Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Az gáz hogy azért csinálok...

Az gáz hogy azért csinálok jogosítványt mert számtalan nőt láttam vezetni és ideges lettem hogy én nem tudok?

Figyelt kérdés
Ideges lettem hogy nekem meg nincs jogsim pedig férfi vagyok. Amikor 17-18 éves lányokat látok vezetni tiszta ideg leszek. Más is van így ezzel? Ezért most mindenáron meg tanulok vezetni. F

2021. febr. 19. 10:34
1 2 3 4
 21/33 anonim ***** válasza:
59%

#18

Az a gáz h a saját kis világodon kívül számodra nem létezik más....

Azért mert te olyan helyen laksz, nincs se feleség se gyerek se olyan munkahely, ami miatt kellene neked az autó, már el is könyvelted h senki másnak se kell csak státusz szimbólum... 👏👏👏

2021. febr. 19. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/33 anonim ***** válasza:
80%

Szerintem ha így állsz a nőkhöz, ne kezdj kapcsolatba, pláne ne vállalj gyereket.


De amúgy taxiról nem hallottál még?

2021. febr. 19. 23:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/33 anonim ***** válasza:
#10 Egyszerűen nem tudom megérteni mi ennyire célravezető ebben a semmilyen "gáz-nem gáz" eszmefuttatásban.
2021. febr. 20. 01:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/33 A kérdező kommentje:
22. Taxira a gatyád is rá megy. Elég csak pár alkalommal igénybe venni. Nem éri meg.
2021. febr. 20. 08:39
 25/33 anonim ***** válasza:
Kibaszitt gáz. Erős mentális betegség. Menj pszichológushoz.
2021. febr. 20. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/33 A kérdező kommentje:
Dehogy megyek. Xd
2021. febr. 20. 10:05
 27/33 anonim ***** válasza:
56%

Szuper ötlet a taxi, de nem mindenhova mennek ki.

Pécsen egy buliból be kellett gyalogolnunk a városon belülre mert nem ment ki odáig a taxi..

Csajágaröcsögére pláne nem fog (vagy max ha a gatyádat is ott hagyod a taxiban + haza is kell jutni valahogy)

2021. febr. 20. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/33 anonim ***** válasza:

Ez nem gáz-nem gáz kérdés, megvannak az előnyei és hátrányai is. Hátránynak a kiadásokat kapásból fel tudom hozni. Ha régi, ráadásul nem épp szerencsés állapotú autód van, akkor sokat el kell szórni a javíttatásra, vagy pedig venni kell másikat és reménykedni, hogy azzal nem lesz ennyi gond. Ott vannak a papír költségek is (műszaki, biztosítás). 2 hónapja melózok, amióta megvan (2020 május) az autóm (250 000Ft körül volt) azóta és még az előtt óta xar volt a kuplungja, de csak mostanság jutottam el odáig hogy javíttathatom. Többek között probléma volt az olaj szivárgása a szelepfedélnél, a szűrők, a lengéscsillapító (bal első). Ezeket végre javíttatni tudtam, a 250k-s autóra majd 100 000-et ráköltöttem így már, de még mindig bajos.

Ami eddig is volt még én előttem és nem lett javítva mert már nincs pénzem az a rozsdásodás, gyertyák, kipufogó (le kéne cserélni az egészet igazság szerint), illetve szivárog a hűtőfolyadékom a fűtőradiátornál valahol. Fűtés közben fagyálló szag jön be, ebből következtetek csak. Nem hengerfejes, ez biztos, csak szivárog.

Ami meg újdonság most az a szíjnál a feszítő görgő, csapágyas valószínűleg, illetve ragadt a bendix, de ezt még javíttatni tudtam.

Summázva, nem olcsó szórakozás az autó meg a jogsi világa. És ha már jogsi, elsőre meglett minden az elsősegélyt leszámítva (2x8600 az 1x helyett), 35 órát vezettem ami pénzben 37 volt, mert elaludtam egy dupla órát, nem tudta lemondani az oktató így ki kellett fizetnem. Erről jó előre szólt az oktatóm, hogy erre figyeljek. Mindegy, így állt meg 230 000 felett (!!!) a jogsim. És ez csak a jogsi...

Hosszú távon pont ezért olcsóbb is lehet a tömegközlekedés, mert nincsenek extra költségek amik feljogosítanak a használatára (mint autónál), arról nem is beszélve, hogy a tömegközlekedés támogatását törvény írja elő (min. 87%), de megannyi nevesebb cég 100%-ban támogatja. Üzemanyagot ezzel szemben már smucigabban fizetnek. Szóval vannak olyan élethelyzetek, amikben ésszerű döntésnek tartanám a jogsi és az autó mellőzését (Pesten pl, megvagy tömegközlekedéssel is, az autó kész szopás ott).

Nekem kellett a jogsi, itthon csak egy valakinek volt, ami megnehezítette a dolgokat. Most könnyebb, nekem is a melóba járás (35km-t oda-vissza busszal össze-vissza átszállva kb. lehetetlen menni), sőt. Meló előtt már volt jogsim, jogsi nélkül nem is jelentkeztem volna erre a munkára kb. De költséges. Nagyon.

2021. febr. 20. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/33 anonim ***** válasza:

Jogsit egyszer kell kifizetni és utána nem kötelező autót venni. Vannak akiknek tökéletes a tömegközlekedés.

2 barátom is van, akik megcsinálták a jogsit de csak kb 10 év után kezdtek vezetni.

De a jogsi megvolt és amikor kellett, tudtak vezetni.

2021. febr. 20. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/33 hind válasza:
Nekem picivel több mint 25 éve van jogsim (ill. volt mert lejárt) . De soha nem volt autóm. Hogy miért? Mert nagyon is meglehet nélküle lenni. Szabadságot ad az autó? Valahol igaz, nem kell a busz és vonatmenetrendhez igazodni. De rohadt nagy anyagi függöség az autó! Mindig legyen pénz tankolni, javitattni, biztosítás. Na nem! 2000 környékén úgy gondoltam már nem adok ki pénzt a jogositvany meghosszabitására!
2021. febr. 20. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!