Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » A modern feminizmus nincsen...

A modern feminizmus nincsen rossz hatással a nőkre? Én nem érzem, hogy egy feministával férfiként lehetséges lenne a harmonikus párkapcsolat.

Figyelt kérdés

Volt nálunk Kanadából egy pár, barátnőm ismerősei. A srác magyar, de már régóta kinn él, a lánnyal angolul tudtunk csak beszélni. A lány rendkívül csinos és elsőre értelmesnek is tűnt.

Amit nem lehetett nem észrevenni az az, hogy leplezetlenül és folyamatosan, 10 percenként fennakadt valamin, amit mondtunk, főleg azon, amit a srác mondott. Olyanok miatt, hogy ez így meg úgy szexista, egyenlőség ellenes, sérti ezt meg azt a csoportot. Mondtam, hogy voltam Marokkóban, ahol a turistáknak azért vigyázni kell, mert van terrorizmus (az iszlám szót ki sem mondtam). Így meg úgy vallásellenes vagyok. Vagy megkértem barátnőm, hogy hozzon nekem is egy energiaitalt, ha már kimegy, erre a csaj megszólal, hogy a nőknek nem feladatuk engem szolgálni. Mintha direkt arra játszott volna, hogy idegesítsen minket, de a srác elmondta később, hogy ő már megszokta (kétlem), másokkal is ezt csinálja...

Én szerető családban nőttem fel, van egy képem arról, hogy milyen az, amikor emebrek őszinte szeretetben élnek egymás mellett. Én itt ennek nyomait sem láttam, helyette volt fenyegetőzés, mű felháborodás, megsértődés minden szirsz*ron, lelki terror ezerrel.

Csak én gondolom úgy, hogy ezek az újbalos mozgalmak nagyrészt mind ilyen hozzáférhetetlen, hisztériás nőket termelnek ki? Mi ennek az oka? Nem láttam még feministát (sem meleg vagy BLM aktivistát), aki ne lett volna valamilyen szinten agresszív. Bár a szóban forgó hölgy nem is tudom pontsan mi volt, talán ezek összessége egyszerre.



2021. ápr. 20. 19:34
1 2 3 4 5 6
 21/51 A kérdező kommentje:

19: én férfiakat jóval nagyobb számban látok az utcán mélyszegénységben, mint nőket.

Teszem hozzá, ezek a hajléktalanok legnagyobbrészt elvált férfiak.

2021. ápr. 20. 20:43
 22/51 Sunshinedoll ***** válasza:
15%
Nekem nagyon herótom van a modern feminizmustól, nem tudom ki volt az a barom, aki ilyen dolgokat kitalált, hogy.. mert most. pl most ez a divat, ilyeneket mondani meg iylenekre dobálni a hajunkat hogy ugye "a nő is kezdeményezhet a pasiknál" meg "nem baj az, ha a nő kéri meg a férfi kezét" meg "fizessen a nő is a randin" meg "girl boss, sokat dolgozó, jól kereső nő mekkora hatalom van benne" meg "nem kell mindenkinek szülni, a karrierista nő a tuti" meg hasonlók hát hol a jó égben feminizmus ez? Ahogy én nézem ezek mind-mind olyan dolgok, amikből a férfiak és/vagy a multik (és az azok élén álló többnyire férfiak) profitálnak, mi nők meg nem vagy csak alig. Szóval de, nagyon nagy butaságnak tartom ezeket.
2021. ápr. 20. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/51 anonim ***** válasza:
6%

10-es meg 12-es vagyok.


Nagyon király hogy lepontoztatok, de végre megnevezné valaki a jogokat amivel a nők nem rendelkeznek a férfiak meg igen?

2021. ápr. 20. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/51 A kérdező kommentje:
23: ezt én is szeretném hallani. (de félek, hogy nem fogom)
2021. ápr. 20. 20:51
 25/51 Sunshinedoll ***** válasza:
73%

#23 Testi autonómiához való jog, hogy mondjuk a nyugati világot nézzük, de a bolygó nem csak a nyugati világból áll.


