Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Mennyire normális dolog az,...

Mennyire normális dolog az, hogy egyik ismerősöm jobban szereti a macskáját, mint a gyerekèt?

Figyelt kérdés
Azt mondta megbánta nagyon a gyereket, a férjével is rossz a kapcsolata. Szóval a macska előbb kap enni, mint a család többi tagja, sokkal többet ölelgeti a macskát, a gyereket nem igazán szokta. Elmondása szerint nem bántja csak semleges vele. Ti ismertek ilyen embert? Nekem ez kicsit durva.
2022. jan. 19. 10:16
1 2 3 4 5 6
 31/58 anonim ***** válasza:
100%
"A szülés utáni depresszió más tészta, arról az ember nem tehet, és lehet ellene tenni." - Igen, ha időben felismeri, vagy ha nem, partner benne a környezete, és nem még az anyát támadják, hogy rossz anya.
2022. jan. 19. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/58 anonim ***** válasza:
50%
Igen persze, nem is tagadtam. Viszont én nem a szülés utáni depresszióról beszéltem, hanem akik szimplán megengedik maguknak azt a luxust, hogy felelőtlenül éljenek bele a vakvilágba.
2022. jan. 19. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/58 anonim ***** válasza:
84%
Munkám során találkoztam ilyen jelenséggel. Az egyedülálló anyuka nem tudta, ki a gyerek apja (szexszolgáltatást nyújtott évekig), a gyerek császárral született (elcsúfította a heg a hasát), ezek miatt nem szerette a gyereket, a macskáit viszont imádta. Volt olyan, hogy a gyereket büntetésből bezárta a szemétledobóba, és ott felejtette. A kislány néha nem kapott vacsorát, mert állítólag nem volt pénze, de a macskáknak a legdrágább tápokat meg konzerveket vette. Közben az ügy máshoz került, de végül nem vették el a gyereket a többszörös veszélyeztetés ellenére sem.
2022. jan. 19. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/58 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem a kérdésben szereplő anyuka nem a felelőtlen kategória, legalábbis az eddigi infók alapján nem tűnik annak.
2022. jan. 19. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/58 anonim ***** válasza:
75%

33. Az ilyen ügyek a bizonyítékok rá, mennyire sz.r ma Magyarországon a gyermekvédelem.


34. Nem is mondta azt senki, hogy konkrétan az ebben a kérdésben szereplő nő felelőtlen.

2022. jan. 19. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/58 anonim ***** válasza:
75%
#22 szerintem nem kell ilyen tökéletességre törekedni, elég sacc okén csinálni aztán majd valami lesz. tényleg saját tapasztalataim miatt mondom, hogy nekem sem volt sok minden rendben finoman szólva, de ez nem jelenti azt, hogy gáz, hogy a szüleim gyereket vállaltak. tényleg kemény volt sok minden, de ez az élet. szerintem az valahogy férevisz arra törekeni, hogy tuti minden megfelelő legyen és csak akkor lépni bele dolgokba.
2022. jan. 19. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/58 anonim ***** válasza:
67%
Nem utolsó, a legnagyobb butaság a "majd valami lesz"-re alapozni. Nem, a dolgok nem oldódnak meg maguktól, aki meg nem akarja azt a gyereket 100%-ig, az ne vállaljon! Az, hogy egy szülő szereti a gyerekét a minimumnak kellene lennie! Nem tegyünk már úgy, mintha azt mondtam volna ezzel, hogy a szülők minimum öt diplomával rendelkező orvosbiológusok legyenek medencés villával a Rózsadombom. Ellenségemnek sem szánok olyan életet, ahol nem szeretik, mert a szülői szeretet nem bepótolható! Nekem gyerekem épp ezért csak akkor fog születni (ha egyáltalán lesz), amikor maximálisan vágyni fogok rá. Ezt nem lehet csak kicsit vagy nagyon akarni. Vagy akarom, vagy nem, és ehhez mérten döntök.
2022. jan. 19. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/58 anonim ***** válasza:
75%

#37 nézd ha arra várunk, hogy csináljunk bármit ezen a földön, hogy tökéletesek legyenek a feltételek, akkor soha nem fogunk csinálni semmit :D


A dolgok nem úgy oldódnak meg, hogy minden feltétel adott. Hanem mindig lépegetünk előre és menet közben oldjuk meg a dolgokat, ahogy tudjuk, hogy megint egy lépéssel előbbre juthassunk. Ebből lesznek tényleges változások. Abból ahogy te csinálnád nem lesz semmi.


És erről is, hogy a maximális vágy is kell. Ha csak akkor szexelnél pl, akkor elég sivár lenne a szexuális életed. Ez is úgy megy, hogy valahogy belemegy az ember és közben meglesz a vágy is. Nem előre minden és csak utána vannak mozdulatok.

2022. jan. 19. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/58 anonim ***** válasza:
67%
Ki beszélt tökéletes feltételről? Az, hogy szeressem a gyerekem az egy tökéletes feltétel? Nem, ez a minimum. Ha azt érzem, hogy nem fogom szeretni, akkor nem vállalom. Olyanra nem fogok gyereket csinálni, hogy na majd talán félúton megszeretem mégis...
2022. jan. 19. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/58 anonim ***** válasza:
67%

#40 hát, pedig előre senki nem tudja kit tud szeretni. annyit tudhat, hogy igyekszik majd vele jól bánni. de előre érzelmeket megígérni és kikötni, hogy lesznek nem lehet. nem lehet megúszni a kockázatokat. lehet nem fogod tudni úgy szeretni a gyereked, ahogy szeretnéd. és akkor sem dől össze a világ, ha amit tudsz megteszel neki. mert ilyen is van. és igen ekkor lehet nem lesz annyira valamilyen. lehet neki is nehéz lesz szeretni ki tudja.


egyébként ez a kérdező sztorija is leírható több módon a gyerek szempontjából is. láthatja majd úgy az anyját, hogy úr isten milyen rossz dolog volt ő, meg az, hogy jobban tudott szeretni egy macskát, mint őt. meg láthatja úgy is, mint egy embert, aki nagyon szerette a macskáját és őt csak kicsit és fel is nevelte és lehet szomorúság is ébred benne, de lehet közben nem tartja ezt így tragédiának, hanem akár egy érdekes szomorú sorsnak, hogy ő a macskáját szerető nő lánya.

2022. jan. 19. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!