Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Mit gondoltok azokról az...

Mit gondoltok azokról az emberekről, akik betegen mennek be iskolába/munkahelyre?

Figyelt kérdés
Nem csak a gyógyulási esélyeiket rontják, hanem összefertőzik a többieket. Az iskolák kész biológiai fertőző helyek. Egyszerűen rühellem, hogy influenzával miért nem lehet otthon maradni. Egsetemre járok, és előadáskra, ahova nem kötelező bejárni (és az intereneten fent van a ppt, amit felolvas a tanár), simán beülnek az emberek 40 fokos lázzal és hurutos köhögéssel, miközben mindenkit leköhögnek és letüsszentenek. EGYETEMEN! És még nincs is zh vagy vizsgaidőszak, csak most kezdődött a félév, ez a 3. hét. Akkor mi lehet a közép és általános iskolákban, bele se merek gondolni... Beülnek a tömeg kellős közepére, és mindenki elkapja mellette, előtte, mögötte, aki eddig megúszta. Megbetegettem még iskolakezdés előtt, tömegközlekedésen összeszedtem az influenzát, majd iskolakezdésre meggyúgyultam, de minden jó barátom a halálán volt még, és bejöttek, mindkét oldalamra beültek, meg elém is, mögém is és szinkronban ment a köhögés, tüsszentés. nem tudtam kimenekülni onnan több óráig. Azt még megúsztam, de ma is egy előadáson 4 ember beül mögém, mind halálukon vannak, megállás nélkül hangosan hurutosan köhögnek, az előadást nem is lehet hallani tőlük, rám is kögöhtek sanos, és már én is gyengülök megint, köhögök, minden bajom van MEGINT. Összefertőztek újra.... Nektek erről mi a véleményetek? Én megőrülök ettől...

2020. márc. 3. 00:32
1 2 3 4 5
 31/43 anonim ***** válasza:
52%
épp ma olvastam én is 6-nál többet nem lehet.
2020. márc. 4. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/43 A kérdező kommentje:
Rest in peace. Na nézzük meg, holnap estig emnnyire nő a számuk a 2-ből. Azért hétvégén, aki teheti most tartson egy gamer hétvégét, ne nagyon mozduljon ki.
2020. márc. 5. 01:41
 33/43 anonim ***** válasza:

Te jó ég, most aztán végképp nem lehet majd lisztet kapni. :D

rip

2020. márc. 5. 08:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/43 anonim ***** válasza:
Most nálunk is van pár köhögő jó lenne, ha otthon maradnának. Ők erre ez csak egyszerű mezei nátha, majd elmúlik.
2020. márc. 5. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/43 anonim ***** válasza:
51%

Én bejárok akkor is egyetemre (legalábbis a gyakorlatokra, laborokra) ha beteg vagyok. Nyilván el tudom dönteni, hogy félájultan, 40 fokos lázzal nem megyek be, de ilyen esetben is megpróbálom a helyzetet egy kicsit javítani.


Kettő olyan laborom is van, amit nem, vagy csak nagyon nehézkesen lehet pótolni betegség esetén.

Az egyiken folyamatosan haladunk egy munkadarabon a csoporttal (nyomtatott áramkör gyártás) és nem tudok csak úgy máshova beszállni (ütközésem is lenne...), a másikon pedig a tanár khm... egy kicsit megszállott, nem feltétlen szeretném felidegesíteni, ráadásul nagyon kevésszer van bent, így a pótlás is nehéz.


Haverom is végigküzdött tegnap, meg szerdán két labort.

Nem ment be feleslegesen előadásra.

Ha meg tőle elkapok valamit, hát, a tömegközlekedésen meg amint felszállok a buszra, megbetegszem.


Nekem viszonylag erős immunrendszerem van, de akinek gyengébb van, és többször betegszik meg, annak is kell valahogyan érvényesülni az életben, dolgozni, tanulni, ügyet intézni, vásárolni...


A koronavírustól sem azért félek, mert én hűdenagyon megbetegednék (elképzelhető), hanem mert nem akarok karanténba kerülni a déltepsibe.

De ez már más téma.

2020. márc. 6. 07:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/43 anonim ***** válasza:
100%

#35, Na most ez korona módban olyan, hogy beerőlteted magad lázasan, betegen... és 2 hét múlva beverik karanténba az egész szakot.


Nem véletlenül mert 20-30%a szorulhat az embereknek kórházi kezelésre, akár akarod akár nem.


Szóval ez nem kérés, baromi komolyan kell venni! Nálunk SOTE-n és a kutatóintézetben, meg a cégnél is nagyon komoly intézkedések és tiltások vannak a helyzet kezelésére.


Persze ha az iráni f..szfejnek lett volna annyi esze, hogy betartja a kérdőívet, és nem szórja szét az egészet 10 napig, akkor lenne értelme ezeknek...

2020. márc. 6. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/43 anonim ***** válasza:
Egyébként meg számíts rá, hogy bezárják az egyetemet egy időre. Nem a labor lesz a legnagyobb gondod...
2020. márc. 6. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/43 anonim ***** válasza:

Kínában pontozzák az embereket egy appal, és egy ilyey mint az iráni gyerek, pillanatok alatt elvittek volna már az elején.


Egyrészt, nem tartotta be a SOTE kérdőívet. Ezért már simán járhatna börtön is. Oké felhívta a Call Centert onnan elhajtották... de a kérdőívben az volt hogy ne menjen emberek közé 2 hétig. Ment. Pedig még tünetei is voltak. 10 napig szabadon mászkált...


Kínában első nap bevitték volta karanténba, a teljes környezetével együtt, és kapott volna egy jó nagy büntetést amiért megszegte a szabályokat.

2020. márc. 6. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/43 anonim ***** válasza:

#35

"Nem akarok kihagyni egy órát,ezért összefertőzöm az egész szakot, hogy 30 ember hiányozhasson egy hónapig, az sokkal jobb mintha otthon maradnék a pcsámon 2 napig. :333333 "

Logika...

2020. márc. 6. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/43 anonim ***** válasza:

#39

Nem érted.


Csak ezért bukjam be a tárgyat? 😂


A ti logikátokon is lenne mit csiszolni.

2020. márc. 6. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!