Tudtad, hogy ha én oda akarom adni valakinek a petesejtemet, mert nekem nem kell, vagy pénzt akarok belőle vagy segyteni szeretnék a tudománynak vagy egy párnak, akkor legalább harminciksz évesnek kell lennem és kell, hogy legyen már saját gyerekem, meg egy férjem, aki ezzel a döntésemmel egyet ért?

Férfi meg beleratyizik a pohárba oszt cső hazamegy vigyorogva.

2021. ápr. 20. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/51 anonim ***** válasza:
0%

#25


Ilyen jog nem létezik. Egy valósat légyszíves.

2021. ápr. 20. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/51 A kérdező kommentje:

25: és azt tudtad, hogy abortuszhoz a nőnek nem kell kikérnie a férfi engedélyét pusztán arra alapozva, hogy "az az ő teste"?

Miközben a gyerek ugyanúgy a férfié is, mint a nőé?

2021. ápr. 20. 20:56
 28/51 Sunshinedoll ***** válasza:
75%

De létezik, minden embernek joga van, joga kéne hogy legyen az emberi méltósághoz és a testi autonómiához. Nem tudom, miért várod el, hogy ilyen hülyeség kiesik a szádon és akkor még én tegyek NEKED szívességet ingyen (engem senki nem fizet azért, hogy széttrollkodom a gyikot) és magyarázzam meg neked meg plánesőt ÉN TANÍTSALAK, mikor egy google keresést nem tudsz megejteni az ügy érdekében és nyilván valóan csak kötözködni szeretnél.

Szerintem ha valóban nagyon érdekel a feminizmus, már lett volna időd utána járni.

2021. ápr. 20. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/51 anonim ***** válasza:
0%

Nem, sajnos nem létezik, az emberi méltósághoz való jog pedig a nőket is megilleti.

Ez nem trollkodás, ezek tények.

2021. ápr. 20. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/51 Sunshinedoll ***** válasza:
75%

#25 Tudom igen, de ezzel mi a probléma?

A testi autonómia kérdése merül fel megint, a nő testéről van szó, nem a férfiéról.

Nyilván, ha egy nő nem kéri ki a pasi véleményét ilyenben, annak oka van. Mert nem megbízható, nem lát vele közös jövőt, nem akar vele lenni, akármi. Nagyon kevés olyan jól működő boldog, szeretben lévő kapcsolat van, ahol mondjuk a nő a férfi tudta nélkül ilyet tesz, vagy vele ezt nem beszéli meg.

Szóval van egy nem túl jó kapcsolat, vagy csak egy kaland, ott a pasinak mi joga van meg mire fel? Hogy beleélvezett a nőbe, most emiatt ő vétózza meg a nő döntését a saját teste felett? LOL.

Innentől kezdve szerintem semmi köze nincs hozzá a férfinek.


A nőket, terhes anyákat, családokat elhagyhatja és el is hagyja sok férfi mert nem lát vele közös jövőt, nem akar családot, megijed, meggondolja magátakármi. Elítéljük ezt is valamennyire, de hát mégiscsak van ilyen, megtehetik. Ez a döntés ugyanúgy megilleti a nőket is, pláne úgy, hogy - mint említettem - a mi esetünkben ez nem csak annyi, hogy összepakolok és kilépek az ajtón és vissza se nézek, hanem átesek egy orvosi beavatkozáson meg egy testi-lelki traumán. Ígyisúgyis.

Egyik nő sem úgy hoz meg egy döntést az abortuszról, hogy röhögve meg hajj de könnyű meg a megszokott pénteki program. Ez egy nagyon nehéz, kényszerhelyzetben lévő, lelki szinten is nehezen elfogadható és feldolgozható döntés, kb mint mikor a csapdába ejtett állat lerágja a saját lábát, hogy kiszabaduljon.

Tehát nem értem, hogy ebbe egy palinak mi beleszólása van?

Úgy gondolom, ha egy férfi olyan párkapcsolatban él, ami kölcsönös szereteten és tiszteleten alapul, ott kikérik a véleményét a családalapításról, ha meg nem ilyenben él, akkor minek gyerek?

2021. ápr. 20. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!