Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Mennyire normális dolog az,...

Mennyire normális dolog az, hogy egyik ismerősöm jobban szereti a macskáját, mint a gyerekèt?

Figyelt kérdés
Azt mondta megbánta nagyon a gyereket, a férjével is rossz a kapcsolata. Szóval a macska előbb kap enni, mint a család többi tagja, sokkal többet ölelgeti a macskát, a gyereket nem igazán szokta. Elmondása szerint nem bántja csak semleges vele. Ti ismertek ilyen embert? Nekem ez kicsit durva.
2022. jan. 19. 10:16
1 2 3 4 5 6
 21/58 anonim ***** válasza:
100%

Én pszichés problémára gyanakszom, illetve hogy valahogy nem kap otthon elég segítséget, nincs sikerélménye semmilyen téren.

Azért is kérdeztem rá a szülési depresszióra, mert az is okozhat ilyen problémát, mellesleg az pont nem közvetlenül a szülés után jelentkezik, hanem később, és hosszan tartó.

Ezt a videót érdemes a témában megnézni:

https://www.youtube.com/watch?v=Gu6QYnpzbW4

2022. jan. 19. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/58 anonim ***** válasza:
65%
20. Na azért a szülői szeretetet messze nem pótolja az, hogy kap a gyerek fedelet meg kaját, amit törvényi kötelessége biztosítania a szülőnek! A szülői létbe normális ember pedig nem csak úgy belesodródgat, hanem tudatosan, önmaga miatt dönt!
2022. jan. 19. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/58 Metionin ***** válasza:
88%
19. Meglepően sokan nem védekeznek rendesen és vállalják be a "becsúszott" gyereket, mert a környezetük nyomja vagy mert azt hiszik, hogy az ösztönök majd mindent megváltoztatnak. Ami amúgy azért fura, mert nagyon sok helyen lehet tájékozódni arról, hogy a gyerekvállalás tulajdonképpen mennyire szar, fogamzásgátlási módokkal meg Dunát lehet rekeszteni és mégis. És valóban a gyerek az, aki a legtöbbet szívja, ezt magam is tapasztaltam de a saját anyámon meg ennek a szülői oldalát is láttam.
2022. jan. 19. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/58 anonim ***** válasza:
96%
"A szülői létbe normális ember pedig nem csak úgy belesodródgat, hanem tudatosan, önmaga miatt dönt!" - Vagyis a szülők jelentős többsége nem normális. :-D
2022. jan. 19. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/58 anonim ***** válasza:
100%
23. Sajnos mindez azért, mert a legtöbb ember képtelen logikusan gondolkodni és ténylegesen felelősséget vállalni. Csak élnek bele a vakvilágba eszetlenül, ha úgy hozza, akár a saját gyereküket is megnyomorítva, mindig mást okolva a saját rossz döntéseikért. Holmi ösztönökre nem lehet alapozni, aki pedig a környezet nyomására beadja a derekát az sajnos egy ritka gyenge jellem. Engem is nyomasztottak már sok mindennel, és kivétel nélkül az összes nyomasztót leépítettem, így vagy úgy.
2022. jan. 19. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/58 anonim ***** válasza:
100%
24. Ahogy mondod 24-es. Ép, felelősségteljes felnőtt ember dönt, és nem sodródik.
2022. jan. 19. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/58 anonim ***** válasza:
100%
#24: Aki így vállal gyereket az valóban nem normális
2022. jan. 19. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/58 anonim ***** válasza:
50%
Azért aki lepontozta a 22. választ attól megkérdezném, hogy szerinte pótolható a szeretet? És szerinte az a példa a megfelelő, ahol az ember sodródik, mint szar a vízben, és nem dönt tudatosan?
2022. jan. 19. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/58 anonim ***** válasza:
83%
A legtöbb szülő nem így vállal gyereket, 28-as. Megjegyzem, a szülés utáni depresszió meg ettől függetlenül sok nőt érint, akkor is, ha akar gyereket, vágyik rá, és jó anya egyébként, ez az állapot hajlamtól is függ, ha volt korábban pszichés betegség a családban, akkor öröklődhet, és előjöhet egy kisgyerekes anyukánál.
2022. jan. 19. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/58 anonim ***** válasza:
0%
Ez is csak azt bizonyítja, hogy a legtöbb ember egy gyenge jellem, akik nem normálisak. Nem lesz attól tolerálható a jelenség, mert sok ember ilyen idióta. A szülés utáni depresszió más tészta, arról az ember nem tehet, és lehet ellene tenni.
2022. jan. 19. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!