Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Mérnöknek mobilja miért...

Mérnöknek mobilja miért olcsóbb mint a melósnak?

Figyelt kérdés

Lehet csak véletlen elszórt esetekbe futottam bele, de mi van ha ez valami érdekes "szabály".


Munkahelyemen észrevettem, hogy aki a legkevesebbet keresi, annak van a legdrágább mobilja, miközben vezetők és jól kereső mérnökök közt feltűnően sokan szerény, alapszintű mobilokat használtak, amik nem cégesek voltak, hanem sajátok.


Egyik mérnök aki jó barátom is, neki elmondása alapján nettó 700-800 ezer körüli a fizuja, büszkén mutatta milyen jó olcsón vett mobilt, 30-40 ezerért, közben a melósok havi részletre a 400 ezres iPhone-t.



2020. nov. 7. 23:06
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:
84%
A mérnök tudatosan használja, választja ki, a másik csport meg csak menőzés miatt, aminek az okát ép ésszel ő sem tudja. Ne tünjön ki a munkatársaitól, mert nekik is olyan lenne? Hát így pont, hogy esetleg màs társadalmi közeghez viszonyítva meg épp kitűnik.
2020. nov. 8. 06:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:
100%
Ez eléggé általános jelenség, természetesen kivétel mindig van. Inkább azokra az emberekre jellemző, akiknek muszáj kompenzálni. Ez igaz lehet, egy újgazdag emberre is, csak más a lépték. A legviccesebb, amikor a cigi, energiaital vagy üdítő márkájával megy a menőzés.
2020. nov. 8. 07:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:
100%

Ên nem mérnök vagyok, hanem orvos, de elég jól keresek. Pont most vettem telefont. A szempontok a jó ár érték arány, és a nagy aksi voltak. Végül egy Xiaomi Redmi Note 9-et vettem (előtte Huawei P9 volt) . Eddig meg vagyok elégedve vele. Ha 2-3 évet kibírna tök jó lenne, aztán veszek egy másik hasonló középkategóriásat.


Drágábbat nem akarok venni, mert ugyan az én telefonjaimmal még soha nem történt komoly baleset, de azért elég sérülékenyek, ráadásul nem jó az ár érték arányuk.

2020. nov. 8. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:
12%

Átlag ember nem szakad bele 3 évente egy csúcs Samsung vagy IPhone telóba. Most komolyan azon rágod a szart hogy valakinek 6 másnak meg 10 ezerbe kerül egy hónapra a telefon ha leosztod az árat a használati idővel? Ennyi eltérés simán van az előfizetések között is! Lehet a csúcstelós olcsóbb 5 ezer körüli korlátlan netes előfizut vett, neki nem fontos a hívás, másnak meg a korlátlan beszéd a fontos, ami drágább.

Részletre régen én is vettem telót, de 0%-ra és 3,5 ezres előfizuval, nem kötötték 20 ezreshez...

2020. nov. 8. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!