Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Tényleg ilyen vak az emberek...

Tényleg ilyen vak az emberek nagy része?

Figyelt kérdés
Felkapják a fejüket és elszörnyednek, mikor arról hallanak, hogy valaki állatot kínzott, de azt nem veszik észre, hogy a húsok, tejtermékek is nagyrészt állatkínzás révén jutnak a boltok polcaira.

2021. jún. 28. 20:08
1 2 3 4 5 6 7 8 9
 51/83 anonim ***** válasza:
70%
Így van. :) Eleve abnormális dolog, hogy egy mindenevő lény, mint az ember megfosztja magát a húsevéstől. Nincs rosszabb egy satnya, egészségtelen vegánnál. Aki az alapvető táplálékhiány miatt, amit maga ellen követ el, még másokat hibáztat. A kérdező egy szélsőséges, kis csitri troll, aki szándékosan provokál és gyűlölködik, miközben hazudozik. Ezért az ő szavaival élve "figyelmen kívül hagyható" . ;)
2021. jún. 29. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 52/83 A kérdező kommentje:

Túl nagy fába vágtam a fejszémet, belátom. Nem tudom megváltoztatni a nézőpontotokat. Van még hová fejlődnöm az önkifejezés terén. Be szeretném rekeszteni ezt a vitát. Végső soron mindenkinek köszönöm a véleményét, így pontosabb képet tudtam kapni arról, mekkora is a baj.

51. Válaszoló, tetszik a válaszod vége, hehe.

2021. jún. 29. 13:06
 53/83 anonim ***** válasza:
26%
Nem csak az önkifejezés terén kell fejlődnöd még.
2021. jún. 29. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 54/83 anonim ***** válasza:
36%

Nekem elég bepillantás volt nemrég, mikor láttam a nébih horrorvideóját pár vágóhídról, pl arról ahol még az udvaron fetrengtek a még élő, de döglődő tehenek. Csupa szeretet volt benne. :DDD


Viccet(?) félretéve, tényleg elég bepillantás volt úgy felnőni, hogy rendszeresen volt vágás a rokonságban, mindenféle állat. Elég volt egy életre, hogy őszinte legyek. Pedig az még a sztárolt háztáji "jóltartott-állatbarát" módszer volt, nem az ipari...

Az iparban meg teljesen legális pl. érzéstelenítés nélkül csonkolni gerinces állatokat. Ha ez nem kínzás, akkor mi?? Vagy valaki komolyan azt hiszi, hogy ha ez ebben a formában legális, akkor a telepeken majd önként túlteljesítik és maguktól bónusz érzéstelenítéssel végzik az ilyen beavatkozásokat? :DDDDD

Most pl. egy ipari/intenzív csirketeleptől nem messze élek és gyakran járok arra, dolgoztak is ott rokonaim, tudom mi folyik ott, gyomorforgató.

Kár azzal jönni, hogy akinek ez nem tetszik az biztos még nem látott állattartást. :)


Biztos lehetséges állatkínzás nélkül haszonállatot tartani, de ilyen csak kb. elenyésző mértékben van. A jellemző inkább az, hogy spórolás és/vagy idegileg kikészült dolgozók agressziója miatt szükségtelenül bántalmazzák az állatokat.


Ja, és mindezt úgy írom, hogy NEM vagyok vegán. Csak nem is élek álomvilágban.

2021. jún. 29. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 55/83 anonim ***** válasza:
39%

"Az iparban meg teljesen legális pl. érzéstelenítés nélkül csonkolni gerinces állatokat."

???

2021. jún. 29. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 56/83 anonim ***** válasza:
70%
Én állatbarátként amúgy jó dolognak tartom, hogy valaki szívügyének érzi ezt a problémát is. Én se tolerálnék semmilyen állatkínzást. Ezért lenne jó visszavezetni a háztáji gazdálkodást, mert amit ott tapasztaltam, az jó volt az állatoknak. Már persze, ha jó a gazda. Csak ugye ez sosem lesz érdek a mai tömegtermelésre beállt világban.
2021. jún. 29. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 57/83 anonim ***** válasza:
40%

#55

Mi a kérdésed?

A teljesség igénye nélkül: kasztrálás, fülek, fogak,farok csonkolása, stb. Bemásolom a jogszabályt.

De továbbra is kíváncsi lennék, hogy ez sokak szerint normális?


