Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » A feministák azt mondják,...

A feministák azt mondják, hogy ők felszabadítják a férfiakat is. De miért jó az nekem, hogy én maradok otthon a gyerekkel?

Figyelt kérdés
Én nem ez a típus vagyok. Persze az ok, hogy más meg más típus és inkább ő marad otthon amíg a nője dolgozik bár én még életemben nem láttam ilyet, hogy egy férfi ezt akarta volna. De ha mégis van ilyen akkor ez megbeszélés kérdése két ember között egy párkapcsolatban itt mi szükség akkor feministákra?

2021. máj. 25. 04:59
1 2 3 4 5 6
 31/58 anonim ***** válasza:
100%

"csak a nő testében növeszkszik"

Pontosan. A terhesség nem egy pattanás, senkire nem szabadna rákényszeríteni.


"Ennyi erővel legyen abortusz születés után is, anyám is ölethessen meg engem, mivel én az ő teste vagyok."

Ez hogy jön ide? :D

Egyetértek veled, ekkora ökörséget én is ritkán olvasok! :D

2021. máj. 26. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/58 A kérdező kommentje:

31: lol ki kényszeríti rá :DD legfeljebb ha nemi erőszak van akkor igen, legyen csakis a nő joga dönteni, de ne már egy normál kapcsolat esetén, eszednél vagy? Hogy ne lenne beleszólása a férfinek? te nagyon elv agy tévedve ha neked ez az egyenlőség :D


A példa amit írtam a te logikád alapján jön ide.

A nő joga dönteni szerinted a gyereke élete felől, hiszen az az ő teste.

Akkor születés után miért ne lenne továbbra is a gyereke az ő teste? Csak azért, mert közben megszületett? Dehogyis. Akkor meg miért ne lehetne rajta az élete bérmely későbbis zakszában is elvégezni rajta az abortuszt?

2021. máj. 26. 16:52
 33/58 anonim ***** válasza:
100%

Van joga a férfinek dönteni a gyereke életéről. Akitől nem akarsz gyereket, azzal ne feküdj le, ennyire egyszerű. Te is sterilizáltathatod magad vagy védekezhetsz. Van döntésed a kérdésben.

Ha meg gyereket akarsz, akkor keress olyan nőt akivel ebben egyetértetek.

2021. máj. 26. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/58 anonim ***** válasza:
100%

Kérdező és mi van ha te akarod elvetetni a gyereket, mert nem akarsz apa lenni? Akkor is úgy gondolod, hogy dönthetsz ebben?


Senki sem poénból megy abortuszra.

2021. máj. 26. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/58 anonim ***** válasza:
100%

#32


"lol ki kényszeríti rá"

Akkor lehet hogy félreértettem valamit: nem arról volt szó, hogy az anya nem akarná megtartani, az apa pedig igen?


"Akkor születés után miért ne lenne továbbra is a gyereke az ő teste?"

Az megvan, hogy születés előtt a magzat az anya testén belül van, születés után pedig az anya testén kívül van? Konkrétan ezt hívjuk "szülés"-nek.

2021. máj. 27. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/58 A kérdező kommentje:

Jól írtad, az anya testén belül van: de attól még az nem ő teste. Ezért nem is gyakorolhat felette döntési jogot semmiben. Normális országban legalábbis ez így van pl. Lengyeországban.

Persze játszod majd az értetlent továbbra is meg elmondod, hogy csak egy incel gondolkodhat így. Én eközben csak abban reménykedem hogy soha nem lesz gyereked.

2021. máj. 27. 09:26
 37/58 anonim ***** válasza:

#36

"az anya testén belül van: de attól még az nem ő teste"

Az anya testén belül van, az anya testét "használja" majdnem egy évig.

Komolyan nem érted, hogy a terhesség nem egy semmiség?


"elmondod, hogy csak egy incel gondolkodhat így"

Ki beszélt itt incelekről? Én pont hogy leírtam, hogy nyilván nem jó úgy se ahogy jelenleg van, de úgy SE lenne jó, ha nem a gyermeket magában hordó nő szava számítana a leginkább.


"csak abban reménykedem hogy soha nem lesz gyereked"

Ebben egyetértünk, én is ebben reménykedem. :)

2021. máj. 27. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/58 A kérdező kommentje:
Nem kell reménykedni csak kerüld el a férfiakat :). Kösz, hogy megteszed a társadalomnak ezt a szívességet.
2021. máj. 27. 09:49
 39/58 anonim ***** válasza:

#38

Szerencsére léteznek fogamzásgátló módszerek, így nem kell kerülnöm a párom. :)

2021. máj. 27. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/58 anonim ***** válasza:
100%

Ha szerinted egy olyan ország, mint Lengyelország ahol kötelező a magzatot akkor is megszulni ha biztos, hogy meghal csak azért hogy megkereszteljek és eltemessek, normalis, nincs értelme veled erről beszélni.


Az abortusz jelenleg azért egy lehetetlen és igazságtalan helyzet, mert ha a nő nem akarja kihordani és megszulni a magzatot nem tudja odaadni neked, hogy tedd meg helyette. Te pedig nem rendelkezhetsz a terhes nő teste felett, mert hiába tekinted külön életnek a magzatot, igen is a nő testében növekszik, megváltoztatja azt stb.


Amúgy olvass utána, hogy a világ legtöbb országában, ahol legális az abortusz sem dönthet a nő bármikor és bármilyen esetben, hogy elveteti. Időbeli és sok esetben bizonyos helyzetekre vonatkozó korlátja van.

A legtöbb ember nem jó kedvében jár abortuszra, és egy gyereket megszülni sem annyira semmiség mint ahogy nagyon sok pro-life pasas képzeli. Miért tenné ki egy nő a terhesség változásainak és utána a szülés lehetséges következményeinek a testét csak azért, hogy világra hozzon egy gyereket, akik nem is akart?

2021. jún. 10. 03:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!