Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Szerintetek rossz ember...

Szerintetek rossz ember vagyok, ha van egy gyerekem, és soha nen törődtem vele? Megérdemlem, hogy rossz legyen az életem?

Figyelt kérdés

Sokszor sok emberrel rossz voltam életemben, de mostanában erre gondolok a legtöbbet és ez bánt a legjobban. A 80-as években született egy lányom, akit nem terveztem és nem is akartam. Az anyját nem szerettem, csak futó kaland volt köztünk. Elleneztem, hogy megtartsa a gyereket és megmondtam, hogy semmiben ne számítson rám, mert nem fogom látogatni a gyereket és pénzt sem kapnak tőlem. Az elöbbihez egész életemben tartottam is magam, az utóbbira végül bíróság által köteleztek, de sokszor megpróbáltam kibújni alóla, volt hogy feketén dolgoztam hogy kissebb összeget kelljen adnom. A gyerektartást leszámítva soha semmit nem költöttem a gyerekre, se születésnapján(azt sem tudom mikor van neki pontosan) se ballagáskor, se ha beteg volt soha egy nyalókát sem kapott tőlem. Kamaszkorában fel akarta venni velem a kapcsolatot, de neki is ugyanazt mondtam mint annak idején az anyjának. Néhányszor próbálkozott még, aztán sok éve semmi jelet nem ad magáról. Annyit tudok róla, hogy hol él és hová jár dolgozni. Gondolom ő is csak ennyit tud rólam vagy kevesebbet.


Sokáig nem is érdekelt, de mondhatjuk úgy hogy eljutottam abba a korba és abba az élethelyzetbe mikor gyakran átértékelem az életem és ilyenkor gyötör miatta a lelkiismeret.Egyik családi tragédia a másik után ér, az utóbbi 3 évben volt egy komoly balesetem és 2 súlyos betegséget diagnosztizáltak nálam. Sokszor gondolok arra, hogy talán azért ér most ez a sok rossz mert fiatalon annyi rossz döntést hoztam, önző voltam és az első gyermekem nélkülem nőtt fel, semmi szeretet vagy törődést nem kapott tőlem, és még a pénzt is sajnáltam tőle, pedig tudtam hogy az anyja sokáig egyedül nevelte és nehezen éltek. Miközben később született egy másik gyermekem, egy most 15 éves fiam, akinek mindent megadtam, szerető nevelést, támogatást kapott és kap most is, igazi apja vagyok. Ő is és sokan mások is jó apának tartanak, pedig nem vagyok az. Úgy érzem emiatt kapom most meg a büntetésem.

52/F


2019. szept. 7. 08:48
1 2 3 4 5 6
 51/51 anonim ***** válasza:
94%
49: A nő? A nő volt az aki nem húzott gumit? A nő volt az aki otthagyta egy szó nélkül a gyereket? Nem, ő fölnevelte, segítség nélkül, amiért csak elismerés jár. Választhatta volna a könnyebb utat és elvetethette volna, ehelyett ő úgy döntött, hogy életet ad egy embernek akkor is ha a töketlen kérdező teljesen eltűnik.
2019. szept. 11. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!