Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Szerintetek rossz ember...

Szerintetek rossz ember vagyok, ha van egy gyerekem, és soha nen törődtem vele? Megérdemlem, hogy rossz legyen az életem?

Figyelt kérdés

Sokszor sok emberrel rossz voltam életemben, de mostanában erre gondolok a legtöbbet és ez bánt a legjobban. A 80-as években született egy lányom, akit nem terveztem és nem is akartam. Az anyját nem szerettem, csak futó kaland volt köztünk. Elleneztem, hogy megtartsa a gyereket és megmondtam, hogy semmiben ne számítson rám, mert nem fogom látogatni a gyereket és pénzt sem kapnak tőlem. Az elöbbihez egész életemben tartottam is magam, az utóbbira végül bíróság által köteleztek, de sokszor megpróbáltam kibújni alóla, volt hogy feketén dolgoztam hogy kissebb összeget kelljen adnom. A gyerektartást leszámítva soha semmit nem költöttem a gyerekre, se születésnapján(azt sem tudom mikor van neki pontosan) se ballagáskor, se ha beteg volt soha egy nyalókát sem kapott tőlem. Kamaszkorában fel akarta venni velem a kapcsolatot, de neki is ugyanazt mondtam mint annak idején az anyjának. Néhányszor próbálkozott még, aztán sok éve semmi jelet nem ad magáról. Annyit tudok róla, hogy hol él és hová jár dolgozni. Gondolom ő is csak ennyit tud rólam vagy kevesebbet.


Sokáig nem is érdekelt, de mondhatjuk úgy hogy eljutottam abba a korba és abba az élethelyzetbe mikor gyakran átértékelem az életem és ilyenkor gyötör miatta a lelkiismeret.Egyik családi tragédia a másik után ér, az utóbbi 3 évben volt egy komoly balesetem és 2 súlyos betegséget diagnosztizáltak nálam. Sokszor gondolok arra, hogy talán azért ér most ez a sok rossz mert fiatalon annyi rossz döntést hoztam, önző voltam és az első gyermekem nélkülem nőtt fel, semmi szeretet vagy törődést nem kapott tőlem, és még a pénzt is sajnáltam tőle, pedig tudtam hogy az anyja sokáig egyedül nevelte és nehezen éltek. Miközben később született egy másik gyermekem, egy most 15 éves fiam, akinek mindent megadtam, szerető nevelést, támogatást kapott és kap most is, igazi apja vagyok. Ő is és sokan mások is jó apának tartanak, pedig nem vagyok az. Úgy érzem emiatt kapom most meg a büntetésem.

52/F


2019. szept. 7. 08:48
1 2 3 4 5 6
 21/51 anonim ***** válasza:
64%

Sajnos az ilyen még nagyobbat élvez tudva, hogy rosszat tett , valaki töle fuggött es ö otthagyta.

A volt ferjem is ilyen volt , öröm volt a szamara tudni , hogy szukösen élünk . Gyerekem meg sirt, mint a kisegér egy sajtdarabért , a volt ferjem meg dúskált milliókban és örült hogy nekunk nincs

2019. szept. 7. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/51 anonim ***** válasza:
2%

Tényleg marha igazságos ez!

Ha a nő abortuszt akar, akkor simán megteheti az apa hozzájárulásától függetlenül, merthogy az ő teste, tök mindegy, hogy az a gyerek, akit megöl, az az apáé is egyben.

Ha a nő nem akar abortuszt, hanem megtartja a gyereket, az apa hozzájárulásától függetlenül, akkor az apának ugyanúgy kell fizetnie a tartásdíjat, és ha nem érdekli a gyereke, akkor még ő a szemét szívtelen dög.

Ebben a történetben is az anyuka volt a legnagyobb szét.

Látszik ám milyen hátrányos helyzetben vannak a nők a mai világban. Ja, nem.

2019. szept. 7. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/51 anonim ***** válasza:
40%
Igen.Nagyon rossz ember vagy,és a saját lányoddal szúrtál ki leginkább.. remélem,higy lesz neked ettől majd rosszabb is ;) (Ugyan ez csak ebben én voltam az áldozat..)
2019. szept. 7. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/51 anonim ***** válasza:
78%

23 as, mondjuk a férfi nem egy nagy gyerek , aki dugja a peniszet a homokba, vagy ahova lehet , hanem tud HÚZNI GUMIT , nehogy már minden a nö hibája legyen ! Ha annyira nem akar gyereket , húzhat gumit , fuggetlen attól hogy a nö mit mond.

