Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Mit gondoltok azokról az...

Mit gondoltok azokról az emberekről, akik betegen mennek be iskolába/munkahelyre?

Figyelt kérdés
Nem csak a gyógyulási esélyeiket rontják, hanem összefertőzik a többieket. Az iskolák kész biológiai fertőző helyek. Egyszerűen rühellem, hogy influenzával miért nem lehet otthon maradni. Egsetemre járok, és előadáskra, ahova nem kötelező bejárni (és az intereneten fent van a ppt, amit felolvas a tanár), simán beülnek az emberek 40 fokos lázzal és hurutos köhögéssel, miközben mindenkit leköhögnek és letüsszentenek. EGYETEMEN! És még nincs is zh vagy vizsgaidőszak, csak most kezdődött a félév, ez a 3. hét. Akkor mi lehet a közép és általános iskolákban, bele se merek gondolni... Beülnek a tömeg kellős közepére, és mindenki elkapja mellette, előtte, mögötte, aki eddig megúszta. Megbetegettem még iskolakezdés előtt, tömegközlekedésen összeszedtem az influenzát, majd iskolakezdésre meggyúgyultam, de minden jó barátom a halálán volt még, és bejöttek, mindkét oldalamra beültek, meg elém is, mögém is és szinkronban ment a köhögés, tüsszentés. nem tudtam kimenekülni onnan több óráig. Azt még megúsztam, de ma is egy előadáson 4 ember beül mögém, mind halálukon vannak, megállás nélkül hangosan hurutosan köhögnek, az előadást nem is lehet hallani tőlük, rám is kögöhtek sanos, és már én is gyengülök megint, köhögök, minden bajom van MEGINT. Összefertőztek újra.... Nektek erről mi a véleményetek? Én megőrülök ettől...

2020. márc. 3. 00:32
1 2 3 4 5
 11/43 anonim ***** válasza:
33%

Én az ilyeneknek simán osztanám a beírást suliban, és a lecseszést, akár fegyelmit munkában. :)

Szerencsére nálunk hazazavarják az ilyenek idiótákat a munkahelyről.

2020. márc. 3. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/43 anonim ***** válasza:
27%

Az hogy egy gyerek megy-e iskolába vagy sem, az nem az ő döntése. A szülei vagy meg tudják oldani vagy nem, hogy otthon maradhasson. Az én gyerekem magától megy suliba addig amíg csak képes rá, mert nem akar utólag pótolgatni meg kimaradni a baráti bulizásokból.

A felnőttek meg sokszor mérlegelik hogy mi a rosszabb nekik ha maradnak otthon vagy ha bemennek megcsinálni amit kell. Nem mindenki helyettesíthető könnyedén azonnal - vagy ha olyan könnyen helyettesíthető, akkor meg lehet hogy pont ezt szeretné elkerülni, hogy ez kiderüljön róla.

Az egyetemen pedig sok a kollégista. Nem biztos hogy úgy érzi jobban jár egy kolesz szobával, mint ha bemegy az előadásra, mindkét helyen egyformán sokan mászkálnak körülötte és nem tud pihenni, meg egyformán rosszul is érzi magát. Csak legalább ott van az előadáson ami vagy érdekli vagy tudja hogy nehezebben vizsgázik le belőle ha nincs bent. Lehet hogy az az előadása pont nem kötelező, de az előtte - utána levő meg igen. Üljön a folyosón addig?

A köhögésről meg annyit, hogy nem feltétlen az köhög aki éppen akkor beteg. Én minden évben legalább egyszer megbetegszem az őszi-téli szezonban, amiből mindig visszamarad a köhögés sokáig, pedig már rég meggyógyultam. Most is köhögök, csúnyán, hangosan, pedig 1 hónapja voltam beteg és tényleg semmi bajom. Csak a tüdőm ilyen és nem szeretek mindenféle gyógyszert beszedni csak azért hogy mások ne hallják.

Tényleg az lenne az ideális ha a beteg ember mondjuk egy szanatóriumban tölthetne heteket, amíg teljesen meggyógyul - én sem köhögnék már ha lett volna lehetőségem egy sóterápiára vagy a tenger mellett pihenni. De a valóság nem ilyen szép, az ember pedig igyekszik a legkevésbé rosszat kihozni. Sajnos ebben benne van hogy sokan kénytelenek akkor is dolgozni, iskolába menni ha betegek.

2020. márc. 3. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/43 anonim ***** válasza:
84%

#12

A gyerek nem akar sokat pótolni, a felnőttet nem könnyű pótolni a munkahelyén, ez mind tök igaz. És pontosan ezért nem kellene lábon kihordani minden szrt hogy aztán ne 4 napig hanem 2 hónapig betegeskedjen az illető, meg összefertőzzön másokat, és akkor 20 gyereknek kell pótolni, és a munkahely nagyrészét lehet helyettesíteni... az tényleg sokkal jobb.

