Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Sokaknál mi ez a nagy Hallowee...

Sokaknál mi ez a nagy Halloween utálat?

Figyelt kérdés

Már szinte mindenhol látom megosztva "Én gyertyát gyújtok és nem tököt faragok!" és egyéb bejegyzéseket.

Miért olyan nagy gond egyeseknél, hogy (amerikai példára) 31-én buliznak és a gyerekek is jól érzik magukat. Attól még 1-jén aki eddig is kijárt a temetobe ki fog menni gyertyát gyújtani.

Valaki megindokolja nekem? Lehet csak én nem tudok vmit, ami felháborító lehet.



2019. okt. 30. 09:23
1 2 3 4 5
 31/48 anonim ***** válasza:
0%

"Miért lennék köteles beállni gépiesen egy ilyen mesterkélten generált, hosszú sor végére?"


Nem kötelező. Te tartod még az ősmagyar hagyományokat, ünnepeket?

[link]

2019. okt. 30. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/48 anonim ***** válasza:
37%
Valahogy ez a Halloween nem a mi kluturánkba tartozó dolog, hanem egy utánozásnak vélem, valós tartalom nélkül.
2019. okt. 30. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/48 anonim ***** válasza:
15%
Mert számomra ez (még mindig) keresztény ünnep, Hallottak és Mindenszentek napja, nem Haloween
2019. okt. 30. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/48 anonim ***** válasza:
58%
Nem csak keresztények élnek Magyarországon.
2019. okt. 30. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/48 anonim ***** válasza:
Nem amerikai, hanem kelta ünnep, a halottakhoz kapcsolódik, a kelta hitvilág szerint ekkor a legvékonyabb a határ az élők és holtak világa között, hogy ne jöjjenek át, ijesztő jelmezbe öltöztek és lámpással világítottak az átkelő lelkeknek. Az ősmagyar Ősök napja hasonló ehhez, tehát a magyarság ősi hitvilágától nem áll messze ez a kelta ünnep.
2019. nov. 1. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/48 anonim ***** válasza:
72%

#35

14 évesen még belefér hogy ennyire buta a gondolkodásod, bár nem hinném hogy ezek a te gondolataid. Jössz itt a majmolással, közben meg te írsz ide olyan dolgokat, amiket másoktól hallottál :)

2019. nov. 2. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/48 anonim válasza:
0%
Sanyi 1 rétihéja olyan a haja mint a tollazata
2019. nov. 2. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/48 anonim ***** válasza:
22%

De ha már utánzunk, utánozhatnánk rendesen, usa-ban ilyenkor van rengeteg ilyesztgetős park, ahol végig kell menj az útvonalon és rengeteg horrorfilm, horrorkönyv megelevenedik körülötted, jártam nem egy ilyenben, imadtam mindet... Ha igényesen megcsinálná itthon valaki, jó reklámmal szerintem egész európából jönnének emberek kipróbálni...

Így hogy csak gyerekeknek van beöltözőbuli, illetve felnőtteknek 1-1parti a városokban, így elég gagyi...

New yorkban pl az egész város be van öltözve, mindenhol flash mobok profi és amatőr szinten, fepnőtt haveri társaságok, akik eljátszanak jeleneteket pl metrón... Amíg ez nincs meg mellé, csak mindenki faragja a tököt, meg elmegy valami gagyi pl salsa haloween buliba, addig elég szánalmas az egész... Megcsak nem is utánzás... Ez nemes egyszerűséggel erőltetés...

2019. nov. 2. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/48 anonim ***** válasza:
0%

Sőtt, melós brigádokat láttam new yorkban beöltözve, vizvezetékszerelő lent dolgoztak a csatornában, es az egyikük be volt öltözve az Az bol a bohócnak és ijesztgették a járókelőket...

Asztalosokat láttam hokimaszkban láncfűresszel...

Költöztetőcéget, akik hullat is cipeltek ..

2019. nov. 2. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/48 anonim válasza:
0%
Magyarországon elég proletár a halloween.
2019. nov. 2. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!