Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Mennyire normális dolog az,...

Mennyire normális dolog az, hogy egyik ismerősöm jobban szereti a macskáját, mint a gyerekèt?

Figyelt kérdés
Azt mondta megbánta nagyon a gyereket, a férjével is rossz a kapcsolata. Szóval a macska előbb kap enni, mint a család többi tagja, sokkal többet ölelgeti a macskát, a gyereket nem igazán szokta. Elmondása szerint nem bántja csak semleges vele. Ti ismertek ilyen embert? Nekem ez kicsit durva.
2022. jan. 19. 10:16
1 2 3 4 5 6
 11/58 anonim ***** válasza:
97%

Lehet, csalódott a gyerek meglétében. Több szépet, jót várt a kisgyerekes időszaktól. Sajnos a társadalom hajlamos a szebb irányba ferdíteni a valóságot. Ő meg rájött, hoppá, ez rosszabb, mint a reklámban.

Lehet a családi élettel nincs megelégedve. A férje és a gyerek nem úgy viselkedik, ahogy azt elképzelte. Azt is szebbre festik, mint amilyen valójában. A családi élet kötött és nehéz.

Lehet nem tud/lehet eleget egyedül, mert mindig ott a gyerek. Lehet egy hobbijáról, életcéljáról kellett lemondania miatta.

Esetleg a gyerek meglète tönkretette a szexuális életét, vagy már nem érzi magát nőnek, csak anyának. Vagy nem tudott kialakítani magában belsőséges viszonyt a gyerek iránt, esetleg rossz anyámak érzi magát - emiatt "szégyenében" távolodik tőle.

Vagy érezheti azt is, hogy a család nem elég háláa neki. Az erőfeszítéseiért, a munkájáért stb. A macska ellenben hálásabb. Vagy nem mutatja ki a család eléggé a szeretetét, a macska meg igen.

Vagy az a családi minta, amit hozott, ilyen. Lehet ő sem volt jóban az anyjával, és tudat alatt erre sarkallja a gyereket. Vagy az anyja is ilyen természet volt, és ösztönösen másolja a viselkedését.


Viszont! Ahelyett, hogy sárral dobálóznánk a nőre, mert nem mintaanya (amit a magyar társadalom ilyen esetben zokszó nélkül megtesz), inkább segíteni és támogatni kellene. Nem mindenki ugyanolyan habitus, és nem mindenki született "ősanya", hogy mi den flottul menjen. Az én anyám egy üvöltözős, ütlegelős idegbeteg volt, aki sokszor előadta mennyire szeret. Na, nála még ez a hölgy is fényévekkel jobb anyám volna, hiába a távolságtartás.

Kérdező, sorold fel neki ezt a pár ötletet, és, ha megtudja mondani melyiket érzi igaznak magára (akár többet is) akkor elindulhat a probléma megoldásának útján, ha szeretne. De ez nehéz és bonyolult. Mindig a saját lelkünk rendbetétele a legnagyobb kihívás.

2022. jan. 19. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/58 anonim ***** válasza:
100%
Szakemberhez kellene fordulnia, valami nagyon nincs rendben.
2022. jan. 19. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/58 anonim ***** válasza:
16%
Ez megint csak valami provokatív trollkérdés, hogy ki lehessen posztolni a Gyerekmentes övezet csoportba, hogy aztán lessen szidni minden tudatos gyerektelent, mert erre beszólnak majd.
2022. jan. 19. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/58 anonim ***** válasza:
83%
13.: Miért lenne provokáció? A gyerekmentes övezetben (ami hihetetlenül primitív csoport, de nem, nem azért, mert nem akarnak gyereket) miért szidnák pont, a tudatos gyerekteleneket? Vagy valami súlyos pszichés gondja lehet ennek a nőnek, vagy meggondolatlanul ugrott bele ebbe az egész családosdiba. Mindkettő opció teljesen elképzelhető.
2022. jan. 19. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/58 anonim ***** válasza:
50%

#14: Mert elindul első körben, hogy az ilyennek minek gyerek, meg milyen jó hogy nekem nincs, mert én se tudnám szeretni a gyereket eléggé. Aztán erre rákezd az ellentábor, hogy milyen kár, hogy anyád nem így gondolkozott és hasonlók. Szóval a szokásos sárdobálásos provokáció


#13

2022. jan. 19. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/58 A kérdező kommentje:
Nem kamu. Csak segíteni akarok neki, érdekelnek a vélemények, hasonló történetek.
2022. jan. 19. 12:49
 17/58 anonim ***** válasza:
94%

Nem normális, főleg így, hogy kisgyerekről van szó.

Nem láttam arra a kérdésre a választ, hogy otthon van-e, vagy dolgozik-e ő is. Ha 4 éve otthon van, akkor simán lehet depressziós.

2022. jan. 19. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/58 Metionin ***** válasza:
64%
A macskát akarta, a gyereket nem. Újabb példa arra, hogy ha nem szereted a gyerekeket, ne szülj. Szidni fölösleges, elég büntetés lehet neki együtt élni a gyerekkel és nap mint nap megküzdeni azzal, hogy úgy tegyen, mintha szeretné.
2022. jan. 19. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/58 anonim ***** válasza:
100%
18. Nem pontos, mivel ha valaki nem akar gyereket, annak nem lesz, főleg a mai XXI. században. Ez a nő ha nem pszichésen beteg, akkor csak egy lehetőség van, mégpedig az, hogy meggondolatlanul, felelőtlenül ugrott ebbe az egészbe. A legnagyobb áldozat pedig a gyerek ilyen helyzetben, neki az igazi büntetés, holott ő aztán nem kérte, hogy megszülethessen.
2022. jan. 19. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/58 anonim ***** válasza:
87%

#18 szerintem lehet olyan szitu, hogy valaki nincs oda a gyerekekért de mégis lesz neki. szerintem alapvetően ez nem gáz. lehet akár a párja akarja, vagy valahogy belesodródik. vagy utódokat szeretne, de érzelmileg nem ilyen stb.


szerintem ez önmagában nem gáz, ha amit tud megtesz. és akkor nem ő lesz a vicces szuper szülő, de azért így is adhat annyi támasztékot ami ahhoz kell, hogy felnőljön valaki. akinek lehet kicsit nehezebb élete lesz, de ki mondta, hogy csak a könnyű élet élesre érdemes?

2022. jan. 19. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!