Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » A mai fiatalokat miért nem...

A mai fiatalokat miért nem vonzza már, hogy disznót tartsanak, kecskét, tyúkokat stb? Ehelyett inkább felmennek Budapestre albérletbe lakni.

Figyelt kérdés

2020. okt. 1. 09:04
1 2 3 4 5 6 7 8
 31/80 anonim ***** válasza:
100%
A régieket sem "vonzotta", csak muszáj volt, mert azt ették, amit megtermeltek.
2020. okt. 1. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/80 A kérdező kommentje:
Nem vagyok boomer, 22 éves vagyok
2020. okt. 1. 10:43
 33/80 anonim ***** válasza:
91%

Amúgy meg, mit csináljon az ember ennyi állattal?


Ki eszik manapság ennyi húst? Max. a csirke, aminek minden részét fel tudom használni, a disznóból kb. a combot szoktuk megvenni és kész, mit csinálnék az állat maradé 95%-ával?


A kecsketejet meg a többség nem szereti.

2020. okt. 1. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/80 anonim ***** válasza:
100%

Én falun nőttem fel, gyűlöltem. A felnőtt életem csakis nagyvárosban tudtam elképzelni és csakis nagyvárosokban éltem azóta is. Most harmincas koromra elegem lett a városból és pont most költözöm vidékre, most már csendre vágyom, nyugalomra, már nem érdekel, hogy minden közel legyen, már nem járok el annyit, mint pár éve, átrendeződtek a prioritásaim.

Viszont soha nem fogok állatokkal vagy mezőgazdasággal foglalkozni, egyáltalán nem vonz ez a fajta életmód, rémálom az egész. Szeretem a munkám (szellemi munkakör), nem cserélném le önfenntartó gazdálkodásra, munka után pedig se időm, se kedvem nem lenne ilyesmivel foglalkozni. Ültetek pár fajta növényt saját használatra, de ebben ki is merül a dolog.

2020. okt. 1. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/80 anonim ***** válasza:
100%

33 Na ez az, ebben egyetértek. Manapság nagyon sokat pazarolnak az emberek, rengeteget válogatnak. Állatot tartani (és húst enni) is csak olyanoknak szabadna, akik tényleg elfogyasztják/felhasználják az állat összes részét.


Engem rohadtul idegesít, mikor valaki szerint csak a csirkemell a hús, mintha egy csirkének is csak az lenne a húsa,a többi meg legyen az enyészeté.

2020. okt. 1. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/80 anonim ***** válasza:
100%
Nekünk nem éri meg. Röbbe kerül a táp, oltás, stb minthogy megvegyük a boltba a húst
2020. okt. 1. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/80 anonim ***** válasza:
100%
Mondjuk malacot nem tartanék, de egy megyeszékhely külső részén ami még nem tanya, ott pár kecske belefér, esetleg tyúk. A kecskesajt jó biznisz, egy haverom csinálja mellékesbe és sose marad rajta, sőt inkább sorbanállnak a megrendelések. Ezt egy 8-16ig tartó irodai munka mellett csinálja. Igaz gyerek még nincs. A szerencséje az volt, hogy örökölte a telket, házzal, melléképülettel együtt, szóval csak annyit költött rá, amit felújított. Szerencsére a kecske viszonylag igénytelen, kiteszi a szénát, vizet így hétvégére el tud utazni, ha akar.
2020. okt. 1. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/80 anonim ***** válasza:
100%
Kecskével egy rohadt nagy gond van, annyira igénytelen, hogy tényleg MINDENT megzabál. Mindent, fát, bokrot, kerítést... :-D Tehát ha kecskéd van csak olyan helyre érdemes zárni ahol nincs olyan növény ami fontos.
2020. okt. 1. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/80 anonim ***** válasza:
100%
Mert ebbe csak belerokkanni lehet és belehülyülni. Vidékről származom, örülök, hogy a szüleim már Budapestre költöztek.
2020. okt. 1. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/80 anonim ***** válasza:
12%

Mert tápos szarok. Nem lenne nekik túl kényelmes az az életforma.

Én is a tanyasi élet felé hajlok inkább.

2020. okt. 1. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!