----------------------------------------


6. számú melléklet a 32/1999. (III. 31.) FVM rendelethez

A mezőgazdasági haszonállatokon érzéstelenítés nélkül végezhető beavatkozások


Az érzéstelenítés nélkül végezhető beavatkozásokat csak állatorvos vagy állatorvos irányításával és felügyeletével cselekvő, megfelelő állategészségügyi ismerettel és gyakorlati tapasztalattal rendelkező személy végezheti. Minden lehetséges módon csökkenteni kell az elkerülhetetlen fájdalom hatását. *


1. * Ló, szamár, öszvér esetében:

vérvétel, fogreszelés, szondázás, rektális vizsgálat, vakbél szúrcsapolás, vértelen szülészeti segítségnyújtás, egyedi jelölés.


2. Szarvasmarha, bivaly esetében:

vérvétel, szondázás, szarvtalanítás napos korban vértelen úton, fattyúcsecsbimbó eltávolítás napos korban, bendőmágnes-behelyezés, tályogmegnyitás, krotáliázás, bendő szúrcsapolás, vértelen szülészeti segítségnyújtás.


2.1. * Magyar szürke szarvasmarha esetében a 2. pontban foglaltakon túl megengedett még:

1 éves kor alatti vértelen ivartalanítás, azonosítás célját szolgáló bőrbesütés, tetoválás, orrkarika behelyezés, szarvgombok felhelyezése.


3. Juh, kecske esetében:

vérvétel, bendő szúrcsapolás, krotáliázás, tetoválás, tályogmegnyitás, vértelen szülészeti segítségnyújtás, castratio, szondázás, napos korban farokcsonkítás (vagy gumigyűrű igénybevételével, 8 napos korig).


4. * Sertés esetében a 4.1. pontban felsoroltak kivételével tilos minden olyan nem állatgyógyászati vagy diagnosztikai célokat szolgáló, illetve nem egyéb jogszabályban leírt és a sertések azonosítását célzó eljárás alkalmazása, amely az állat csontozatában vagy testének valamely érzékeny részében kárt okoz.


4.1. Sertés esetében megengedett:

- vérvétel,

- hímivarú sertések ivartalanítása hétnapos korig olyan módszerrel, amely nem jár a szövetek szakadásával,

- tályogmegnyitás,

- othaematoma megnyitása,

- hétnapos korig farokkurtítás,

- krotáliázás,

- fülcsipkézés,

- malacoknál hétnapos korig a fogak egységes megrövidítését szolgáló ép, egészséges, sima felület létrejöttét eredményező köszörülés vagy lecsípés,

- szabadtartásos rendszer alkalmazása esetén orrkarika behelyezése,

- kanok szemfogai hosszának csökkentése, amennyiben a többi állatnak okozott sérülések megelőzése vagy egyéb biztonsági okok ezt indokolttá teszik,

- vértelen szülészeti segítségnyújtás.


4.2. *


5. * Baromfi esetében:

vérvétel, szárnyszámozás (szárnykrotáliázás), szárnykurtítás napos korban, elektromos csőrkurtítás napos korban, úszóhártya-bemetszés napos korban, kakassarkantyú-lecsípés napos korban, barbarie kacsa karomvágása és csőrkurtítása kéthetes korig, tetoválás.


6. * Strucc és emu esetében:

vérvétel, krotáliázás.


7. * Nyúl esetében:

Fülszámozás (fülkrotáliázás), fültetoválás.


8. * Csincsilla esetében: krotáliázás, fültetoválás.

2021. jún. 29. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 58/83 anonim ***** válasza:
26%

"De továbbra is kíváncsi lennék, hogy ez sokak szerint normális?"

Ez igen, ha az állatorvosi beavatkozások szabályozását nézzük.

Az a mazsolázgatás, a jogszabályok direkt, szenzációhajhász koforgatása és az erre alapozott gyalázkodás, amit te művelsz, az tényleg nem normális.

2021. jún. 29. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 59/83 anonim ***** válasza:
0%
Mondjuk a háztáji gazdálkodást elég nehéz kivitelezni panelben, ahhoz már túl sokan lettünk, hogy mindenki a sajátját egye.
2021. jún. 29. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 60/83 anonim ***** válasza:
49%

#58

Hol mazsolázgattam, hol forgattam ki bármit, és hol gyalázkodtam?

2021. jún. 29. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8 9

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!