Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » A "könyvmolyok" miért viselked...

A "könyvmolyok" miért viselkednek sokszor lekezelően azokkal, akik nem olvasnak könyveket?

Figyelt kérdés

Szinte soha nem olvasok könyvet, mert egyszerűen időpocsékolásnak tartom, és untatnak is, interneten viszont sok dolgoknak utánaolvasok. A legértelmesebb ismerőseim egyik sem olvasott könyveket.


Leszögezném, nem tartom teljesen feleslegesnek a könyvolvasást, de már marha unalmas a folyamatos nyavalygás amiatt, ahogy nem olvasnak könyveket az emberek (most éppen a rádióban rinyál valaki emiatt). Egyáltalán nem érzem ezt akkora problémának, viszont hihetetlen gúnyosan tudnak reagálni az emberek, ha elmondom, hogy utálok könyvet olvasni.

A poén az, hogy az ilyen "56könyvetolvasokhavonta" emberek között nagyon ritkán találkozom tényleg értelmes, tájékozott embert. A kedvencem az volt, mikor egy fórumon egy magát egyetemi tanárnak mondó ember dicsekedett, és kérkedett a műveltségével, miközben alapvető logikai hibákat vétett.


A másik kedvencem egy 50 körüli könyvmoly nő, aki a közelünkben él, és folyamatosan posztolgatja ki, épp mit olvas és hogy idén milyen könyveket olvasott, közben meg képtelen lefogyni, akárhogy is próbálkozik, mert nem érti, hogy hogy kell kajálni és apavető dolgokkal nincs tisztában.



2019. okt. 15. 09:51
1 2 3 4 5
 31/47 anonim ***** válasza:
100%
A kérdező a butaságára büszke, ne is foglalkozzatok vele!
2019. okt. 16. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/47 anonim ***** válasza:
100%
Azért, mert a kulturált ember olvas, hogy műveltebb legyen, jobb legyen a szókincse, fejlettebb lelki világú legyen, ne maradjon primitív, olvasni nagyon jó dolog, soha az életben nem fog unatkozni az, aki szeret olvasni.
2019. okt. 16. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/47 anonim ***** válasza:
91%

#32

Vagy pl. még egy ok: a párom diszlexiás, neki általánosban ajánlották, hogy olvasson könyveket - tökmindegy, hogy mit, csak minél többet! Máig nagy könyvmoly, és már alig okoz neki gondot a diszlexia. Ha nem olvasna sokat évek óta, akkor lehet, hogy a hétköznapi életében is hátrányban lenne.

2019. okt. 17. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/47 anonim válasza:
Igaz, van amikor azok akik nem olvasnak intelligensebbek azoknál akik havi X könyvet elolvasnak. Én is szeretek olvasni, de soha nem hencegek vele hogy ennyi meg annyi könyvet olvasok,mert nem tartom fontosnak, azokkal a barátaimmal beszélgetek róla akik szintén “konyvmolyok” nem terhelem vele azt akit nem érdekel de elfogadom hogy vannak nálam tájékozottabb emberek is és kész. Ennek ellenére nem tudom megérteni, hogy pár személyes tapasztalat miatt miért kell általánosítani, lenézni a másikat, igen az olvasásnak vannak tök hasznos hatásai, amellett egy kikapcsolódás is. Nem tudom ennek a kérdésnek mi célja volt amikor a kérdésre érkező válaszok mindegyikét próbálja cáfolni a kérdező és a saját igazát bizonyítani. A kérdés hogy a “könyvmolyok” miért viselkednek lekezelően azokkal akik nem szeretnek olvasni? Az én kérdésem pedig hogy te kedves kérdező miért vagy lekezelő azokkal szemben akik ezt szeretik? Más-más emberek vagyunk más érdeklődési körrel, van akinek az olvasás a hobbi és hogy megjegyzi hogy Xy konyvben mi volt a kutya neve, amíg neked az a szórakozás hogy gyakorin veszekedsz és nem fogadod el a másik ember szemléletét, véleményét. Kérdezem én akkor ki is a lenéző itt?😂😂
2019. okt. 20. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/47 anonim ***** válasza:

Mindneki lekezelően viselkedik mindnekivel.


Könyvmoly vagyok, rocker és érdekel a tudomány.

Lenézik azt, aki nem olvas könyveket. Pket lenézik azok, akik klasszikusokat vagy nehezebben olvasható könyveket olvasnak. (Bevallom, ebben én is bűnös vagyok.)

A rockerek lenézik egymást: nem elég kemény, amit hallgatsz, túl nyálas, nem igazi rock stb.

A tudományban: a bölcsészek hülyék, a fogorvosok nem igazi orvosok, az ismeretterjesztő könyvek nem számítanak igazi publikációnak stb.

2019. nov. 1. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/47 anonim ***** válasza:

"A legértelmesebb ismerőseim egyik sem olvasott könyveket."


Ebbe viszont belekötnéK. te tartod őket a legértelmesebbnek, attól még nem biztos, hogy azok is.

2019. nov. 1. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/47 anonim ***** válasza:

Harmadszor is én vagyok, bocsi, hogy nem egybe írtam.


