Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » A feministák azt mondják,...

A feministák azt mondják, hogy ők felszabadítják a férfiakat is. De miért jó az nekem, hogy én maradok otthon a gyerekkel?

Figyelt kérdés
Én nem ez a típus vagyok. Persze az ok, hogy más meg más típus és inkább ő marad otthon amíg a nője dolgozik bár én még életemben nem láttam ilyet, hogy egy férfi ezt akarta volna. De ha mégis van ilyen akkor ez megbeszélés kérdése két ember között egy párkapcsolatban itt mi szükség akkor feministákra?

2021. máj. 25. 04:59
1 2 3 4 5 6
 21/58 anonim ***** válasza:
100%

#20

Ez igaz, viszont sajnos kevés a NORMÁLIS kapcsolat, a legtöbb "kapcsolat"-nak nevezett valami abszolút alá-fölérendelti viszony.

Valamint a feministák azt is szeretnék, ha vidéken, az eldugott világvégi falvakban se lenne kuss a nőnek.

2021. máj. 26. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/58 A kérdező kommentje:

21 tehát a feminizmus az eldugott világvégi falvakért jött létre? Nem hinném.

Azt nem tudom mennyi a normális kapcsolat meg ki mondja meg, hogy normális-e az a kapcsolat. De nagyon nem hiszem, hogy általánosnak lehetne mondható, hogy az egyik fél uralkodik a másikon főleg az, hogy csak a férfi uralkodhat. És van egy nőnek szabad akarata ha jól tudom ki tud lépni a párkapcsolatból amikor akar. De ismét mondom nagyon nem általános az, hogy a férfi elnyomja a nőt.

2021. máj. 26. 13:43
 23/58 anonim ***** válasza:
76%

"tehát a feminizmus az eldugott világvégi falvakért jött létre?"

Ez honnan jött? :D

Felhívnám a figyelmed az "IS" szóra az "azt is szeretnék" mondatrészen belül.



"nagyon nem általános az, hogy a férfi elnyomja a nőt."

Sajnos felmérések mást mondanak.

2021. máj. 26. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/58 anonim ***** válasza:
100%

Én nő vagyok, és ugyanúgy nem tartom jónak hogy a bíróságok 90%ban az anyának ítélik a gyereket. Csak mert nő. Legyen azé a felügyeleti jog, aki jobban banik a gyerekkel, nemtől függetlenül.


Ugyanígy ne csak a nő felelőssége legyen a gyereknevelés, mehessen a férfi is gyesre.

Jó lenne ha törvény előtt nem lenne nemek közötti megkülönböztetés illetve nem jogosítaná föl az embereket a nemük bármilyen előjogra.

2021. máj. 26. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/58 A kérdező kommentje:

23: milyen felmérések ezt linkelnéd kérlek? Mármint ami kimutatta, hogy a férfiak legnagyobb százaléka bántalmazó.


24: egytértek! És a férfinek legyen joga beleszólni abortusz kapcsán a saját gyereke életébe, ne kizárólagosan a nő joga legyen mert ez borzasztó.

2021. máj. 26. 15:19
 26/58 anonim ***** válasza:

"Mármint ami kimutatta, hogy a férfiak legnagyobb százaléka bántalmazó."

Ilyenről nem tudok, nem is írtam sehol, hogy a férfiak legnagyobb százaléka bántalmazó. Annyit írtam, hogy általános hogy nem egyenrangúak a felek, és hogy általános hogy a nőkre plusz teher hárul.

Találomra egy példa: [link]

2021. máj. 26. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/58 anonim ***** válasza:
100%

"a férfinek legyen joga beleszólni abortusz kapcsán a saját gyereke életébe, ne kizárólagosan a nő joga legyen mert ez borzasztó."

Sajnos nem kivitelezhető, hogy a férfi a saját testében hordja ki a magzatot és saját testével hozza világra. Ameddig ez nem megoldható, addig ez nyilván egyenlőtlen dolog lesz.

2021. máj. 26. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/58 A kérdező kommentje:

27: mármint úgy érted, hogy a saját gyerekének a sorsába ne szólhasson bele, konkrétan az életének létébe?

Kezdem látni mit értesz "egyenlőség" alatt.

2021. máj. 26. 16:06
 29/58 anonim ***** válasza:
100%

#28

Pontosan úgy értem, ahogy írtam: ameddig ez (a férfiak általi gyermekkihordás és szülés) nem megoldható, addig ez nyilván egyenlőtlen dolog lesz.

A férfinak joga van dönteni a gyerekéről, eközben a nőnek joga van dönteni a saját testéről. Itt NINCS jó megoldás, nincs igazságos szabályozás.

Ez egy lehetetlen helyzet.

2021. máj. 26. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/58 A kérdező kommentje:

29: a gyerek nem a nő teste, csak a nő testében növeszkszik...

Ennyi erővel legyen abortusz születés után is, anyám is ölethessen meg engem, mivel én az ő teste vagyok.

Ilyen ökörséget is ritkán hallottam bocs.

2021. máj. 26. 16:40
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!