Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » A modern feminizmus nincsen...

A modern feminizmus nincsen rossz hatással a nőkre? Én nem érzem, hogy egy feministával férfiként lehetséges lenne a harmonikus párkapcsolat.

Figyelt kérdés

Volt nálunk Kanadából egy pár, barátnőm ismerősei. A srác magyar, de már régóta kinn él, a lánnyal angolul tudtunk csak beszélni. A lány rendkívül csinos és elsőre értelmesnek is tűnt.

Amit nem lehetett nem észrevenni az az, hogy leplezetlenül és folyamatosan, 10 percenként fennakadt valamin, amit mondtunk, főleg azon, amit a srác mondott. Olyanok miatt, hogy ez így meg úgy szexista, egyenlőség ellenes, sérti ezt meg azt a csoportot. Mondtam, hogy voltam Marokkóban, ahol a turistáknak azért vigyázni kell, mert van terrorizmus (az iszlám szót ki sem mondtam). Így meg úgy vallásellenes vagyok. Vagy megkértem barátnőm, hogy hozzon nekem is egy energiaitalt, ha már kimegy, erre a csaj megszólal, hogy a nőknek nem feladatuk engem szolgálni. Mintha direkt arra játszott volna, hogy idegesítsen minket, de a srác elmondta később, hogy ő már megszokta (kétlem), másokkal is ezt csinálja...

Én szerető családban nőttem fel, van egy képem arról, hogy milyen az, amikor emebrek őszinte szeretetben élnek egymás mellett. Én itt ennek nyomait sem láttam, helyette volt fenyegetőzés, mű felháborodás, megsértődés minden szirsz*ron, lelki terror ezerrel.

Csak én gondolom úgy, hogy ezek az újbalos mozgalmak nagyrészt mind ilyen hozzáférhetetlen, hisztériás nőket termelnek ki? Mi ennek az oka? Nem láttam még feministát (sem meleg vagy BLM aktivistát), aki ne lett volna valamilyen szinten agresszív. Bár a szóban forgó hölgy nem is tudom pontsan mi volt, talán ezek összessége egyszerre.



2021. ápr. 20. 19:34
1 2 3 4 5 6
 41/51 anonim ***** válasza:
3%

Sokan a szélsőséges feminizmust tekintik normál feminizmusnak, véleményem szerint a normál feminizmus ma már egy nem létező jelenség.

De szerintem régen se nagyon volt, minden férfinak alap volt, hogy segíti a nőket, és aki ebből kilógott, na arra lehetett hímsovinisztázni rendesen.

A szélsőséges feminizmusba olyan nők menekülnek, akiknek komolyabb problémájuk van az élettel. Segíteni rajtuk.....biztosan lehetséges, de amikor egy alap sérülésre épül fel egy élet...nem fog menni már.

Nem beszéltem azokról, akik nem is a férfiakhoz vonzódnak, mert ilyen is rengeteg van a csoporton belül. Őket nyilván képtelenség meggyőzni a férfiak előnyeiről, velük való együttélésről.

Az embereknek meg vannak korszakaik, nem egyszer láttam, akik évtizedeken keresztül görcsösen skandáltak egy szervezet imáit, már már homlokegyenest az ellentétét művelik, és elsüllyednek ha kitudódik, valaha is oda tartoztak.

2021. ápr. 20. 23:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/51 anonim ***** válasza:
96%

"Őket nyilván képtelenség meggyőzni a férfiak előnyeiről, velük való együttélésről."


Nem vagyok leszbikus de ezen felnevettem.😂😂😂

2021. ápr. 21. 00:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/51 anonim ***** válasza:
8%

Kanada a feminizmus szempontjából (is) nagyon szélsőséges ország.

Még a kis Trudeau is feministának tartja magát, azt mondta. Mondjuk szerintem meg más, de mindegy; csak meg kell nézni a viselkedését, a bájos mosolyát.

Szerintem lehet feministaként élő nővel együttélni, csak férfiatlannak kell lenni a férfinak.

2021. máj. 5. 05:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/51 A kérdező kommentje:
43: önkasztrációt kell elvégezni nyilván viselkedés alapon. Bár Fábián Anita vélhetően ragaszkodna a fizikai megoldáshoz is.
2021. máj. 5. 07:08
 45/51 anonim ***** válasza:

Furcsa, hogy egyenlőségről beszélünk, mikor a közvetlen ismerősi körömben több család is van, ahol apuka munkából hazaérve nem csinál már semmit, mert hogy ő dolgozott, az asszony meg "csak" gyereket nevelt, ami "nem munka". Ezután a férj elvárja a meleg ételt, a megterítést, és kikéri magának, hogy neki foglalkoznia kelljen a gyerekkel, mert hogy ő ma már dolgozott, és ez amúgyis asszonyi dolog, mint ahogy a zokni felvétele a szennyestartó mellől. Aztán ha ismerősi körben az én férjem elmondja, hogy ő haza haza jön, foglalkozik a gyerekkel, az állatokkal, netalántán bepakolja a mosógatógépet, akkor PAPUCSNAK van kikiáltva.

Na itt beszélünk az értékrendről. ÁLTALÁNOS mindenre kiterjedő szemlélet átalakulás kellene. Ahol a nőnek-férfinak egyenlőnek kellene lennie. A női testnek nem feltétlenül való a fa hasogatás, de a férj csak ki tud cserélni egy xaros pelenkát véleményem szerint.

