Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Mit gondoltok azokról az...

Mit gondoltok azokról az emberekről, akik betegen mennek be iskolába/munkahelyre?

Figyelt kérdés
Nem csak a gyógyulási esélyeiket rontják, hanem összefertőzik a többieket. Az iskolák kész biológiai fertőző helyek. Egyszerűen rühellem, hogy influenzával miért nem lehet otthon maradni. Egsetemre járok, és előadáskra, ahova nem kötelező bejárni (és az intereneten fent van a ppt, amit felolvas a tanár), simán beülnek az emberek 40 fokos lázzal és hurutos köhögéssel, miközben mindenkit leköhögnek és letüsszentenek. EGYETEMEN! És még nincs is zh vagy vizsgaidőszak, csak most kezdődött a félév, ez a 3. hét. Akkor mi lehet a közép és általános iskolákban, bele se merek gondolni... Beülnek a tömeg kellős közepére, és mindenki elkapja mellette, előtte, mögötte, aki eddig megúszta. Megbetegettem még iskolakezdés előtt, tömegközlekedésen összeszedtem az influenzát, majd iskolakezdésre meggyúgyultam, de minden jó barátom a halálán volt még, és bejöttek, mindkét oldalamra beültek, meg elém is, mögém is és szinkronban ment a köhögés, tüsszentés. nem tudtam kimenekülni onnan több óráig. Azt még megúsztam, de ma is egy előadáson 4 ember beül mögém, mind halálukon vannak, megállás nélkül hangosan hurutosan köhögnek, az előadást nem is lehet hallani tőlük, rám is kögöhtek sanos, és már én is gyengülök megint, köhögök, minden bajom van MEGINT. Összefertőztek újra.... Nektek erről mi a véleményetek? Én megőrülök ettől...

2020. márc. 3. 00:32
1 2 3 4 5
 21/43 anonim ***** válasza:

Ha valaki lázasan bemegy, az nem normális, de sok esetben már a tünetek enyhülésekor nem is fertőz az illető - honnan tudod te, hogy fertőz vagy sem? A másik, fosós-hányós vírus tünetek megszűnése után egy héttel simán fertőz, pedig lefogadom, ezt senki nem tartja be. A harmadik pedig: amikor összeérnek szinte a betegeskedős napok nem igazán lehet megtenni, hogy novembertől márciusig valaki betegszabin legyen. Ez ilyen időszak, kénytelen vagy elfogadni.

Egyébként érdekes módon kollégáim hetekig betegek, hol az egyik gyerekük, hol a másik, hol ők, hetekig! Nem gondolom, hogy kivitelezhető, hogy otthon maradjanak. Én valahogy nem kaptam el tőlük, bár én kényszeres mosom a kezem.

Sosem haragudtam, ha betegen bejöttek, én viszont nem megyek betegen nagymamámhoz vagy kisgyerekes rokonokhoz, terhes barátnőmhöz. De sajnos ilyen, ha közösségbe jár az ember.

2020. márc. 4. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/43 anonim ***** válasza:
#21 Így van. Én is előre megmondtam a barátainknak ahol nemsokára gyerek fog születni, hogy nem fogok menni hozzájuk az elején látogatni, mert olyan közösségben dolgozom, ahol mindennaposak a mindenféle vírusok, fertőzések. Attól mert én nem leszek éppen beteg még nem akarom megkockáztatni hogy beviszem egy újszülöttnek. Vagy ahogy írtad, a hányós vírus idején elkerültük az idős rokonainkat, mert ők érzékenyebbek rá. Ami nálunk egy másfél napos hasmenés meg rosszullét, az náluk súlyosabb lehet, nem kockáztatunk. De dolgozni mennem kell, nem maradhatok otthon ha már beteg nem vagyok. Vigyázni kell hogy ne használjam ugyanazt a törölközőt mint a kollégák, többet mossak kezet és hasonlók, de otthon nem maradhat az ember - az orvos nem is írná alá a táppénzes papírt ilyen hivatkozással.
2020. márc. 4. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/43 anonim ***** válasza:

Nemrégen volt hogy a csaj magas lázzal elaludt a munka közben és a főnök zavarta haza.

3 hete keményen köhög. Azóta se gyógyult ki.


Azóta is itt dolgozik csak pár napot volt otthon.


Azóta kb 8 ember betegedett le... gyakorlatilag durva kárt okozott a cétnek ezzel.


...

Azóta többen jöttek haza koronás területről. Néhánynak enyhe panaszai vannak, de a meetingekre bejönnek.

2020. márc. 4. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/43 anonim válasza:
Friss hír. Magyarországon is van két koronavírusos . És diákok
2020. márc. 4. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/43 anonim ***** válasza:
100%

Mivel labort kihagyni a BME-n baromi nagy kicseszés, azért. Olyan tantárgyak is vannak, amiktől nem kicsit félek hiába van fent a diasor és van jegyzet is, nem pótolja, ahogy a tanár magyaráz, ilyenkor beülök oda, ahol nincsenek a közvetlen közelemben, de ez nyilván nem mindig megoldható. Az összes többi előadást kihagyom. Az viszont igaz, hogy ilyenkor coldrex, meg minden van bennem, hogy ne pusztuljak meg helyben, így nem folyik az orrom se annyira egy-két óráig, úgyhogy lehet fel se tűnik másoknak. Haveroknak meg mondom, hogy ma ne is beszélgessünk személyesen, jobban járnak ők is.

Vannak azok a körülmények, amikor muszáj bent lenni, de azokat tényleg nem értem, akik beülnek középre, haverok körülötte, fröcsögve beszél, közben meg mindjárt lefordul a székről. Innentől kezdve a drága jó haverjai is hamarosan elkezdenek fertőzni, valahogy tudtom nélkül elfog ez jutni hozzám. Ja meg az első sorban haldoklik, aztán a tanár is kidől, az a legjobb. Néhány ember meg életében nem próbálta a szája elé tenni a kezét vagy egy zsebkendőt, akármit, amikor tüsszent vagy köhög. Inkább ez a baj, nem pedig az hogy bemegy, hanem hogy nem tud viselkedni ilyenkor és inkább csendben, dumálás és köpködés nélkül nyugton figyelni.

2020. márc. 4. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/43 anonim ***** válasza:
60%
Ilyenkor kéne maszkot húzni, ha már nem bírod ki hogy otthonmaradj.
2020. márc. 4. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/43 anonim ***** válasza:
51%
#26 Kíváncsi lennék te hogyan fújod ki az orrod maszkkal az arcodon?
2020. márc. 4. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/43 anonim ***** válasza:
35%

Betegen nem járok be dolgozni és egyetemre. Ez alap.


Orvosi maszkot mindenkinek húznia kell nálunk a cégnél aki beteg. A köhögés ellen jól véd, illetve ha folyik a taknyod akkor leveheted a fújás alatt. Nem helyes, de ez van.


COVID betegeknek is kötelező az orvosi maszk.

2020. márc. 4. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/43 anonim ***** válasza:

najó akkor holnaptól spajzolás. Megyek is 6-ra a boltba leveszek vagy 100 ezret, sőt a neten is már rendelem a tartós élelmiszert.

kösz hogy szóltatok :)

2020. márc. 4. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/43 anonim ***** válasza:
TESCO már korlátozza az online rendeléseket... érdemes sietni.
2020. márc. 4. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!