Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » A "könyvmolyok" miért viselked...

A "könyvmolyok" miért viselkednek sokszor lekezelően azokkal, akik nem olvasnak könyveket?

Figyelt kérdés

Szinte soha nem olvasok könyvet, mert egyszerűen időpocsékolásnak tartom, és untatnak is, interneten viszont sok dolgoknak utánaolvasok. A legértelmesebb ismerőseim egyik sem olvasott könyveket.


Leszögezném, nem tartom teljesen feleslegesnek a könyvolvasást, de már marha unalmas a folyamatos nyavalygás amiatt, ahogy nem olvasnak könyveket az emberek (most éppen a rádióban rinyál valaki emiatt). Egyáltalán nem érzem ezt akkora problémának, viszont hihetetlen gúnyosan tudnak reagálni az emberek, ha elmondom, hogy utálok könyvet olvasni.

A poén az, hogy az ilyen "56könyvetolvasokhavonta" emberek között nagyon ritkán találkozom tényleg értelmes, tájékozott embert. A kedvencem az volt, mikor egy fórumon egy magát egyetemi tanárnak mondó ember dicsekedett, és kérkedett a műveltségével, miközben alapvető logikai hibákat vétett.


A másik kedvencem egy 50 körüli könyvmoly nő, aki a közelünkben él, és folyamatosan posztolgatja ki, épp mit olvas és hogy idén milyen könyveket olvasott, közben meg képtelen lefogyni, akárhogy is próbálkozik, mert nem érti, hogy hogy kell kajálni és apavető dolgokkal nincs tisztában.



2019. okt. 15. 09:51
1 2 3 4 5
 11/47 anonim ***** válasza:
98%

#10

Szerintem te egész egyszerűen nem érted a "műveltség" szavunkat.

2019. okt. 15. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/47 A kérdező kommentje:

11/11


az előző 78%os választ is te írtad? mert ha igen, akkor légy szíves, többet ne írj, érdemben úgysem tudsz semmit hozzátenni, az előző hozzászólásod is totál haszontalan volt, az óvodás kötekedés meg nem érdekel.

2019. okt. 15. 11:45
 13/47 anonim ***** válasza:
88%

Akkor mi a kérdés tulajdonképpen? :D

Milyen választ vársz? Tényleg kíváncsivá tettél.

2019. okt. 15. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/47 anonim ***** válasza:
87%

Ne vegyétek komolyan - a kérdezpő Balázska, aki a Jogi fórumról olvasgat és, ami hirtelen megtetszik neki, azt ideírja, néha más felületről rak ide valamit.


Nem megtudni szeretne valamit csak kötekedni vágyik.

2019. okt. 15. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/47 anonim ***** válasza:
81%

#14

Aaaaahh, szóval Bazsi itt is itt van? *-*

2019. okt. 15. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/47 anonim ***** válasza:
98%

Ezt már megkérdezted egyszer, kb ugyanezekkel a szavakkal...



A szépirodalmi könyvektől egyébként nem tájékozott leszel, hanem bővül a szókincsed, javul a helyesírásod, normálisabban tudsz fogalmazni.


A történelmi (és egyéb ilyen jellegű) könyvektől pedig tájékozottabb leszel az adott témában. Nem csak egyféle könyv van, kb millió közül lehet válogatni, engem sem érdekel minden könyv. Én a pszichológiai témájúakat szeretem és ha fizetnének sem tudnának rávenni, hogy orvosi krimiket vagy történelmi könyveket olvassak.


Nem értem az összefüggést az olvasás és a fogyás között, de azért mert olvasott vagy még nem biztos, hogy okos is vagy. Vagy pl.ha valakinek van diplomája és hatalmas lexikális tudása, az nem egyenesen arányoe azzal, hogy intelligens is.


Egyébként nekem marhára mindegy, hogy ki olvas és ki nem. Aki hasonló témájú könyveket szeret mint én, azzal szívesen elbeszélgetek néhányról, aki meg nem szeret olvasni, azzal nem beszélgetek könyvekről. Baromi egyszerű.

2019. okt. 15. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/47 anonim ***** válasza:
96%

Lehet, hogy számodra hihetetlen, de az olvasás nemcsak egyszerűen egy hobbi, hanem rengeteget gazdagodunk általa.

Minél többet olvasunk, annál jobban bővül a látásmódunk, képesek leszünk többféle nézőpontból tekinteni egy-egy kérdésre. Ismeretünk, szókincsünk, jártasságunk, logikai készségünk és látókörünk szélesítése által az intelligencia szintet is növeli az olvasás. Bizonyos könyvek ismerete hozzá tartozik az alapműveltséghez. regényt, novellát, akár a beszélgetés témája is lehet egy-egy könyv. A könyveknek hatása lehet a mindennapi életvitelünkre is, segíthetnek a jellemfejlődésben.

