Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Sokaknál mi ez a nagy Hallowee...

Sokaknál mi ez a nagy Halloween utálat?

Figyelt kérdés

Már szinte mindenhol látom megosztva "Én gyertyát gyújtok és nem tököt faragok!" és egyéb bejegyzéseket.

Miért olyan nagy gond egyeseknél, hogy (amerikai példára) 31-én buliznak és a gyerekek is jól érzik magukat. Attól még 1-jén aki eddig is kijárt a temetobe ki fog menni gyertyát gyújtani.

Valaki megindokolja nekem? Lehet csak én nem tudok vmit, ami felháborító lehet.



2019. okt. 30. 09:23
1 2 3 4 5
 41/48 A kérdező kommentje:
Nálunk egészen jól sikerült. Sokan tettek ki világító tököt és édességet. Két problémám volt, egy, hogy kivilágítatlan feketébe öltözött krampuszok mászkáltak az utcán és alig láttam őket, amikor autóval mentem haza. A másik a tinik, akik "ellopták" a kikészített édességek nagy részét.
2019. nov. 2. 19:37
 42/48 anonim ***** válasza:
22%
Pont ez az, hogy a halloween nem ennyi, hogy tökök meg édesség és gyerekek... De bírom, hogy az ember leírja az élményeit, és lepontozzák érte 0ra...
2019. nov. 2. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/48 A kérdező kommentje:
#43 szerintem sok ünnep van, amit különböző módon ünnepeknek az emberek.
2019. nov. 3. 13:50
 44/48 anonim ***** válasza:

Először is, mint ahogy néhány kommentből látszik, sokan annyira sem veszik a fáradtságot, hogy utánanézzenek, megértsék, hogy Halloween nem november elsején van, hanem október 31.

Továbbá ugye erős a berögződés, hogy az elmúlt 1000 évben népszerű ünnepeket és egyházi ünnepeket favorizálják. Még akkor is, ha az illető ESETLEG annyira vallásos, hogy meg lett keresztelve. Milyen jó is ugye a húsvéti szünnap... Szereti is az illető, annak ellenére, hogy semmit sem tud róla. Milyen jók is azo kaz egyházi ünnepek, még akkor is, ha emberünk templomot sem látott belülről.

De ő ugye a magyar ünnepeket preferálja, hiszen milyen fontosak azok! Milyen lényegesek az életében. Ja igen, csak pár külsőség, meg a szünnap.

Sajnos ilyen közegbe nem fér be egy angolszász (nem, nem amerikai) ünnep, még ha az kevesebb olyan dologgal jár, mint mondjuk egy szoros egyházi kötődés.

2020. szept. 21. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/48 anonim válasza:

"Valahogy ez a Halloween nem a mi kluturánkba tartozó dolog, hanem egy utánozásnak vélem, valós tartalom nélkül."


Kíváncsi lennék, hogy Koppány erre mit mondana.

2020. szept. 21. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/48 anonim ***** válasza:
0%

mert a halottak napja a halloween. Olyankor sokszor szellemet idéznek és a boszorkányság erőteljesebb.

Azt tudjuk h mindez: boszorkányság szellemidézés Isten ellenes cselekedet hisz nem a szellemet idézik fel hanem a démont aki felveszi azt az álarcot. Akiről tudjuk h a hazugság és megtévesztés atyja azaz az ördög.

Vagyis ha Isten oldalán vagy akkor nem teszed ezt .

Az más ha megemlékezel az elhunyt szerettedről de a halloween alapbol egy sátánista unnep.

Ezért nem unnepeljuk

2020. nov. 2. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/48 anonim ***** válasza:
100%

ma 16:50


Lenyűgöző, hogy mennyi hibát vétettél, és mennyi butaságot összehordtál egyetlen válaszban...

2020. nov. 2. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/48 anonim ***** válasza:
100%
Atyavilág :D a 46-os válaszát inkább el se olvastam az első mondata után. Minek erőlteted ami nem megy? Ostoba
2020. nov. 3. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!