2020. márc. 3. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/43 anonim ***** válasza:
67%
Én életemben egyszer voltam influenzás 16 évesen. Péntek este kezdődött és kedd reggelre már semmi bajom nem volt, de a szüleim azon a héten már nem engedtek iskolába, egyfelől, hogy ne essek vissza, másfelől, hogy ne fertőzzek le másokat. Azt viszont nem tudom, hogy a kérdező milyen szakra járhat, mert nálunk általában (néhány népszerűbb előadót kivéve), már a második előadáson jó ha a hallgatók harmada jelen van. A többi gondolom ebolás...
2020. márc. 3. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/43 anonim ***** válasza:
68%

Hát ... nem tudom hova jársz, de többnyire az a tendencia, hogy a könnyen otthonról megtanulható nem katalógusos előadásokra első pár hét után nagyon senki sem jár be.


Elég furcsa szokott lenni (BME) 400 fős előadó olyan szinten tele van első előadáson, hogy le sem tud ülni az aki későn jött, majd kb 3-4 héttel később már csak 200 ember van bent.


A vége fele meg 100an sem.


Szóval ha valaki így bemegy betegen, akkor biztos van oka rá.


Ha ez neked nem tetszik, te ne járj be, hiszen elmondtad, hogy nem kötelező és fent vannak a neten a diák.

2020. márc. 3. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/43 anonim ***** válasza:
80%
Az en szakomon szinte csak szeminarium van, ha kimaradok nem irhatom meg az arra a hetre eso zh-t, illetve egy csomo mindenrol lemaradok, a tanar meg kinez, hogy meg csak egy honap telt el de en mar x-edik alkalommal hianyzok...Raadasul nekem keves baratom van, ha nem megyek be nem tudom kitol elkerni az anyagit, illetve meg sem ertem, en utolag nem tudok tanulni, mert oran szoktam figyelni es megerteni. Oke, en kicsit talan mazochista is vagyok, elismerem xD. Ha nincs semmi bajom meg szep az ido akkor logok, betegen meg bent vagyok ki erti ezt...De most ilyen idoszak van, mindenkinek folyik az orra ez van.
2020. márc. 3. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/43 anonim ***** válasza:
54%
En a 12-essel ertek egyet, engem idegesit, ha minden bajom van es a koliban meg ott vannak korulottem, akkor mar inkabb csinalok valami hasznosat, raadasul van par ember, akik mindig feldobjak a kedvem, jobb betegen veluk logni, beszelgetni mint a koliban/otthon, akarhol...De ha valami komoly bajom van, pl. hanyas, laz, akkor nyilvan en sem megyek be.
2020. márc. 3. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/43 anonim ***** válasza:
100%

Én sem tartom jó ötletnek, ha valaki betegen dolgozik, még ha úgy is érzi magát hogy bírná.

Persze egy kis nátha még nem a világvége. Sok ember tart attól, mit szólnak hozzá, ha ezért otthon marad (mert a másik be tud menni). Szerintem itt látható nagyon jól a "sz@runk embertársainkra" reakció.

Egyszer dolgoztam egy olyan helyen (a nevét nem írhatom le), ahol ugyan ez volt a hozzáállás. Szinte senki sem mert otthon maradni, illetve nem akart. Durva volt az. Csak úgy estek ki az emberek a munkából ilyen-olyan szövődmények miatt. A vége az lett, hogy leállt minden, mert az a pár lézengő, aki szerencsés volt és nem kapta el, már nem tudta ellátni sok- sok másik ember feladatát is. Igy jártak. Rengeteg pénzük ugrott, mert kapzsik voltak, nemtörödömek és idióták. Sajnos ilyen az ember. Vagyis sok ember. Egy h÷lye barom.

2020. márc. 3. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/43 anonim ***** válasza:
73%

Felháborodva tapasztaltam meg a Fejlesztő foglalkoztatói munkahelyemen, hogy az egyik sorstársam náthás és influenzásan jött dolgozni.


És azért jött be így mert a Nyugdíjas szüleik nem engedik, hogy otthon maradjon mivel nincs fizetett betegállomány 1 napra sem és fizetett szabadság 1 napra sem a Fejlesztő foglalkoztatói órabéres fizetésben.


És az érintett munkatársam fogyatékossága túl enyhe ahhoz, hogy Nyugdíjszerű ellátást kapjon. És csak remélni tudom, hogy tényleg otthon marad mindig ha Influenzás és nem gyógyul meg.


1. Végig fertőzhet bárkit.

2. Nem gyógyul meg rendesen ha nem marad otthon és a háziorvosa nem kezeli.

3. Rosszul csinálná meg a külsős bérmunkákat a fáradékonysága miatt.

4. Rosszul is lehet munka közben.

2020. márc. 3. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/43 anonim ***** válasza:
39%

Nem mindenki teheti meg, hogy otthon marad ezt a főnökséggel beszéld meg. Takarítást gépsori gyári munkát, árufeltöltést nem tudom, hogy hogyan lehetne otthonról dolgozni. :)


Táppénz nem valami nagy összeg arra az időre fizetés több.

Muszáj kell nem lehet mást tenni. 1 2 napot lehet kérni, de aztán menni kell újra dolgozni emberhiány van.

Nem sajtból van a hold.

2020. márc. 3. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!