Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » A modern feminizmus nincsen...

A modern feminizmus nincsen rossz hatással a nőkre? Én nem érzem, hogy egy feministával férfiként lehetséges lenne a harmonikus párkapcsolat.

Figyelt kérdés

Volt nálunk Kanadából egy pár, barátnőm ismerősei. A srác magyar, de már régóta kinn él, a lánnyal angolul tudtunk csak beszélni. A lány rendkívül csinos és elsőre értelmesnek is tűnt.

Amit nem lehetett nem észrevenni az az, hogy leplezetlenül és folyamatosan, 10 percenként fennakadt valamin, amit mondtunk, főleg azon, amit a srác mondott. Olyanok miatt, hogy ez így meg úgy szexista, egyenlőség ellenes, sérti ezt meg azt a csoportot. Mondtam, hogy voltam Marokkóban, ahol a turistáknak azért vigyázni kell, mert van terrorizmus (az iszlám szót ki sem mondtam). Így meg úgy vallásellenes vagyok. Vagy megkértem barátnőm, hogy hozzon nekem is egy energiaitalt, ha már kimegy, erre a csaj megszólal, hogy a nőknek nem feladatuk engem szolgálni. Mintha direkt arra játszott volna, hogy idegesítsen minket, de a srác elmondta később, hogy ő már megszokta (kétlem), másokkal is ezt csinálja...

Én szerető családban nőttem fel, van egy képem arról, hogy milyen az, amikor emebrek őszinte szeretetben élnek egymás mellett. Én itt ennek nyomait sem láttam, helyette volt fenyegetőzés, mű felháborodás, megsértődés minden szirsz*ron, lelki terror ezerrel.

Csak én gondolom úgy, hogy ezek az újbalos mozgalmak nagyrészt mind ilyen hozzáférhetetlen, hisztériás nőket termelnek ki? Mi ennek az oka? Nem láttam még feministát (sem meleg vagy BLM aktivistát), aki ne lett volna valamilyen szinten agresszív. Bár a szóban forgó hölgy nem is tudom pontsan mi volt, talán ezek összessége egyszerre.



2021. ápr. 20. 19:34
1 2 3 4 5 6
 31/51 A kérdező kommentje:

28: na ez így már érvelés, keressek rá Google-ön. :))

Megérkeztünk, ennél már csak a jobb, amikor vaskos szakirodalomra hivatkoznak, amit nekem el kellene ahhoz olvasnom, hogy véleményem lehessen.


Amúgy ez érdekes, méltóságnak azt nevezed, hogy a saját gyerekedet konkrétan miszlikbe apríttatod szikével?

2021. ápr. 20. 21:05
 32/51 A kérdező kommentje:

30: Az abortuszba emberi alapon van beleszólása.

Olyan alapon, hogy a gyerek az övé is. Legalább annyira, mint a nőé.

Te most a gyerek kihordását nevezed akkor munkának, hogy erre hivatkozva a férfi már bele se szóljon a saját gyerekének konkrét létének sorsába? Ritka torz, beteges álláspont.


Lelki traumának érdekes nevenzni egy olyan eseményt, ahol a gyerek a legbrutálisabb módon megsemmisül a saját anyja kizárólagos döntésének következményeképpen.

És ezek után kit klell sajnálni? Hát nem a halott magzatot, hanem az őt meggyilkoltató anyját. Láttam már ilyet, a gyomrom feldordult.

(Gratulálok az értékrendedhez.)

2021. ápr. 20. 21:13
 33/51 Sunshinedoll ***** válasza:
79%

#31.

De ez miért hülyeség, hogy keress rá a Google-ön? Leírtam a választ, le lettem szólva, akkor nézz utána, tudod ki fog alap fogalamkat elmagyaázni neked? A feminizmus és a testi autonómia legalapvetőbb fogalmairól van most szó, őszintén szólva mikor leírom, hogy testi autonómia, és ilyennel traktáltok bakker hogy ilyen nem létezik, akkor én erre mit tudok mondani azon kívül, hogy hülye vagy és pazarold más idejét? Nyilvánvaló, hogy nem vagy nyitott ennél komplexebb dolgokról beszélni, mert szerintetek a testi autonómia nem létező dolog, az emberi méltóság meg a nőket is megilleti úgy, hogy igazából egyikről sincs fogalmatok de tapasztalatotok se nagyon, mert ha lenne, akkor nem akadékoskodnátok, de fél mondattal el van vágva az egész, holott igazából az, hogy "ilyen nincs" az nem egy érv, hanem butaság. Szóval nekem itt senki nem fizet, hogy alapvető feminista meg emberjogi fogalmakat magyarázzak 5 éves szinten lévő embereknek, ugyhogy igen, ha nagyon szeretnél tudni valamit, akkor leszel szíves annak utána járni, nem engem traktál baromságokkal lol. Majdmég ÉN magyarázgassak egy felnőtt embernek, hogy hát lehet, hogy mégis meg kéne hagyni, hogy a nők rendelkezhessenek a saját testük felett. Agyrém b-szmeg.


