Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » A mai fiatalokat miért nem...

A mai fiatalokat miért nem vonzza már, hogy disznót tartsanak, kecskét, tyúkokat stb? Ehelyett inkább felmennek Budapestre albérletbe lakni.

Figyelt kérdés

2020. okt. 1. 09:04
1 2 3 4 5 6 7 8
 21/80 anonim ***** válasza:
100%

Azt írtam, a Balaton-felvidéknél, nem azt, hogy pont ott. Érts: a Balaton-felvidéktől nem messze, még olyan területen, ami gazdaságilag elég erősnek számít. Ott van meló, jó fizu, építkezés.


Ami az igazi "vidéken" nincs.


De még mindig nem tudjuk, ha ilyen klassz kis melókat kapnak ott a fiatalok, amivel ennyire jól keresnek, akkor minek akarnának még állatokat is tartani?

2020. okt. 1. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/80 anonim ***** válasza:
51%
Boomer kerdes
2020. okt. 1. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/80 A kérdező kommentje:
Hát hogy legyen kecsketej
2020. okt. 1. 10:06
 24/80 anonim ***** válasza:
18%
Ki az az idiota 2020-ban aki egy masik faj tejet issza wtf
2020. okt. 1. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/80 anonim ***** válasza:
100%

Mert mondjuk tehetséges a gyerek, és nem csirkéket akar nevelni egy kőmüves szakmával kiegészítve, hanem az az álma, hogy közgazdász, mérnök, orvos, újságíró, pilóta, akármi legyen, ami vidéken disznókat nevelve nem fog neki összejönni. Az teljesen normális, hogy a legtöbben albérletben kezdik meg a külön életüket, de általában ez egy átmeneti, pár éves állapot, és előbb-utóbb eljutnak a saját lakásig.


Vagy valakit csak simán vonz a nagyváros, a multikulti, a rengeteg program, ezért sem lehet elítélni senkit.


Plusz én például képtelen lennék állatot ölni, nálam az összes csirke szeretetben, végelgyengülésben pusztulna el.

2020. okt. 1. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/80 anonim ***** válasza:
100%

Én 23 évet éltem falun (ebből 7-et Sényétől 27km-re), elég is volt. Nincs semmi olyasmi, amiért falun szeretnék élni.

Anyámék még most is falun laknak. Tavalyelőtt tönkrement náluk a kazán, 180 ezer. Nálunk, a tömbházban ha tönkremegy a kazán, a házmester kihívja a szerelőt, két órán belül működik, és nem jelent plusz kiadást, mert a kkt-ből megy, amit így is-úgy is beszednek.

Idén tetőt kell javítaniuk, az is benne lesz 200-300 ezerben. Szinten minden évben van valami, amire kisebb vagyonokat kell kiadniuk. Persze új építésű háznál ezek nem állnak fenn, de manapság házat építeni...

A helyi kisbolt drága, buszközlekedés időigényes és drága (13 ezer a havi távolsági bérlet, ennyit fizetnek csak azért, hogy bejussanak a városba meg onnan haza - én meg városon belül akár biciklivel is eljutok bárhová).

Ráadásul én üzemeltetek egy szolgáltatást a városon belül, azt egyáltalán nem tudnám csinálni falun.

2020. okt. 1. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/80 anonim ***** válasza:
100%
Állattartás ugyan csak 1-2 ismerősömet érdekli (érthető okokból) de pl növénytermesztéssel egyre többen foglalkoznak, zöldséget nagyon sok fiatal ismerősöm termeszt otthon. :)
2020. okt. 1. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/80 anonim ***** válasza:
17%
Go vegan
2020. okt. 1. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/80 anonim ***** válasza:
100%

Engem vonzana, csak sajnos nincs hol állatokat tartanom, nem mellesleg sokba is kerül és sajnos időm sem lenne rá, hogy gondozzam őket. Ezt pont azért írom, mert tudom mivel jár a haszonállat tartás.

Én vidéken lakom, de itt sem tudok nagy udvaros (meg úgy semmilyen) kertes házat venni, társasházban albérletben meg nem tudok haszonállatokat tartani.

2020. okt. 1. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/80 anonim ***** válasza:
78%

A mai fiatalok közül szerencsére egyre többen érzik úgy, hogy egyrészt az állatok is élőlények, másrészt az állattartás nagyon környezetszennyező.

Emellett pluszba kényelmetlen is, amit ki akarna önként?

Plusz nem egyszerű dolgozni és állatot tartani is. Apum dolgozott egy cégnél aminek az országban több telephelye van, kerestek az alföldi helyekre dolgozókat, de minden jelentkező lelépett amikor megtudta hogy reggel 7-8 körül meg kell jelenni a munkahelyen, mert akkor nekik még a jószágokkal van dolguk... aztán dolgozna az ember délután 4-5-ig, aztán hazamegy és még mehet a jószágokhoz? Ki akarná ezt? :D

2020. okt. 1. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!