Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » A "könyvmolyok" miért viselked...

A "könyvmolyok" miért viselkednek sokszor lekezelően azokkal, akik nem olvasnak könyveket?

Figyelt kérdés

Szinte soha nem olvasok könyvet, mert egyszerűen időpocsékolásnak tartom, és untatnak is, interneten viszont sok dolgoknak utánaolvasok. A legértelmesebb ismerőseim egyik sem olvasott könyveket.


Leszögezném, nem tartom teljesen feleslegesnek a könyvolvasást, de már marha unalmas a folyamatos nyavalygás amiatt, ahogy nem olvasnak könyveket az emberek (most éppen a rádióban rinyál valaki emiatt). Egyáltalán nem érzem ezt akkora problémának, viszont hihetetlen gúnyosan tudnak reagálni az emberek, ha elmondom, hogy utálok könyvet olvasni.

A poén az, hogy az ilyen "56könyvetolvasokhavonta" emberek között nagyon ritkán találkozom tényleg értelmes, tájékozott embert. A kedvencem az volt, mikor egy fórumon egy magát egyetemi tanárnak mondó ember dicsekedett, és kérkedett a műveltségével, miközben alapvető logikai hibákat vétett.


A másik kedvencem egy 50 körüli könyvmoly nő, aki a közelünkben él, és folyamatosan posztolgatja ki, épp mit olvas és hogy idén milyen könyveket olvasott, közben meg képtelen lefogyni, akárhogy is próbálkozik, mert nem érti, hogy hogy kell kajálni és apavető dolgokkal nincs tisztában.



2019. okt. 15. 09:51
1 2 3 4 5
 41/47 anonim ***** válasza:

2azt hiszem, már most mérleget vonhatunk: beigazolódott a sejtésem"


Én sok mindenben melléd is álltam, de azért 2 ember kommentje után mérleget vonni, miután mások érvelési hibáira hívod fel a figyelmet, öngól.

2019. nov. 1. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/47 anonim ***** válasza:

Amúgy egy idézet neked Vargas LLosától:

"Az emberek gyakran érvelnek az irodalom ellen azzal, hogy az interneten már minden adat megtalálható. Megdöbbent, hogy ezek az emberek azt hiszik, hogy azért olvasunk, mert a önyvekből adatokat akarunk kinyerni."

2019. nov. 1. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/47 anonim ***** válasza:
Most látom, hogy troll vagy. Nem baj, hátha másnak tanulságos lesz.
2019. nov. 1. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/47 anonim ***** válasza:
60%

Alapvetően megértem az álláspontot amit képviselsz kérdező, de be kell látni, hogy egy sznob f@$z vagy.

Sírsz, hogy lenéznek (szerinted) az emberek, miközben olyan szintű nagyképűségről és személyeskedésről teszel tanúbizonyságot, hogy csak lesek, pedig még csak 3. oldalig olvastam el ezt a posztot.


Üdv, egy könyvet szintén nem olvasó ember. :)

2020. jan. 7. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/47 anonim ***** válasza:
39%

sztem nagyrészt a csapnivaló magyar oktatás a felelős.

gondolj bele, hogy még ma is a túl nagy mennyiségű lexikális tudást erőltetik, miközben az átlag magyar egy 5 soros ímélt sem tud értelmezni, gondolkodni, érvelni se nagyon.


sőt továbbmegyek, ne tudd meg, a munkám során hány olyan humán diplomás ügyintézővel, tanárnővel találkozom, akiknek 10x el kell magyarázni egy ímélt, vagy képtelen felfogni, hogy a levélszám és helyrajzi szám nem ugyanaz, mit jelent a garanciális javítás stb.

ez az ország az olvasott funkcionális analfabéták országa.


egyébként látom, hogy sok ember önérzetét sikerült megsértened, de van igazság abban, amit írsz.

láttam egy olyan állítólag nagyon sok könyvet olvasó középkorú nőt, aki a facebookon nyavalygott, mert szembe jött vele egy robogó. aztán kb. 5 férfi segített nekik értelmezni a vonatkozó KRESZ szabályt..


vagy nemrég olvastam egy idősebb tanárnő picsogását arról, hogy a gyerekek nem tudják oylan szavak jelentését, mint 'dölyfös, szántás'.

ez egy ilyen ország.


mondjuk a 20 éves lengyel lány, akivel pl. pár éve leveleztem, tökéletesen beszélt angolul, a biológiától kezdve az informatikáig, fényképezésig mindennel képben, itthon meg könyvmoly funkcionális analfabétát nem értik, miért 90 kg-ok, meg képtelen értelmezni egy KRESZ szabályt, vagy egy pár soros emailt.


és rengeteg ilyennel találkoztam már.

tehát hajlok rá, hogy ez magyar sajátosság. külföldön egy 15 éves gimnazista jóval értelmesebb, mint egy 40 éves tanár Magyarországon.


és külföldieknél nem is szokás állandóan az olvasottságukkal kérkedni vagy kirakni, hogy épp mit ovlastak. ha értelmesek, úgyis észreveszik.


azt már halkan jegyzem meg, hogy a legértelmesebb ismerősöm sztem 5 évente ha 1 könyvet olvas. de rengeteg emberrel beszél, sok dolognak utánanéz, sokat gondolkodik, 10x értelmesebb, mint bármelyik butácska tanárnő, akivel kapcsolatba kerülök a munkám során.

2020. jan. 7. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/47 anonim ***** válasza:

Ahogy korábban írták, az egész megbukott magyar oktatási rendszer arra ösztönzi az embereket, hogy a lexikális/humán tudás fele menjenek.

Nyilván nem baj, ha valaki szeret olvas, de nem könyvektől lesznek értelmesebbek vagy tanultak az emberek.( Láthatjuk itt is, hogy a kérdezőnek eső emberek közül nem mindenkinek sikerült értelmeznie a kérdés kifejtését. Külön üdvözlöm azt a válaszadót, akinek a HASZONTALAN lexikális tudás szavakkal gyűlt meg a baja. Az is vicces, hogy valaki lecseszi a kérdezőt, mert nem olvas (:D).

Azért nem semmi, hogy az olvasás nagy védelmezői, akik nekiesnek a kérdezőnek, gyakorlatilag funkcionális analfabéták.)

Nagyon jó példa, mikor a faceen egy amatőr írónő pampogott, hogy miért nem olvasnak az emberek, mert ő bezzeg, aztán mikor egy dán nő írt neki angolul, borzasztó amatőr hibákat vétett a válaszban. Ezen az oldalon is láthatod, hogy a diplomás „olvasott” nők többsége nem tud szöveget értelmezni vagy összerakni egy logikusan felépített érvelést.

Összefoglalva: ha igazán értelmes keresel, azok nagy eséllyel nem könyvmolyok, hanem mondjuk programozók, mint a testvérem, vagy a mérnök főnököm, akik meg arra büszkék, hogy sokat könyvet olvasnak, azoknak meg szókincsük és bele tudnak kötni a helyesírásba, nagyjából ennyi.

2023. ápr. 4. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/47 anonim ***** válasza:

"Ahogy korábban írták, az egész megbukott magyar oktatási rendszer arra ösztönzi az embereket, hogy a lexikális/humán tudás fele menjenek.


Nyilván nem baj, ha valaki szeret olvas, de nem könyvektől lesznek értelmesebbek vagy tanultak az emberek."


Dehogynem.

2023. ápr. 23. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!