Attól meg tekintsük el, hogy egy 12 hetes embrió mennyire nevezhető gyereknek meg embernek, mert úgy gondolom, hogy testi autonómia szempontjából pont nem lényeges, hogy élő vagy nem meg ember-e vagy nem.

Egyetlen egy szervemet sem lehet felhasználni az engedélyem nélkül még a halálom után sem. Arról én rendelkezek, hogy a májammal meg a vesémmel az életem során és az után mi történik, megmentenek-e vele más embert vagy nem. Ha a saját testvérem haldoklik és az én vérem megmentené, akkor sem használhatnák a vérem az engedélyem nélkül, ez a testi autonómia fogalma, ami minden embert megillet. Akkor nekem miért kéne BÁRMILYEN SZINTEN engedélyt kérni bárkitől, hogy mondjuk a méhemmel mi történik, még akkor is, ha teszem azt egy 12 hetes sejtmaszlagot gyereknek vagy természetes személynek nevezünk és ettől a döntésemtől függ az "élete. És azért egy vérvétel sokkal kevésbé kockázatos, mint egy terhesség, ezt tegyük hozzá.

2021. ápr. 20. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/51 Sunshinedoll ***** válasza:
78%
#32 Én úgy gondolom, hogy elég részletesen kifejtettem az álláspontomat az ügyben. Leírtam, hogy ideális esetben egy jó kapcsolatban ez megbeszélésre kerül. Ha nem, az nagy valószínűséggel nem egy egészséges kapcsolat, és egy olyanba ne akarjon a pasi ráerőltetni semmit a nőre. Egy nőnek se sok beleszólása van abba, hogy a férfi lelép-e vagy nem és mi lesz a gyerekkel, ha az a férfi eldobja magától. De eddig már lehet nem sikerült jutni, mert hosszút írtam és hát olvasni nehéz meg gondolkozni is néha, főleg így este 9 után.
2021. ápr. 20. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/51 Sunshinedoll ***** válasza:
77%
Az abortusz tabletta meg nem brutális beavatkozás,bemész a kórházba, bevesze, vársz, kijössz, kész. Más kérdés, hogy Magyarország képtelen civilizált módon magzatot elhajtani, nekünk marad a szívás meg kaparás meg a nők alá nyúlkálás, de végső esetben vállfája mindenkinek van <3
2021. ápr. 20. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/51 anonim ***** válasza:
48%
Én javaslom neked, hogy menj el egy jogászhoz, hogy világosítson fel, és akkor talán befejezheted ezt a szélmalomharcot, és boldogabb lehetsz.
2021. ápr. 20. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/51 anonim ***** válasza:
13%
Nincs olyan,hogy egészséges meg nem egészséges feminizmus.egészséges nő eleve nem vallja magát feministának,mert ennél tovább lát.amit írsz példának kérdező,az káros hatással van a többi nőre is,mert egy frusztrált,boldogtalan nő nem akar más nőket boldognak látni,csak lehúzni őket a saját szintjére
2021. ápr. 20. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/51 A kérdező kommentje:

Elkanyarodtunk.


Arra szeretnék választ kapni, lehet-e együtt élni egy feministával vagy sem?

2021. ápr. 20. 23:25
 39/51 anonim ***** válasza:
59%
Hát, párom eddig három éve bírja és még nem akart lelépni. Anyám és apám meg lassan 22 éve elviseli egymást, pedig mindketten feminista szemléletűek. Szóval lehet egy feministával együttélni.
2021. ápr. 20. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/51 A kérdező kommentje:
39: 22 éve még nem volt a faminizmus abban a formában, ami. A régi feminizmus az, amit én is vallok. Ezt a 4-ik hullámosat nem.
2021. ápr. 20. 23:40
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!