születésnapján(azt sem tudom mikor van neki pontosan) se ballagáskor, se ha beteg volt soha egy nyalókát sem kapott tőlem. Kamaszkorában fel akarta venni velem a kapcsolatot, de neki is ugyanazt mondtam mint annak idején az anyjának. Néhányszor próbálkozott még, aztán sok éve semmi jelet nem ad magáról. Annyit tudok róla, hogy hol él és hová jár dolgozni. Gondolom ő is csak ennyit tud rólam vagy kevesebbet.


Sokáig nem is érdekelt, de mondhatjuk úgy hogy eljutottam abba a korba és abba az élethelyzetbe mikor gyakran átértékelem az életem és ilyenkor gyötör miatta a lelkiismeret.Egyik családi tragédia a másik után ér, az utóbbi 3 évben volt egy komoly balesetem és 2 súlyos betegséget diagnosztizáltak nálam. Sokszor gondolok arra, hogy talán azért ér most ez a sok rossz mert fiatalon annyi rossz döntést hoztam, önző voltam és az első gyermekem nélkülem nőtt fel, semmi szeretet vagy törődést nem kapott tőlem, és még a pénzt is sajnáltam tőle, pedig tudtam hogy az anyja sokáig egyedül nevelte és nehezen éltek. Miközben később született egy másik gyermekem, egy most 15 éves fiam, akinek mindent megadtam, szerető nevelést, támogatást kapott és kap most is, igazi apja vagyok. Ő is és sokan mások is jó apának tartanak, pedig nem vagyok az. Úgy érzem emiatt kapom most meg a büntetésem.

52/F


2019. szept. 7. 08:48
1 2 3 4 5 6
 11/51 anonim válasza:
62%
Szerintem egyszerűen csak bűntudatod van. Előbb is írták, vedd fel a kapcsolatot a lányoddal, kérj bocsánatot tőle, és lehet, hogy elmúlik ez a érzés.
2019. szept. 7. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/51 anonim ***** válasza:
17%
A nő teherbe akart esni,te voltál ott rossz helyen.Egy gyerek szerelemből születik,nem egy egyéjszakás után.Itt nem te vagy a hunyó,hanem az egoista és felelőtlen "anyuka".
2019. szept. 7. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/51 anonim ***** válasza:
61%

Az egy dolog , hogy a nö megtartja a terhességet, habár a férfi nem akarja , ok fogjuk rá, hogy a nö hibája , a kerdezö ártatlan

DE kérdem hogy tud a SZUVAS képébe tömni ételt , anélkul hogy tudna , hogy a gyereke aznap EVETT E???

Ok a nö tévedett , DE az nem teszi semmissé a tényt , hogy a húsod vérednek enni kell ha már megszuletett

Vagy nyugtat a tudat , hogy te nem akartad es akkor lehet zabálni ?

Mekkora szivtelen animal planet kell legyen valaki , hogy

2019. szept. 7. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/51 anonim ***** válasza:
43%

Elvileg nincs jo es rossz. Ezt csak az emberek talaljak ki. Nincs az eletben jutalmazasi rendszer. (Sokszor a becsületes szenved es a hazug jar jol, meg sorolhatnam az életben mi megy "igazsagtalanul")


Nincs összefügges a mostani szenvedesed es a multbeli tettek között. (Tenyleg rossz emberek is lehetnek a jövöben pl gazdagok es boldogok is akàr)


A gyerek atverese lenne 20-40 evek mulva jopofozni vele. Annyira utàlom azt is amikor a kamasz nyit egy olyan felé aki lesz.rta es merhetetlen naivan all hozza csupan mert önmagat keresi azzal hogy a gyökereit megismerje. Aztan jön olyanokkal hogy apa milyen jofej közben egyszer nem volt amikor lazas volt vagy sirt vagy segitseg kellett volna. Eleve az apa szot sem ertik. Hogy nem erre mndjuk hogy apa de a kamaszok tenyleg sik hülyék ilyen tekintetben.

Vannak olyanok akik szabalyosan a gyerek halàlànak örülnenek meg balesetnek csak hogy ne kelljen gyt t fizetni.


A lényeg anno hoztal egy döntest. Rengeteg döntest hozunk eletünk soran. Nincs jo es rossz döntes. Jo vagy rossz ember az eletben. Ez csak az emberi elme illuzioja es nem az életé. Van amikor a legaljasabbak a legboldogabbak es jobban megy a soruk mint a becsületeseknek "joknak".


