Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Tényleg ilyen vak az emberek...

Tényleg ilyen vak az emberek nagy része?

Figyelt kérdés
Felkapják a fejüket és elszörnyednek, mikor arról hallanak, hogy valaki állatot kínzott, de azt nem veszik észre, hogy a húsok, tejtermékek is nagyrészt állatkínzás révén jutnak a boltok polcaira.

2021. jún. 28. 20:08
1 2 3 4 5 6 7 8 9
 61/83 A kérdező kommentje:
60. válaszoló, a tények feltárását támadásnak veszik. Ezt már megtanultam.
2021. jún. 29. 14:29
 62/83 anonim ***** válasza:
26%

#60

Ha nem vagy képes felfogni a különbséget az "iparban teljesen legális gerinces állatok érzéstelenítés nélküli csonkolása" és a "hímivarú sertések ivartalanítása megengedett hétnapos korig olyan módszerrel, amely nem jár a szövetek szakadásával" között, az elég komoly baj...


Esetleg egy másik példán keresztül hátha megérted.

1. A fül-orr-gégészek legálisan csonkíthatnak meg emberi lényeket.

2. Indokolt esetben javasolt a torokmandulák eltávolítása.

Szerinted a két mondat ugyanazt jelenti?

2021. jún. 29. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 63/83 anonim ***** válasza:
44%

#62

Az emberek manduláját tudtommal nem érzéstelenítés nélkül veszik ki.

Ha a fogorvos érzéstelenítés nélkül húzná ki vagy köszörülné a fogaimat, érzéstelenítés nélkül vágnák le végtagjaim egy-egy részét, én nem tartanám normálisnak, akárhogy fogalmazzuk meg.

De oké, akkor tegyük fel, hogy túlzó szóhasználattal éltem (bár nem tudom, miért kellene finomkodni), továbbra is kérdés, hogy hol mazsolázgattam, hol gyalázkodtam és hol forgattam ki bármit...?

2021. jún. 29. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 64/83 anonim ***** válasza:
26%

"Az emberek manduláját tudtommal nem érzéstelenítés nélkül veszik ki."

Nem az érzéstelenítés a lényeg, hanem a megfogalmazás.

Mert ebből: "iparban teljesen legális gerinces állatok érzéstelenítés nélküli csonkolása" például az következne, hogy ha valaki az iparban dolgozik, akkor ha épp olyanja van, legálisan szúrhatná ki egy ló szemét vagy csaphatná le egy még élő kacsa egyik lábát.

Miközben ez elég nyilvánvaló hazugság, és a valóság valami hasonlóképp hangzana: szigorúan meghatározott keretek között, indokolt esetben egyes beavatkozások érzéstelenítés nélkül is elvégezhetőek.

Csak ugye ha hasonló módon a valóságot fogalmaznák meg az ilyen elborult agyú sötétzöldek, akkor nem tudnának emiatt gyűlölködni...

2021. jún. 29. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 65/83 anonim ***** válasza:
31%

#64

Bocsi, de ha nem tudsz szöveget értelmezni, az nem az én hibám.

Ha azt mondom, hogy "teljesen legális alkoholt fogyasztani", abba is belekötsz, hogy de csak bizonyos országokban, csak bizonyos helyeken, csak bizonyos korcsoportoknak?

Az meg, hogy milyen "meghatározott keretek" vannak, az engem nem érdekel, szerintem (extrém, sürgősségi eseteket leszámítva) barbárság gerinces, emlős állatok testrészeit érzéstelenítés nélkül eltávolítani. Ennyi.

2021. jún. 29. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 66/83 anonim ***** válasza:
26%

"Bocsi, de ha nem tudsz szöveget értelmezni, az nem az én hibám."

Itt neked nem sikerült fogalmazni. Újságírók szoktak ilyenekkel pofátlankodni, hogy technikailag nem hazugság, amit leírnak, de direkt úgy fogalmazzák meg hogy az minél hatásvadászabb, minél felháborítóbb legyen, miközben még véletlen sem a valós állapotokra asszociál belőle az emberek 99%-a.

2021. jún. 29. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 67/83 anonim ***** válasza:
60%

"Ha a fogorvos érzéstelenítés nélkül húzná ki vagy köszörülné a fogaimat"


Kb. 13 éves lehettem, amikor először kaptam fogászaton érzéstelenítőt, de azt is én kértem. Előtte anélkül láttak el, maradandó fog tömésnél is.

2021. jún. 29. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 68/83 anonim ***** válasza:
19%

#67

Akkor a (volt) fogorvosodat is barbárnak gondolom. Ettől még más nem lesz kevésbé rossz.

2021. jún. 29. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 69/83 anonim ***** válasza:
71%
Azért kérdezz körbe ismerősi körben, akinek van gyereke, hogy hogyan működik gyerekfogászaton az érzéstelenítés. :-) Lehet, hogy meg fogsz lepődni, mennyi barbár van.
2021. jún. 29. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 70/83 A kérdező kommentje:
65. válaszoló, teljes mértékben egyetértek! Ez barbárság, hiába igyekeznek szépen megfogalmazni, olyan szavakkal megtoldani, hogy "ha szükséges" vagy "hozzáértő ember csinálja", attólmég nem lesz helyes.
2021. jún. 29. 14:53
1 2 3 4 5 6 7 8 9

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!