Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Mérnöknek mobilja miért...

Mérnöknek mobilja miért olcsóbb mint a melósnak?

Figyelt kérdés

Lehet csak véletlen elszórt esetekbe futottam bele, de mi van ha ez valami érdekes "szabály".


Munkahelyemen észrevettem, hogy aki a legkevesebbet keresi, annak van a legdrágább mobilja, miközben vezetők és jól kereső mérnökök közt feltűnően sokan szerény, alapszintű mobilokat használtak, amik nem cégesek voltak, hanem sajátok.


Egyik mérnök aki jó barátom is, neki elmondása alapján nettó 700-800 ezer körüli a fizuja, büszkén mutatta milyen jó olcsón vett mobilt, 30-40 ezerért, közben a melósok havi részletre a 400 ezres iPhone-t.



2020. nov. 7. 23:06
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
85%
A jó telóval kompenzálják a karcsú pénztárcát. A mérnök elégedett a fizetésével, nem ke villognia egy indokolatlanul rihadásdrága telóval.
2020. nov. 7. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
72%

A legdrágáb nem egyenlő legjobb. A szüleimnek sem a legújjabb telója van, ha kell, lecserélik, de amíg használható, jól működik és nem törött, minek? Mert az új képernyő 0.2 cm^2-el nagyobb?


Iphone-t pedig biztos nem vennének... általában túlárazott és törékeny

2020. nov. 7. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
82%

Szerintem ez elég erős általánosítás.


Tudunk találni olyan mérnököt aki Suzukival jár és ugyan ezt megtudjuk mondani, hogy "A mérnök keveset költ az autójára, míg a munkás 5 éves használt BMWt vesz".


Viszont rengeteg ellenpélda van, amikor a mérnök megy Teslával vagy egyéb drágább autóval, amit igazán ő sem engedhet meg.


Ugyan ez van telefonoknál is.


Van olyan aki le--arom módon azt veszi ami olcsóbb mert nem érdekli a plusz funkcionalitás amit a drágább az és van olyan akit meg érdekel.

2020. nov. 7. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
100%

Nekem telefon vásárlásnál az a szempont, hogy ki tudjam használni a tudását, és ugyanazért nem vagyok hajlandó több pénzt fizetni. Illetve spórolós vagyok, fontosnak tartom, hogy legyen megtakarításom. Ha mindig elkölteném a pénzemet, most nem lenne tehermentes lakásom 36 évesen például. Illetve a mai telefonok többség nem olyan hosszú életű, az okostelefonok operációs rendszere folyamatosan változik, frissül, nem feltétlenül éri meg drágán megvenni egy telefont, amit max 5 évig tudsz használni (és akkor még lehet, hogy sokat is mondtam), ha az olcsóbb is tudja azt, ami neked kell, az árkülönbözetet meg félreteheted, és jól jön majd a következő telefoncserénél.

A kevésbé tehetősek valamivel kompenzálni akarnak, hogy ne tűnjenek annyira csórónak, ez lehet ruha, lehet autó, lehet telefon... stb. Akinek nincsenek ilyen gondjai, annak nincs szüksége kompenzálásra. Illetve aki szakmájából adódóan kicsit jobban ért a telefonokhoz, az akár azt is tudhatja, mi az, ami ár-érték arányban megéri, és mi az, ami pénzkidobás.

2020. nov. 7. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
79%
Az nálunk is jellemzo, hogy a beosztottak nagy részének használt iphoneja van vagy részletre vette, nekem meg egy samsung galaxy, de amúgy ez is tök felesleg nekem de jó a kamerája.
2020. nov. 7. 23:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
82%

Jól látod, kérdező, a világ így működik.

Mint ahogy a segélyből élő is rázza a rongyot havonta 2-3 napig, amíg eltapsolja, amit kapott. Olyankor úgy élnek, olyanokat vásárolnak, amit mi pl. már csak az ára miatt sem vennénk.

2020. nov. 7. 23:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
89%

Mindig ez van. A tehetősek inkább olcsóbb, praktikusabb cuccokat vesznek. A szegényebbek pedig igyekeznek gazdagnak látszani.

Drága órák,drága ruhák, drága cuccok,ezzel igyekszenek kompenzálni az önbecsülésüket.

Unokatesómnak pl a ceges telefon az galaxy note 20, a sajátja meg egy régi nyomógombos,de cserébe 3napig bírja az aksi

2020. nov. 7. 23:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
Havonta két telefon leporítva alkoholpartin csak jobb negyvenezrével, nem?
2020. nov. 8. 00:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
95%

Az is lehet, hogy munkaügyi szempontokat helyezte előtérbe mobilvásárlás terén és úgy érezte bőven elég neki egy olyan olcsó mobil.

Egy mérnöknek munkaidőben amúgy sincs ideje instan meg snapen chatelni, likeolgatni.

Otthon meg biztos van neki notebookja vagy valami számítástechnikai eszköze amibe a magánéletét/szórakozást kielégíti.

2020. nov. 8. 00:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
100%
A primitívebb emberek szoktak nagy kérdést csinálni a kocsikból és mobilokból. Bocs, de mindig a legostobább cibbon bizniszel autókkal és mobilokkal, hogy a legújabbat szerezze meg. Normális ember belátja, hogy mi az, amit még érdemes megfizetni és mi az, amit fölösleges, mert pár év múlva úgyis elavul, úgyis tönkremegy vagy úgysem használja ki a teljes kapacitást, akkor meg minek fizetne érte?
2020. nov. 8. 02:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!