Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Sokaknál mi ez a nagy Hallowee...

Sokaknál mi ez a nagy Halloween utálat?

Figyelt kérdés

Már szinte mindenhol látom megosztva "Én gyertyát gyújtok és nem tököt faragok!" és egyéb bejegyzéseket.

Miért olyan nagy gond egyeseknél, hogy (amerikai példára) 31-én buliznak és a gyerekek is jól érzik magukat. Attól még 1-jén aki eddig is kijárt a temetobe ki fog menni gyertyát gyújtani.

Valaki megindokolja nekem? Lehet csak én nem tudok vmit, ami felháborító lehet.



2019. okt. 30. 09:23
1 2 3 4 5
 11/48 anonim ***** válasza:
18%

hogy (amerikai példára)

Ez. Halaadast es a fuggetlenseg napjat is unnepelni fogjatok europaikent?

2019. okt. 30. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/48 anonim ***** válasza:
83%

Nem tudják a dátumokat. Október 31. Halloween, november 1. Mindenszentek, november 2. halottak napja.

Illetve amerikai hülyeségnek gondolják, miközben valójában ősi kelta ünnep.

2019. okt. 30. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/48 A kérdező kommentje:

Nem fogjuk, mert az történelmi ünnep.

De pl. karácsonyfát sem Magyarországon állítottak először. Vagy ez is régen volt, hogy átvettük így okés?

2019. okt. 30. 10:02
 14/48 anonim ***** válasza:
75%
Nekem középiskolában volt egy osztálytársnőm, aki halottak napján született, gondolom az ilyen megkeseredettek szerint ő sem ünnepelhet rendesen a születésnapján csak mert halottak napja... :-)
2019. okt. 30. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/48 anonim ***** válasza:
83%

Én se értem.

Engem a halottak napja hidegen hagy, nálam a karácsony felel meg inkább annak az ünnepnek, én a karácsonyt töltöm inkább azzal, hogy azokra a szeretteimre emlékezek csendben, akik elmentek (sajnos több haláleset is kapcsolódik a karácsonyhoz a családomban), de ettől még eszem ágában sincs rikácsolni, hogy más ne díszítsen fenyőt.

Az ünnepeket szerintem mindenki élje meg úgy, ahogy ő maga jónak látja. Nem értem, miért kellene ezen okoskodni.

2019. okt. 30. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/48 anonim ***** válasza:
75%
Bizonyos vallásosok nem kedvelik, mert szerintük a "boszorkányok ünnepe" engem meg hidegen hagy, nem vagyok vallásos, de sose foglalkoztatott.
2019. okt. 30. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/48 anonim ***** válasza:
90%
Egyébként a halloween is a halottakról való megemlékezésről szól, csak szólok. Azért van nagy eszem-iszom otthon, mert ilyenkor a bolyongó lelkeket "vendégül látják" egy éjszakára, és amíg te szomszédolsz, a szellemek nálad lakomáznak. Itthon mondjuk ebből a gyertyát gyújtok és kiteszem az ablakba maradt meg, a bolyongó lelkek útmutatásául (és ez halloweentól függetlenül régi hagyomány).
2019. okt. 30. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/48 anonim ***** válasza:
85%

#11 azért ne keverjünk már egy angolszász/kelta hagyományt, nemzeti ünnepekkel. Senki nem fog itthon Hálaadást ünnepelni, de a Királynő születésnapján se áll le az élete jászságban.


De most az , hogy egy hagyományt valaki átvesz olyan szinten, hogy farag pár töklámpást és ennyi (legalábbis még nem sok gyereket láttam házalni jelmezben) miért akadjunk ki művi módon? Sőt, én még azt mondom, hogy azt is átkén venni, ahogy a mexikóiak ünneplik november 1-t.


És akkor abba még bele se mentem, hogy november 1, húsvét, de még karácsony is egy átvett ünnep, nem magyar.

2019. okt. 30. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/48 anonim ***** válasza:
100%

Most lett ilyen népszerű a Holloween.

Pár évvel ezelőtt nem volt Magyarországon sehol. Gondolom kell egy kis idő,hogy az idôsebbek is elfogadják ezt.

2019. okt. 30. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/48 anonim ***** válasza:
77%
Én nem utálom.Itt nálunk Erdélyben még nem jött divatba.De pár év és itt is ünnepelni fogják,mint a Valentin napot.Néhány évtizeddel ezelőtt még arról se hallottunk.
2019. okt. 30. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!