Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Introvertált, ismeretség...

Introvertált, ismeretség nélküli, vidékről feljött szegényebb fiatal mindig lúzer marad?

Figyelt kérdés

A Várnegyedbe/Svábhegyen felnőtt gazdag gyerekeket fogják felvenni állásinterjún a legjobb helyekre, egyrészt mert ebbe születnek bele, másrészt a családi kapcsolatok miatt. Gyerekkoruk óta magántanárhoz járatták őket, több évig külföldön tanultak, nyert ügyük van.


Ezzel szemben pl egy egyszerű vidéki melós családból származó srác lehet bármennyire szorgalmas és okos, a kulturális és anyagi háttér miatt sosem fog labdába rúgni, max egy közepes szinten a ranglétrán..



2021. dec. 15. 14:10
1 2 3 4
 31/35 anonim ***** válasza:
Úgy látom beakadt a lemez. Azon nem lehet segíteni, aki nem engedi, hogy segítsenek neki.
2021. dec. 15. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/35 anonim ***** válasza:
100%
Na, miután jól lehurrogták a kérdezőt, azért hozzá kell tenni, hogy itt alapvetően a társadalmi mobilitás kérdése merült fel, és ilyen szempontból Magyarország nagyon, nagyon rossz ország. Azzal együtt, hogy nem ismerjük a kérdező életének konkrét részleteit, a személyiségét és egyéb dolgokat, ez akkor is objektív tény, és ilyen szempontból igaza van.
2021. dec. 15. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/35 anonim ***** válasza:
0%
Én csak most néztem meg, hol van ez a Svábhegy, bocs, de ami 8 km az Astoriától, az szerintem vidékebb, mint ami bármely más város belvárosában van...
2021. dec. 18. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/35 anonim válasza:
Röviden: egyáltalán nem ezen múlik, a cégeket az érdekli el tudod e látni az adott pozíciót. Ráadásul a kőgazdag svábhehyi gyerekek nem valószínű, hogy állásinterjúkra járnak😁 Általában ott családi/saját vállalkozás játszik.
2021. dec. 30. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/35 anonim válasza:

Igen!

A pestiek köcsögök! Én is állásinterjúztam/ állásinterjúzok Pestre, és érzem, hogy a vidéki akcentusom miatt nincs esélyem. Egyszerűen csak köcsögök, de nyugi mindig lesz háború ilyenkor belehet majd mutatni a Pestieknek ;) Ha nekik ez kell, lehetett volna normálisan is, hogy vidékre is hoznak le normális munkát, legalább megyeszékhelyekre, de ők nem erre szavaztak.

2022. jan. 30. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!