Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » A "könyvmolyok" miért viselked...

A "könyvmolyok" miért viselkednek sokszor lekezelően azokkal, akik nem olvasnak könyveket?

Figyelt kérdés

Szinte soha nem olvasok könyvet, mert egyszerűen időpocsékolásnak tartom, és untatnak is, interneten viszont sok dolgoknak utánaolvasok. A legértelmesebb ismerőseim egyik sem olvasott könyveket.


Leszögezném, nem tartom teljesen feleslegesnek a könyvolvasást, de már marha unalmas a folyamatos nyavalygás amiatt, ahogy nem olvasnak könyveket az emberek (most éppen a rádióban rinyál valaki emiatt). Egyáltalán nem érzem ezt akkora problémának, viszont hihetetlen gúnyosan tudnak reagálni az emberek, ha elmondom, hogy utálok könyvet olvasni.

A poén az, hogy az ilyen "56könyvetolvasokhavonta" emberek között nagyon ritkán találkozom tényleg értelmes, tájékozott embert. A kedvencem az volt, mikor egy fórumon egy magát egyetemi tanárnak mondó ember dicsekedett, és kérkedett a műveltségével, miközben alapvető logikai hibákat vétett.


A másik kedvencem egy 50 körüli könyvmoly nő, aki a közelünkben él, és folyamatosan posztolgatja ki, épp mit olvas és hogy idén milyen könyveket olvasott, közben meg képtelen lefogyni, akárhogy is próbálkozik, mert nem érti, hogy hogy kell kajálni és apavető dolgokkal nincs tisztában.



2019. okt. 15. 09:51
1 2 3 4 5
 21/47 A kérdező kommentje:

Most el kéne ájulni, hogy a mini$ztériummal levelezgetsz? :D


A válaszíró 78%-ban hasznos válaszokat ad.

# 20/20


látom, ez sem sikerült értelmezni, drága.


de újra leírom, türelmes ember vagyok.


nem dicsekvésnek szántam, csak így jeleztem, hogy vicces, h te árufeltöltőként/napközis tanárként/etc. kifogásolod a fogalmazásomat, mikor pl. önkormányzatoknak, minisztériumnak nem volt eddig problémája vele.


tehát érted, lehet,h azt meg tudod ítélni, hogy a sminkes barátnőd vagy kamionsofőr férjed hogyan beszél, fogalmaz, de hogy én hogyan (pláne munkahelyen 20 sec alatt összerakott hsz-ok alapján), nem biztos.


minden jót neked.

2019. okt. 15. 15:35
 22/47 anonim ***** válasza:
97%

Mutasd már meg, hol kifogásoltam a helyesírásod, és hogy hol említettem a foglalkozásom... :DDDD

Tény és való, hogy nagyon szórakoztató vagy. :D

2019. okt. 15. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/47 anonim ***** válasza:
0%
Mert nagytudásúnak érik magukat.
2019. okt. 15. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/47 anonim ***** válasza:
90%
Én csupán csak azt nem értem, hogy miért zavar téged, hogy lekezelően viselkedik veled pár könyvmoly, ha te pontosan ugyanúgy lekezelően kommunikálsz a másik féllel? Haljak meg nem értem.
2019. okt. 15. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/47 anonim ***** válasza:
90%
Ez a kérdező egy b_zi. Reméljük kinövi.
2019. okt. 16. 00:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/47 anonim ***** válasza:
100%

Mondom, ő egy troll, aki a jogifórumról és más felületekről ragad ki valamit és ideírja, csak, hogy leírhassa a véleményét.


Már százszor elmondtuk neki, hogy nem erre való a hely, de lexarja.


Folyamatosan kitiltják, de visszajön.


Azt írja, amíg érkeznek neki válaszok, "kérdezni" fog.


Ő már volt tanár, irodai alkalmazott, diák, takarító, nős, egyedülálló, gyermektelen, egy kamaszgyerekes apuka, báty, egyke, stb


Balázskának hívjuk és mindig, ha leírjuk neki, hogy a honlap nem arra való, amit csinál, azt írja, hogy "aki Balázskázik, az igazság elől dugja homokba a fejét".


Ha meg nincs elég válasza, csinál még fiókot és arról ír magának.


A tanárok és a munkahely alkategóriában a leggyakoribb, de néha kipróbál mást.


Múltkor pl a kutya alkategóriában szidta azt, aki nem barf etetéssel eteti a kutyáját, úgy, hogy odaírta, hogy nincs kutyája.

2019. okt. 16. 04:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/47 anonim ***** válasza:
91%

"interneten viszont sok dolgoknak utánaolvasok. A legértelmesebb ismerőseim egyik sem olvasott könyveket."


Ez csak egy példa, hogy mennyire helytelenül írsz. Kihagysz szavakat. Nem azt akartad írni, hogy az ismerőseid közül az egyik? Mert így helytelen. Ugyanígy helytelen majdnem minden mondatod, rosszul ragozol, össze-visszaságokat írsz, és még neked áll feljebb. Mindenesetre sötét vagy, kérdező.

2019. okt. 16. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/47 A kérdező kommentje:

"rosszul ragozol, össze-visszaságokat írsz"


*összevisszaságokat


Szép öngól ez is:)

2019. okt. 16. 09:18
 29/47 anonim ***** válasza:
91%
Balu, még mindig tűkön ülve várom, hogy megmutasd, hol kifogásoltam a helyesírásod, és hogy hol említettem a foglalkozásom. :)
2019. okt. 16. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/47 anonim ***** válasza:
100%

Bárcsak nekem lenne ennyi szabadidőm, mint a kérdezőnek, hogy napi 3-4 alkalommal kamu kérdéseket írjak ki.


Ja mégsem, az azt jelentené, hogy munkanélküli lennék és egy naplopó, mint a kérdező :)

2019. okt. 16. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!