Max lelkiismeretfurdalasod van es ennyi. Es ezen emeszted magad.


De a szeretet nem olyan hogy csak ugy jàr alanyi jogon mert vagy. Vagy csak mert megszülettél. Az egy dolog hogy az anyàk a gyermeküket csupan alanyi jogon szeretik, es mar a magzatot is becézik, csak mert van es letezik, de a valo vilagban NEM létezik szeretet alanyi jogon, azaz senki nem köteles senkit szeretni. Senki nem azert született hogy masokat szeressen. Vagy màsok segitöje legyen.


Kegyetlenül hangzik es tudom szembe megy az emberek igazsagérzetével azaz jobb azt irni sokaknak hogy visszakaptad, csak epp az életnek nincsenek ilyen igazsagai. Millio pelda van arra hogy az élet jutalmazza neha a gonoszokat es kinlodtatja a jokat.

Azaz nincs jo rossz meg hogy a jo azt erdemel a rossz meg amazt.


Ez a szomoru kiabrandito paradoxon az Élet szabalyaiban. Hogy Nincsenek szabàlyok.

2019. szept. 7. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/51 anonim ***** válasza:
39%
Igen, és remélem, hogy magányosan pusztulsz el.
2019. szept. 7. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/51 anonim ***** válasza:
62%

A nagy szent apaság érzése azért kapott el a fiaddal , mert az anyjaba kellökeppen szerelmes voltál és ez az érzés vetül a gyerekre

Ettöl te nem vagy jó ember . Ha jó ember lettél volna , segitetted volna a lányod , úgy ahogy egy idegen is segit egy kolduson , mert sajnálja

De alapjában egy rossz ember vagy es a szervezeted is jelez , beindult a rothadás

2019. szept. 7. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/51 anonim ***** válasza:
25%
Szerintem hülyeség,hogy a múltbéli hibáid miatt vagy most beteg.Sajnos öregszel hajlamosabb vagy a betegségekre.Ne rágódj a múlton mert csak jobban megbetegít.
2019. szept. 7. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/51 anonim ***** válasza:
92%

Remélem, hogy trollkodsz, de ha nem, akkor elég nagy gané vagy.

Még ha nem is azt nézzük, hogy nem törődtél a gyerekkel, akit nem is akartál. Ismerek nem is egy ilyet. Hazudtál a feleségednek 20 éven keresztül, mindezt úgy, hogy beállítottad az exedet egy banyának, aki nem engedi egy apának, hogy lássa a lányát. Most se igazán a lányoddal törődsz, hanem azzal, hogy azért történnek-e veled rossz dolgok, mert nem foglalkoztál vele.

Amúgy, tényleg, a feleséged hogy reagált? Drágám van egy lányom, de konkrétan le se szarom a létezését.

Remélem, ha lesz képed felvenni a kapcsolatot a lányoddal, beleköp a pofádba.

2019. szept. 7. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/51 bfghj válasza:
96%

2 eves voltam, mikor apam lelepett. Szart a fejemre. Ugy nottem fel, hogy minden iskolai programon ott voltak a tobbiek apukaja is. Sokszor konnyet vissza folytva alltam ott, es gondolkoztam, hogy ilyen rossz lennek? Nem volt ott a zongora eloadasomon, nem tamogatott soha. 11 evesen felkerestem, nem valtozott semmi.

Mar 22 eves vagyok, van egy lanyom, "apam" facebookon ismerosom. Soha nem erdeklodik utanam, se a lanyom utan. Nehany fenykeo ala bebiggyeszt egy szoveget, hogy "gyonyoru kisunokam". Teljes szivembol utalom ot. Nektek ferfiaknak, akik ott hagyjak a gyerekuket, fogalmatok sincs, mekkora kart okoztok. Ez nem kiheverheto dolog. Ez egy eletre elkiser, a rengeteg kerdessel egyutt. Nem kivanok neked se rosszat, de remelem a te gyereked is ugyan ugy hatat fordit neked, mint ahogy te tetted ezt vele.

2019. szept. 7. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/51 anonim ***** válasza:
69%
Igazi gyomorforgató senkiházi vagy. Ne aggódj, rohadtul nem néz embernek sem a lányod, mert az idők során rájött nyilván mekkora egy patkány a biológiai apja. Ha a saját példámból indulok ki, majd a temetésedre is csak azért megy el, hogy a sírodra köpjön. Ilyenkor remélem, hogy tényleg van pokol, pedig nem vagyok vallásos.
2019. szept. 7. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!