"A poén az, hogy az ilyen "56könyvetolvasokhavonta" emberek között nagyon ritkán találkozom tényleg értelmes"


Ennek lehet amúgy más oka is. Most én is épp lenéző leszek (példa arra, amit az előbb írtam), de az, hogy valaki sokat olvas, még nem jelenti, hogy sokat olvas. Én például ritkán olvasok el évi 50 könyvet, lassan is olvasok, viszont sok tudományosat, olvasok kortársat és klasszikusat is (mármint szépirodalmat). Vannak olyan ismerőseim, akik nagyon sokés nagyon jó könyveket olvasnak. Viszont egy csomóan vannak ezek között az "50 könyvet elolvastam" emberek között, akik falják a Coelhókat, vámpíros könyveket, más igénytelen dolgokat, abból rohadtul nem nehéz sokat elolvasni. Mondom, akinek nem inge, ne vegye magára! de ha például felnézel a moly.hu közösségi oldalra: tele van olyanokkal, akiknek 800 plecsnijük van, de csak sz**rokat olvasnak, ilyen Júlia meg Szívhang sorozatcímű, közértben kapható hüyleségeket, ezoterikus marhaságokat (csakratisztítás, fen shui, horoszkóp, méhtisztítás, Soma Mamgésa és társai - mindjárt nekem is beszól valaki, hogy mibajom ezekkel...), és vannak olyanok, akik ókori irodalmat, versesköteteket olvasnak, kortársból is olvasnak, és nem azt hiszik, hogy az Alkonyat a kortárs. Az, hogy az ismerősöd sokat olvas, önmagába csak egy szám.


Ugyanakkor az olvasás szerintem segít áthelyezkedni mások szemszögébe, empatikusabbá tesz, szerintem fontos. Lehet, hogy van pár okos ember, aki enélkül is elvan, de azért az emberek nagy részének (nekem is) sosem árt fejlődni, és ezen pont segít az olvasás. De nem kötelző, neked nem kell.


"A másik kedvencem egy 50 körüli könyvmoly nő, aki a közelünkben él, és folyamatosan posztolgatja ki, épp mit olvas és hogy idén milyen könyveket olvasott, közben meg képtelen lefogyni, akárhogy is próbálkozik, mert nem érti, hogy hogy kell kajálni és apavető dolgokkal nincs tisztában."


Ennek semmi köze az olvasáshoz. Mármint értem, hogy a logikus gondolkodásra gondolsz. De ennek inkább a neten terjedő álfogyókúrákhoz van köze, meg hogy nem tanulunk rendesen róla biológiaórán. Figyelj, az emberek azt is elhiszik, hogy lapos a föld, meg hogy Michael Jacksonnak leesett az orra, pedig ők is biztos olvastak valamit.


Szerintem olvasni fontos, de nem kényszer. Ha nem érdekel, ne csináld, csak mert vadidegenek a GYK-n azt mondták. Ha legközelebb valaki fintorog, hgy miért nem szeretsz olvasni, kérdezd meg, ő miket olvas. Miket olvasott manapság, mik a kedvenc könyvei. Ha ilyen Szürke ötven árnyalatát, nyugodtan viszontröhögheted.

2019. nov. 1. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/47 anonim ***** válasza:

"Ez ostobaság. A valódi könyvmoly édeskeveset törődik a másik emberrel. Nem nézi le, mert nem is igen érdekli. A könyvmolyok zöme introvertált, fél az emberektől, a maga világában él, gazdag a fantáziája, gazdag a belső világa - ha valaki felé odaforul, aki élő, az általában hozzá hasonló."


1-es, ez egy hülye sztereotípia, és ha könyvmoly vagy, nem kéne táplálnod. Miért ne olvashatnának az extrovertáltak. Eeleve ez a két fogalom tök félreértett, a női magazinok által félremagyarázott pszichológia. Az itrovertált ember agya több ingert fogad be, ezért hamarabb elfárad nagy társaságban, események közt. Őt a nyugalom tölti fel. Az extrovertált ember agya jobban ellenáll a felesleges ingereknek (ettől egyik se lett okosabb!), és ő a hangosabb, társas dolgokat pihentetőnek érzi. Ennyi. Nem azt jelenti, hogy az extrovertáltak nem szeretnek egyedül lenni, meg ilyen pop-pszichológiai marhaságok.

2019. nov. 1. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/47 anonim ***** válasza:
És az introvertáltak mintha soha enm foglalkoznának másokkal... Mindenki foglalkozik másokkal, mindnekinek van véleménye, én elég kevés oylan embert láttam, aki tényleg enm foglalkozik mással, és nem pletykál.
2019. nov. 1. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/47 anonim ***** válasza:

"haszontalan lexikális tudásra épülő oktatási rendszer"


Amúgy a szénhidrát,meg amiket említesz, az is lexikális tudás. A lexikális tudás nagyon hasznos, hülyeség, hogy minden fent van a neten, gyakorlat csak a biztos tudásra épülhet.

2019. nov. 1. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!