Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Hogyan bírkózzon meg valaki...

Hogyan bírkózzon meg valaki lelkileg egy masszív pénzveszteséggel?

Figyelt kérdés
Más hibájából kifolyólag annyira sok pénzt veszítettem, amiért hónapokig keservesen dolgoztam. Idén már nem is tudnék annyi pénzt félrerakni, csak ha nem ennék, nem innék semmit. Nem tudom elfogadni. Az öngyilkosságon gondolkodom...

2020. júl. 23. 13:08
1 2 3
 11/23 anonim ***** válasza:
100%

Szia!


Egy cipőben járunk sajnos! Bár én magamnak köszönhetem, hogy nagyon sok pénzt - majdnem mindet(7 számjegyű összeg) - felelőtlenül elköltöttem a félretett pénzemből, amit bizony vagy 3 év alatt kuporgattam össze...

Elhunyt valakim, és emiatt is szórtam a pénzt értelmetlen dolgokra.

Elég rossz érzés az tény, de ami elveszett, az elveszett. Ezen utólag már felesleged keseregni. Többet nem leszek ilyen felelőtlen!

Úgy döntöttem, felállok a padlóról, és keményen elkezdek spórolni hónapról hónapra!

2020. júl. 23. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/23 anonim ***** válasza:
86%
Az öngyilkossággal még ráérsz! Előbb próbálj meg felállni a padlóról! Ne add fel úgy, hogy meg sem próbáltad! Sikerülni fog, hidd el nekem!
2020. júl. 23. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/23 anonim ***** válasza:
100%
A párom a 20-as évei végén szinte mindenét elvesztette, otthonát stb., nem pár havi megtakarítását. Megismerkedtünk, hajtottunk, most szép otthona, családja, nyaralója, több autó, jól menő vállalkozása van. Sokkal több, mint amit akkor elvesztett, szép lett volna, ha megőli magát. A haverja a saját ostobasága miatt veszítette el a vagyonát, ő nem tudott talpra állni és 10 éve megölte magát, pedig még akkor sem volt annyira padlón anyagilag, mint az én párom. Szóval felfogás kérdése. Amúgy hidd el, mindenki vukik pénzt szinte az élete során. Abban a pillanatban le kell azt zárni és nem gondolni rá.
2020. júl. 23. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/23 anonim ***** válasza:
100%
10 Kimondta neked ezt az ökörséget? Be ne vedd ezt az ostoba beszédet.
2020. júl. 23. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/23 anonim ***** válasza:
100%

Ne haragudj, de az értékrendet nagyon félrement. A pénz senkit s határoz meg. Ha így gondolkodsz semmi meglepő nincs abban, hogy elvesztettem a pénzt. A pénz az isten az életedben, tehát minél több kell, semmi sem elég. Emiatt túl nagyot kockáztatták és nem jött be. Mi lett volna ha nyersz? Elszállsz és lenézed azt akinek nincs? Ezen elgondolkodnék! Javítás az értékrendeden, hogy ne a pénz domináljon egyedül. Mindjárt elfelejtem az öngyilkosságot is.

A kapzsiság nem vezet jóra. Mondom úgy, hogy a pénztelenséget és jólétet is megtapasztaltam. Szeretek a pénzzel bánni, de soha nem ér többet mint a család vagy az életünk.

2020. júl. 23. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/23 anonim ***** válasza:
100%
Hát ha pénz nélkül nem vagy senki, ahogy írod, az nagyon gáz. Se eszed, se szíved, valóban? Se jó szándékod? Csak a pénzedért szerettek a barátaid, csak a pénzedért látogattak a rokonaid, a pénzen kívül egy nulla vagy? Akkor meg sem kell halnod, tök fölösleges megölnöd magad, mert úgysem élsz. Akkor valami különös ok miatt emberré sem váltál.
2020. júl. 23. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/23 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm a válaszokat. Picit jobban vagyok, de időre van szükségem
2020. júl. 23. 18:55
 18/23 anonim ***** válasza:
100%
Az élet legnagyobb igazsága: "Minden elmúlik." A rossz is. És igen, jól látod: idő kell hozzá.
2020. júl. 23. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/23 anonim ***** válasza:
100%
Eddig háromszor nullázódtam le válságok, betegség meg munkanélküliség miatt. Miután kifizettem a rezsit, csak krumplira, hagymára meg teára telt. Hónapokig ezt ettük. Se hús, se zöldség, se gyümölcs. Lehet, hogy kerülök még ilyen helyzetbe, de túlélem. Az őseinknek sokkal nehezebb volt. Háború, pestis, megfagyás, éhhalál. Mindennél van rosszabb is. Megvan kezed-lábad, nézz a kerekesszékben ülőkre. Van szemed, lásd a vakokat. Hallasz, nem úgy, mint aki siket. Elmondhatatlan gazdagságod van őhozzájuk képest. Légy érte hálás!
2020. júl. 23. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/23 anonim ***** válasza:
100%

Tudod kérdező, rengeteg sikeres ember van, aki sokkal többet veszített nálad. Fél életük munkája nullázódott le. De nem adták fel, és újra megcsinálták.


Te értékesebb vagy a pénznél. Ez legyen iránytűje az életednek. Te tudod teremteni a pénzt a munkáddal, a hozzáadott értékeddel. Akkor is megtetted, és újra meg tudod tenni.


Az élet néha elvesz tőlünk dolgokat, és nem könnyű megemészteni. De ezért nem érdemes elveszíteni magát az életet.

2020. júl. 23. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!