Jobban növeli a fantáziát, mint a vizuális ismeretszerzés, a filmek, vagy színdarabok, hiszen szabadon képzelhetjük el a szereplők megjelenését, a hangokat, helyeket, történéseket.

Arról nem is beszélve, hogy mekkora mértékben fejleszti a gondolkodást, fogalmazást, szókincset és a helyesírást is az olvasás.

Inkább ne legyél rá büszke, hogy nem olvasol, mert az inkább ciki. Láthatod, hogy meg is van az eredménye: nem tudsz fogalmazni, nem tudsz értelmesen írni és gondolom, hogy beszélni se nagyon.

2019. okt. 15. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/47 anonim ***** válasza:
90%

Az a baj, hogy te az egészet rossz irányból közelíted meg. Az olvasás egy hobbi, a történetek miatt olvasunk, bele tudjuk élni magunkat, leköt. Téged nem, ez nem baj, téged más érdekel.

Viszont azokat így leszólni, akiket más érdekel, mit téged, az eléggé bunkó sutyerák dolog. Mintha a kisebbségi komplexusodat akarnád ellensúlyozni. Nyilván, az is egy tahó, aki bsztatja azt, aki nem olvas, ez tény. De igazság szerint az, amit itt előadsz csak azt mutatta eddig belőled, hogy "a legjobb védekezés a támadás".

Amúgy a kutyát nem érdekli, hogy ki olvas és ki nem.

Az, hogy te itt vered magad, hogy nem, az a te szegénységed.

2019. okt. 15. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/47 A kérdező kommentje:

# 17/17


„Inkább ne legyél rá büszke, hogy nem olvasol, mert az inkább ciki”


látom, komoly gondjaid vannak a szövegértéssel:


„ interneten viszont sok dolgoknak utánaolvasok. A legértelmesebb ismerőseim egyik sem olvasott könyveket.”


ezt írtam a kifejtésben, majd az egyik hozzászólásban:


„de bizonyára elkerülte a figyelmedet, hogy írtam, hogy sok dolognak utánaolvasok interneten, de kíváncsi várom, hogy miért is szégyen, ha valaki nem olvas könyveket.”


de msot majd biztos azt írod, h a te úgy értetted, h könyveket nem olvasok, de hát nem azt írtad.


„ Láthatod, hogy meg is van az eredménye: nem tudsz fogalmazni, nem tudsz értelmesen írni és gondolom, hogy beszélni se nagyon.”


elég sok hivatalos levelet fogalmazok (még a minisztériumnak is ) meg fordítok szakszöveget is, eddig még nem panaszkodtak a fogalmazásomra, de ha te mint GYK-s kötekedő azt mondod, hogy nem tudok fogalmazni, akkor biztos úgy van :DD


de nagyon örülök, h írtál, tényleg, nálad tipikusabb példa nincs is, olyan vagy, mint az egyik kérdező testvére vagy azok, akikről én írtam: felhatod te a könyveket, ha közben az alapok hiányoznak, és nem tudsz érvelni, szöveg értelmezni, vagy csak egyszerűen csak szerény képességekkel születtél.


egyébként meg azokra a diplomás 30+ nőkre emlékeztet a stílusod, akiknek a munkahelyen 5x kell elmagyarázni egy ímélt, mert nem tudják értelmezni, de marha büszkék arra, h falják a regényeket és 8 diplomát szereztek.


-

de mint mondtam, ez ez elsősorban nem a ti hibátok, hanem a borzalmas közoktatásé. csak sztem kicsit kínos, hogy egy 19 éves külföldi diáklány (noha nem igazán olvas könyvet vagy nem annyit, mint ti), de jól beszél angolul, jó szövegértésből, és legalább vmennyire ért a reál dolgokhoz,biológiához, szgéphez), itt egy könyvmoly angoltanár képtelen normális kiejtéssel elmondani egy angol mondatot vagy összerántani egy épkézláb érvelést, és salátaevéssel akar lefogyni. (hogy jön ide a fogyás brühühühü?)



mint mondtam, nekem hasznos volt a kérdés, tőlem nagyképűsködhettek, de felfogásban vhol 10-20 évvel le vagytok maradva külföldhöz képest.


nyilván a balázskás hülyeségekre nem fogok bővebben reagálni, arra sem, amit már 5x leírtam.

2019. okt. 15. 15:10
 20/47 anonim ***** válasza:
91%
Most el kéne ájulni, hogy a mini$ztériummal levelezgetsz? :D
2019. okt. 15. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!