Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Sokaknál mi ez a nagy Hallowee...

Sokaknál mi ez a nagy Halloween utálat?

Figyelt kérdés

Már szinte mindenhol látom megosztva "Én gyertyát gyújtok és nem tököt faragok!" és egyéb bejegyzéseket.

Miért olyan nagy gond egyeseknél, hogy (amerikai példára) 31-én buliznak és a gyerekek is jól érzik magukat. Attól még 1-jén aki eddig is kijárt a temetobe ki fog menni gyertyát gyújtani.

Valaki megindokolja nekem? Lehet csak én nem tudok vmit, ami felháborító lehet.



2019. okt. 30. 09:23
1 2 3 4 5
 21/48 anonim ***** válasza:
55%
Sepsiszentgyörgyön 2003 ban már voltam haloween buliban.
2019. okt. 30. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/48 anonim ***** válasza:
37%
10es vagyok. Nyomjátok csak 👎🏻 Én voltam az usaban, nagyon éltem a Halloweent. Nem véletlen mondtam, hogy ott van hangulata. De itthon nagyon erőltetett.
2019. okt. 30. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/48 anonim ***** válasza:
85%

Az amerikaiak is csak átvették, Halloween jóval korábbi, mint hogy India helyett Amerika partjain horgonyozott le az a néhány hajó.

[link]


"Az ősi hiedelem szerint ezen az éjszakán a legvékonyabb a választóvonal az élők és a holtak világa között, akiknek a lelke megpróbál visszatérni evilágba. Ezért öltöztek már a korábbi századokban is szellemnek az emberek, hogy megtévesszék a lelkeket, és könnyebben visszaűzhessék őket a túlvilgára."

2019. okt. 30. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/48 anonim ***** válasza:
64%
Az sem biztos, hogy a halottakra emlékezni csak szomorúan lehet. Mivel nem is egy napra esik a gyertyagyújtogatós temetőjárással szerintem nem bánt senkit. Nálunk meg egyébként is tabu a halál téma, talán még külön segíti is, hogy kicsit máshogyan viszonyuljunk hozzá.
2019. okt. 30. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/48 anonim ***** válasza:
53%
hú, és akkor ahogy a mexikóiak emlékeznek halottak napján, ahhoz akkor mit szólnak? mert nem csendesek....
2019. okt. 30. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/48 anonim ***** válasza:
59%

Én mindig megmosolygom a Halloween gyűlölőket.


Jó, egy dolog, hogy valaki mondjuk a temetőből kifele nem lelkes arra, hogy beöltözik tündérkirálykisasszonynak.


De 1. Halloween nem egyendő a halottak napjával 2. Érdekes, hogy a szeretteinkre csak egy napon lehet megemlékezni.


Szóval, akik pampognak, hogy inkább mécsest kéne gyújani, álszentek.

2019. okt. 30. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/48 anonim ***** válasza:
72%
Szerintem azért utálják sokan a Halloweent, mert Amerika-utánzásnak tartják és szerintük semmi magyar hagyománya nincs ennek az eredetileg kelta ünnepnek. A halloween- ellenesek nagy része a tapasztalataim szerint az idősebb korosztályból kerülnek ki, akik fiatalkorukban nem nevelkedhettek ilyen "szabadon". Szóval jó néhányan inkább irigyek a fiatalokra, akik már szabadabb világban nőhetnek fel, ahol nyugodtan, háborítatlanul ünnepelhetnek bármilyen ünnepet, amely 30-40 éve még "tiltott" volt, a keleti blokkban legalábbis.
2019. okt. 30. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/48 anonim ***** válasza:
89%
Kis faluban élek,de holnap este Halloween bulit tartanak, a gyerekeknek is külön lesz program tök lampassal felvonulás, cukorka keresés, szombaton szintén Halloween buli,az egyik anyuka meg péntek estére,hogy át jönnek csokit gyűjteni.. ami ugye már nem Halloween,ez kicsit zavar. Gimis koromban jó bulinak tűnt főleg nagy Harry Potter rajongóként, csináltam otthon egy kis bulit gyertya fényben, de attól másnap ugyanugy kimentünk a temetőbe mécsest gyújtani.. nekem nincs bajom vele amúgy,sztem pár év múlva már jobban elterjed, lásd kis falu és mennyi program van Hallowenkor.
2019. okt. 30. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/48 anonim ***** válasza:
89%

#28

Nálunk dettó, PLUSZ múlt szombaton is volt Halloweenezés a falunkban a gyerekeknek.

Nekem nincs bajom a Halloweennel igazából, haverokkal szoktunk is valami kis gagyi halloweeni házibulit tartani, de miért kell ezt is 3-4 alkalommal megünnepelni egy évben, és már hetekkel előre ennek folynia mindenhonnan, mint a karácsonynak? :/

2019. okt. 30. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/48 anonim ***** válasza:
0%
Egyszerű a képlet: ebbe az országba a majmok előszeretettel hoznak be mindenféle "jópofa hagyományt", de problémám azzal van, hogy az ezekhez tartozó kultúra mindig kint marad. A másik gondom az ezekkel a (pl. Valentin napi és hasonló) baromságokkal, hogy a kereskedők ekkor rátelepednek ezekre a "hagyományokra" és szezonális jelleggel alsógatyára vetkőztetik azokat a bolondokat, akik bedőlnek ennek a sok baromságnak - "hagyománykövetőként". Nem értem, hogy megannyi szép, magyar hagyomány van, amit sokan még mi, magyarok sem ismerünk normálisan. Kérdezem én ennek árnyékában, hogy akkor mi szükség van arra, hogy exportáljuk a baromságot? Így leplezi sok ember a tudatlanságát? Tovább megyek! Miért lennék köteles beállni gépiesen egy ilyen mesterkélten generált, hosszú sor végére? - Sok tudatlan zombi ezt csinálja. Szeretet? Szerelem? Megbecsülés? Miért csak az év egyetlen napjára szól?
2019. okt. 30. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!