Következő példa Németország, de magyar is lehetne. A nők ugyanazért a munkakörért, ugyanannyi órában (!!) xy cégnél 60 (HATVAN) ezer forinttal kevesebbet kerestek. Ma, itt a nyugaton ugyanaz megtörténik, mint keleten.

2021. máj. 5. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/51 A kérdező kommentje:

45: Nekem meg az ismerősi körömben kivétel nélkül olyan elvált apukák vannak, ahol az anya kapta a gyermek felügyeleti jogát, plusz mellé a fele királyságot. Ezek után ezen férfiak adják a hajléktalanok 97%-át, ami ezeket a nőket kicsit sem érdekli.

Olyan nők vannak az ismeretségi körömben, akik miután teherbe estek, nem rúghatta ki őket a munkaadójuk, és ingyen járt nekik 3, 6, 9 évig a fizetésük, és akik miután visszamentek dolgozni a 3, 6, 9 évvel azelőtti tudásukkal, nem rúghatták ki őket. Oyaln nők, akik ha ezt mégis megtették velük, beperelték a munkaajukat és természetesen nyertek.

Olyan nők, akik bár nem túlóráznak, mégis ugyanazt a pénzt akarják megkapni az el nem végzett munkájukért, mint egy férfi, aki a belét kidolgozza, majd miután hazatér, ugyanezek a nők elkezdenek rinyálni neki, hogy még csak nem is segített az otthoni munkában.

Olyan nők, akik kivétel nélkül csak a nagy fizetéssel járó és hatalmi pozíciókba akarnak 50%-os női kvótát punci alapon.

Olyan nők, akik verik a hisztit a mindenféle mesterségesen kreált problémájukra, de együttélni, boldog párkapcsolatot kialakítani velük teljes képtelenség.

2021. máj. 5. 11:01
 47/51 A kérdező kommentje:
*munkaadójukat
2021. máj. 5. 11:02
 48/51 anonim ***** válasza:
57%

Akkor neked, és nekem is rossz ismerőseink vannak, nem gondolod?

Azt persze hozzá tenném, hogy apukának nem kötelező ám eltűnni a közös házból, nem KELL utcára menniük. És a gyerektartás nagyrészt egy vicc összeg, már ne is haragudj. Főleg, hogy apuka megélhetéséhez is mérik. :)


És amúgy miért baj az, hogy a munkáltató fizet a nőknek akkor is ha elmentek szülni, gyereket nevelni? :D Bezzeg ha neked kéne szülni 2 gyereket egymás után, mert pl úgy szeretnétek, és csak a párod keresne, pl havi 120-at, akkor már nem sajnálnád annyira, ugye? Lehet hogy férfi vagy, de egy hül*e pitsa is egyszerre.


"Olyan nők, akik bár nem túlóráznak, mégis ugyanazt a pénzt akarják megkapni az el nem végzett munkájukért, mint egy férfi, aki a belét kidolgozza, majd miután hazatér, ugyanezek a nők elkezdenek rinyálni neki, hogy még csak nem is segített az otthoni munkában."

Kis logikai ellentmondás. :) Van egynéhány liba, aki több pénzt akar kevesebb munkáért. És? Lelkiszegények sajnos. De ez hogy köthető össze azzal, hogy elvárják az otthoni munkát? Miért ne várnák el? Ha dolgozik a nej, ha gyereket nevel otthon, az mind ugyanúgy munka, mint a férfinak. Ha haza jön, igenis segítsen be, ugyanúgy ahogy a nőnek is van dolga még este.


"Olyan nők, akik kivétel nélkül csak a nagy fizetéssel járó és hatalmi pozíciókba akarnak 50%-os női kvótát punci alapon."


Meg is tapsolhatnád magad most, olyan baromságot mondtál. Mondjuk mire gondolsz, a parlamenti, politikai állásokra? Igen, mert szeretném, ha nem egy 80%-ban férfiakból álló csoportosulás döntene az abortuszról, a saját testemről, vagy más egyebekről, amihez kellene egy kis női EQ is.

És miért is baj az, ha egy nő vezetőségre törekszik? Ahogy a férfiak nagy része is. Vicc az érvelésed.


"Olyan nők, akik verik a hisztit a mindenféle mesterségesen kreált problémájukra, de együttélni, boldog párkapcsolatot kialakítani velük teljes képtelenség."

Egy ilyen barátnőm sincs. :) És a férjeink boldogak velünk. Tudom, hihetetetlen ugye?


Kb most esett le, hogy te csak egy hímsoviniszta fackalap vagy. :D Olyanokat írsz, hogy sírva röhögök. :D Szerencséd van, hogy egy olyan lányt találtál magad mellé, akit (egyelőre) nem zavarnak a faxságaid.

2021. máj. 5. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/51 anonim ***** válasza:

#46 És szerinted az a feminizmus hibája, hogy a társadalom a nőket minősíti gondoskodóbb szülőnek, akinek elsődleges feladata a gyermekgondozás?

Ugyanazok a férfiak, akik a tradicionális nemi szerepeket progagálják, picsognak, ha a nő viszi a gyereket válás után.😀

2021. máj. 5. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/51 anonim ***** válasza:
Te kevered kérdező a feministákat a feminácikkal. Normális feminista nő aki kiáll a nők jogaiért akár itt vagy más országokban nem fogja utálni a férfiakat. Ha ez téged zavar akkor szexista vagy.
2021. máj. 18. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!