De ha már megszuletett a gyerek , milyen ember az , akit nem érdekel a sorsa ? Es eszik iszik nyugodtan , éli világát .... mert ö megmondta ...

egy szennyzsák. Erre nincs bocsánat

Nem szerette a lanyat es ezutan sem fogja

2019. szept. 7. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/51 anonim ***** válasza:
76%
Elég szar alak lehetsz. Egy jó példa a karmára.
2019. szept. 7. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/51 anonim ***** válasza:
3%

Hogy mi a nő (jelen esetben az anyuka) hibája?

Teherbe esett, majd egyértelműen kiderült, hogy a leendő gyermeke a kérdezőtől nem várhat sem anyagi, sem érzelmi támogatást semmilyen térhet.

Belegondolt vajon a nő, hogy milyen lesz annak a gyereknek nélkülözve felnőni? Úgy felnőni, hogy tudja, hogy az apját semmilyen módon nem érdekli. Úgy felnőni, hogy nem lesz előtte apafigura, férfi minta.

Belegondolt ebbe vajon?

Vagy egyszerűen csak úgy gondolta, hogy terhes vagyok, nekem kell ez a gyerek, és hogy nélkülözve és apa figura nélkül fog felnőni, az nem érdekel, az amúgyis a szemét apa hibája, én csak egy ártatlan mártír vagyok, meg a gyerekem is az, minden a szemét apa hibája.

Meg hát akkoriban gondolom nem létezett még fogamzásgátló tabletta, így egyértelműen a pasi felelőssége, hogy nem húzott óvszert.

2019. szept. 7. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/51 A kérdező kommentje:
Nincs benne semmi rossz hogy megszületett és felnőtt, jó döntést hozott az anyja. Akkor nem így gondoltam, de most már tudom hogy mennyit örömmel és boldogsággal jár együtt látni egy kis ember fejlődését. Ezt azután lehet igazán felmérni ha már nem csak egy személytelen magzatként gondolsz rá, hanem megszületik és látod hogy ő egy külön kis élet, látod hogy van személyisége, érzései, hallod beszélni, nevetni, látod nőni. Azok a nők se dobják az utcára a gyereküket akiket elhagy a férjük x év után vagy akkor sem dobják ki vagy ölik meg a gyerekeket ha egy gondos apa elveszti a munkáját és a család elszegényedik. Illetve az állam se öli meg azokat a gyerekeket akik nem kellenek a szüleiknek, hanem árvaházakban felnevelik őket. Ő is felnőtt nélkülem. De ettől még joga van élni.
2019. szept. 7. 13:59
 28/51 anonim ***** válasza:

Ja , joga van élni , nem rajtad múlik hálistennek

Meséld el neki , hogy habár a hátad közepére sem kivántad , de a fiad döbbentett rá , milyen jó is apának lenni

Nagyon fogja melegiteni . Not

2019. szept. 7. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/51 anonim ***** válasza:
74%

Hibázott az anya.

Hibázott az apa.

NEM hibázott a gyerek, mégis ő a szenvedője a szülők hibáinak.


A férfiéknak kéne megérteniük, hogy ha nem akarnak gyereket húzzanak gumit. Nem bízom másra a védekezést (főleg, ha komolytalan a kapcsolat), ha én nem akarok gyereket.

El kell dönteni mi a rosszabb. Gumi vagy gyerektartás.

2019. szept. 7. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/51 anonim ***** válasza:
17: Rágódjon csak a múlton nyugodtan és szenvedjen úgy is mint az a gyerek aki úgy nőtt fel, hogy végig azon gondolkozott, hogy vajon miért nem kíváncsi rá az apja, miért nem szereti, mit tett, hogy ezt érdemli. Nehogy már még ezt a sz*rházit kelljen itt sajnálni, mert a nő is hibás. A nő legalább felnevelte a gyereket ATTÓL FÜGGETLENÜL, hogy ez a tahó egyből kérte, hogy vetesse is el mert le se fogja szarni.
2019. szept. 7. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!