Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » A feministák azt mondják,...

A feministák azt mondják, hogy ők felszabadítják a férfiakat is. De miért jó az nekem, hogy én maradok otthon a gyerekkel?

Figyelt kérdés
Én nem ez a típus vagyok. Persze az ok, hogy más meg más típus és inkább ő marad otthon amíg a nője dolgozik bár én még életemben nem láttam ilyet, hogy egy férfi ezt akarta volna. De ha mégis van ilyen akkor ez megbeszélés kérdése két ember között egy párkapcsolatban itt mi szükség akkor feministákra?

2021. máj. 25. 04:59
1 2 3 4 5 6
 51/58 A kérdező kommentje:

Amúgy bármilyen statisztika sem változtat azon a sajnálatos tényen, hogy ma itthon, a brutális férfi elnyomás közepette egy nő saját jogán, bármikor önállóan dönthet a magzatgyilkosságról az apa engedélye nélkül.

ILyenkor hol vannak vajon az egyenlő jogok, amikért állítólag a feministák közdenek?..

2021. jún. 10. 15:27
 52/58 anonim ***** válasza:
Ez meg már túl lett tárgyalva, lsd. a 3. oldaltól. :)
2021. jún. 10. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 53/58 anonim ***** válasza:
100%
Válassz körültekintőbbem párt, válaszd a tudatos családtervezést, védekezz. Ne csak másokra köpködj, hanem vizsgáld meg, TE hol rontottad el, hogy így alakult. Az a magzat nem magától került a nő hasába.
2021. jún. 10. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 54/58 A kérdező kommentje:

53: te meg ne a férfiakra mutogass, válassz megfelelő partnert, akivel tudatosan rervezhetsz családot. Ne lázadozz és követelej magadnak többletjogokat a puncidra meg a kamu elnyomásra hivatkozva. Vizsgáld meg, hogy TE hol rontottad el, és ne a fárfiakat gyűlöld meg ezért.

Nyilván a férfi hibája már az is, hogy megtrermékenyült a nő. Szerencsétlen félnótás :D

2021. jún. 10. 16:14
 55/58 anonim ***** válasza:
Én nem rontottam el, nem én írtam ki ezt a kérdést. Sajnos a felelősségvállalással problémáId vannak, projektálsz, hiszterizálsz, vádaskodsz, személyeskedsz. Úgyse fogod komolyan venni, pedig nagyon fontos lenne: előbb nőj fel mielőtt gyereket vállalsz mert a gyereknek felnőtt szülőre van szüksége nem egy felnőtt testben élő, hibáit el nem ismerő, másokra mutogató hisztériás háromévesre.
2021. jún. 10. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 56/58 A kérdező kommentje:
55: Másról beszélsz és terelsz, miközben vicces módon a saját kifejeézeimmel remolverezel vissza, ennyi kreativitásod nincs. De hát feminista vagy, mit várok na.
2021. jún. 10. 18:41
 57/58 anonim ***** válasza:

Férfi elnyomás? Jó vicc.

Úgy érzem mintha lenne némi ellenérzésed a fiatal és szexuálisan felszabadult nőkkel/ lányokkal szemben....


Amúgy teljesen fölösleges az abortuszról vitázni, hiszen itt csupán egy jogszabályi keret az ami új, abortuszt régen is végeztek. Nem lehet ténylegesen betiltani, legfeljebb sokkal veszélyesebb lesz.

Ha nagy a küldetés tudatod akkor esetleg megpróbálhatsz meggyőzni annyi nőt, amennyit tudsz az igazadról.

Hozzátenném, hogy ha megnézed a statisztikát a legerintettebb korosztályok tekintetében akkor olyan egyéb kérdések is felmerülnek mint az, hogy hazánkban nevetséges a szexuális felvilágosítás és messze elszámolják, hogy mikor kezdenek a tinik nemi életet élni.


Ugyebár olyanokról nem is beszélve, hogy a fogamzásgátlás módszerek se 100%-osak, egyszer majd csak úgy poénból olvasd el egy fogamzásgátló tablettáról, hogy milyen esetekben csökken a hatékonysága.


És igen biztos van egy elenyésző réteg, ami jóformán fogamzásgátlás eszközként használja az abortuszt. Ezzel nem tudok egyet érteni. De a legtöbb nő nem jókedvében megy abortuszra, és tudja, hogy egy ilyen beavatkozás nem játék, megterheli a testét és komplikációk lehetnek.

2021. jún. 11. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 58/58 anonim ***** válasza:

A fő kérdésre pedig visszatérve.... Bármennyire is úgy tűnik, hogy áldozat szeretnél lenni egyetlen feminista se kényszerít, hogy maradj otthon. Ez csak rád és a gyereked annyara tartozik, hogy ti hogyan egyeztek meg.

Sajnos nagyon sok nő kiesik hosszú időre a munkapiacrol, miközben otthon van a babával és utána nehezen tud állást találni, ha a terhessége előtti munkahely nem veszi vissza.


Szerintem tök jó megoldás az apa gyes, mondjuk ha a nőnek valami olyan munkája van, aminél nem engedheti meg magának, hogy elmenjen gyes-re. A femninistakra meg olyan szempontból van szükség ezen a téren, hogy eddig az, hogy az apa maradjon otthon nem volt egy társadalmilag elfogadható opció, kevesebb lehetőséggel stb.

Jelenleg hazánkban még mindig nagyon sok ember úgy gondolkodik, hogy a nő megszülte a gyereket, legyen vele onnantól egészen addig amíg bölcsibe nem megy 0-24-ben együtt mert különben rossz anya. Az apák felé nem támasztják ilyen jellegű igényeket, sőt jóformán korbetapsoljak ,hogy milyen jó apa ha mondjuk bevállalja a gyereket pár napra.

2021. jún. 11. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!