Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » A feministák azt mondják,...

A feministák azt mondják, hogy ők felszabadítják a férfiakat is. De miért jó az nekem, hogy én maradok otthon a gyerekkel?

Figyelt kérdés
Én nem ez a típus vagyok. Persze az ok, hogy más meg más típus és inkább ő marad otthon amíg a nője dolgozik bár én még életemben nem láttam ilyet, hogy egy férfi ezt akarta volna. De ha mégis van ilyen akkor ez megbeszélés kérdése két ember között egy párkapcsolatban itt mi szükség akkor feministákra?

2021. máj. 25. 04:59
1 2 3 4 5 6
 41/58 A kérdező kommentje:

40. abortusszal két nagy gond van:

1. Az anyuka úgy tekint a gyerekére, mint a saját tulajdonára, kvázi az apukának kuss van, ne szólhasson bele a saját gyereke életének a sorsába. Törvény szerint sem. (Ez a nagy női elnyomás.)

Attól, hogy megváltoztatja a nő testét, attól még mindig nem az ő teste.

2. Abortuszt jellemzően nem arra hivatkozva végeznek el, hogy pl. nemi erőszakból fogant, vagy súlyosan fogyatékos a gyerek, pl. autista - én ezt a két okot teljesen elfogadhatónak tartanám.

Abortusz legtöbb esetben akkor törtánik, amikor az egyetemista kisasszony nem szedett fogamzásgátlót és ő inkább még bulikázni akar mintsem gyereket nevelni. Ilyenkor aztán elmegy a dokihoz, elmondja, hogy őt mennyire traumatizálná a gyerek, és végrehajtják rajta a magzatgyilkosságot. Aztán elmegy a barátnői közé sajnáltatni magát, hogy őt ezzel mekkora trauma érte.

Ezzel vana probléma, semmi mással.

2021. jún. 10. 14:13
 42/58 anonim ***** válasza:

"Abortusz legtöbb esetben akkor törtánik, amikor az egyetemista kisasszony nem szedett fogamzásgátlót és ő inkább még bulikázni akar mintsem gyereket nevelni."

Forrás? Statisztika?

(Nem kötekszem, tényleg érdekelne.)

2021. jún. 10. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/58 A kérdező kommentje:

42: de igen, kötekszel.

Elmész egy abortuszklinikára, megnézed a várakozók életkorát, élethelyzetét, ott a statisztika. Putris cigánylányt nem fogsz látni közöttük, abban biztos lehetsz, csakis tiktokozó, elkényeztetett kislányokat, akik 35-40 között terveztek szülni, és akiknek most le kellene mondania a pasikról, bulikról amiatt a nyomorult rohadék magzat miatt, ami bennük nő.

2021. jún. 10. 14:23
 44/58 anonim ***** válasza:

#43

Értem, tehát a kisujjadból szoptad elő, és majd más járjon utána a te állításaidnak. :D

(Pedig tényleg érdekelt volna amúgy.)

2021. jún. 10. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/58 A kérdező kommentje:

44: ezek szerint a te kezedben ott vannak a statisztikák, amikre hivatkozol.

Linkelnéd akkor őket?

2021. jún. 10. 14:26
 46/58 anonim ***** válasza:

#45

Hol hivatkoztam bármire is? Pont, hogy érdeklődtem hogy hol található az a statisztika amiből te hoztad az említett adatokat.

2021. jún. 10. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/58 A kérdező kommentje:
46: de ha meg tudod cáfolni, hogy nem az van, amit állítok, gondolom van hozzá pecsétes papírod. Vagy csak te követeled ezt, mert érveid nincsenek és az igazság fáj?
2021. jún. 10. 14:30
 48/58 anonim ***** válasza:
100%

Akkor tessék:

"A hosszabb távú irányzatokat tekintve történtek ugyan arányeltolódások a végzettség

szintjei között, ami viszont nem változott, az az, hogy a 8 általánost végzett, nők szerepelnek leggyakrabban az évenkénti művi vetélési statisztikákban, őket a középiskolát végzett, érettségivel rendelkező nők követik, a legkisebb arányban pedig a 8 általánost sem végzett, illetve a felsőfokú végzettségű nők

szerepelnek."

(...)

"Az eredmények egyértelműen azt bizonyítják, hogy az iskolai végzettség szintjének emelkedésével párhuzamosan határozottan csökken a művi vetélések gyakorisága. A két szélsőérték (a 8 általánost sem végzettek és felsőfokú végzettségűek) között több mint hétszeres a különbség, de a 8 általánost végzett nők körében is közel hatszor gyakoribb a művi vetélés, mint a felsőfokú végzettségűeknél"

Forrás: KSH, [link] 12. oldal


Tehát a kérdésem továbbra is, hogy te honnan szeded azt az adatot, hogy abortusz leggyakrabban "egyetemista kisasszonyokkal" történik? Forrás?

2021. jún. 10. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/58 anonim ***** válasza:
74%
Ráadásul a linkelt doksiban arról is van szó, hogy elég sokan már meglévő gyermek mellett mennek abortuszra, ami ellentmond annak az állításodnak, hogy "35-40 között terveztek szülni, és akiknek most le kellene mondania a pasikról, bulikról", szóval annak is érdekelne a forrása. :)
2021. jún. 10. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/58 A kérdező kommentje:

48: akkor bocsáss meg kérlek, valóban nem az egyetemista, hanem a középiskolás réteg járkál leginkább el abortuszra.

Ez nyilván sarkalatosan változtat azon a tényen, hogy éretlen husikák, nem vállalva a gyerekkel járó felelősséget inkább meggyilkoltatják a magzatot, mert ők még nem éltek eleget.

2021. jún. 10. 15:25
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!