Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Miért ilyen közönyösek az...

Girlll3 kérdése:

Miért ilyen közönyösek az emberek?

Figyelt kérdés
Rosszul voltam tegnap. Elhánytam magam otthon és a munkahelyen is. Bementem a patikába. Egy ember volt előttem, lehajolva álltam végig a sort, majdhogynem beelőzött valaki. Tudtam, ha nem szerzek maszkot, nem fogadnak az sztk-ban, pedig olyan gyomorfájásom és émelygésem volt, hogy azt hittem ott halok meg. Megvizsgált a doki, de se kolléga, se felettes nem ajánlotta fel, hogy elkísér az orvosig vagy, vagy pl a patikában is simán hagytak szenvedni, nem kérdezték meg, hogy tudnak-e segíteni vagy legalább előreengedhetett volna valaki. Egyébként nem vagyok lepukkant, ápolt vagyok, szóval még csak hajléktalan külső miatt sem lehetett ez. Meg azért ez is milyen, hogy elengedtek egyedül, előző helyemen, ha valaki rosszul volt, igyekeztek hazakísérni. Nektek volt ilyen tapasztalatotok?

2022. ápr. 20. 15:13
1 2 3 4
 1/39 anonim ***** válasza:
55%
Felnőtt ember vagy, nem lesz mindig ott egy felnőtt, hogy fogja a kis kezed. Amúgy meg felnőtt embernek van szája, tud kommunikálni, ha segítségre van szükséged kérj segítséget, ne a sült galambot várd.
2022. ápr. 20. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/39 anonim ***** válasza:
82%

Nem akarlak elkeseríteni de szokj hozzá hogy ilyenek az emberek nagyrészt.

Ez egyre rosszabb lesz.Én megkérdeztem volna tőled hogy mi a baj és előre is engedtelek volna sőt ha megkérsz el is kísértelek volna az orvosig simán.

2022. ápr. 20. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/39 Dr.med.habil. Genya ***** válasza:
63%

Ez nem közöny, felnőtt ember vagy.

Ez hiszti.

2022. ápr. 20. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/39 A kérdező kommentje:
Genya és Kamugép Nagyon remélem, hogy hasonló helyzetben lesztek, elől-hátul jöjjön a cucc. Miközben mások látják, csak pont lecarják. Egyébként a nevetek pont tükrözi a személyiségetek. Amúgy 2-es ég és föld. Vidéken azért más volt, itt Pesten tudom, hogy egyedül döglesz meg az utcán. Azért én meg szoktam kérdezni, ha valaki részeg, akkor is, hogy hívjak-e segítséget. Egy betegtől is megkérdeztem eddig. Azért voltam ezzel így, mert szerintem alap. Erre neveltek.
2022. ápr. 20. 15:30
 5/39 Dr.med.habil. Genya ***** válasza:
58%
Jó, hát hisztizhetsz tovább...
2022. ápr. 20. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/39 anonim ***** válasza:
95%

Ha segítséget szeretnél, tényleg érdemes kérni. Ránézésre nehéz megmondani, mitől vagy furcsa állapotban, vagy hogy van-e egyáltalán szükséged segítségre. Gondolj csak arra hogy mennyivel másabb módon viselkedsz, ha tudod, hogy valaki a vércukra miatt szédül vagy azért, mert be van rúgva.


Ettől függetlenül van abban igazság, hogy az emberek többnyire közönyösek idegenekkel, főleg ha tömegben vannak.

2022. ápr. 20. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/39 A kérdező kommentje:
6-os ez igaz. Kérhettem volna. De mondjuk nagyon megszólalni se volt erőm. Meg úgy vagyok vele, hogy alap. De mondom, részeghez is odamentem. Max ez egy tanulság volt. Nem kell segíteni senkinek se, ha kérnek is húzok a p... ba. Vagy levideózom.
2022. ápr. 20. 15:37
 8/39 anonim ***** válasza:
52%
Én segítettem volna. Alap intelligencia
2022. ápr. 20. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/39 anonim ***** válasza:
54%

Már ne is haragudj, lehet te xarul érezted magad, elhiszem, hogy nem voltál jól, de attól még talpon álltál, senkitől ne várd, hogy körbeugráljanak. Rengeteg beteg megy be patikába, kórházba, nálad rosszabb állapotban is.


Amíg össze nem esel és nem beszélsz összefüggéstelenül, addig gondoskodj magadról.

2022. ápr. 20. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/39 A kérdező kommentje:
Köszönöm 10-es! Erről írtam. Ne adja Isten, hogy bárhol összeessek. Mert KÖZÖNYösek az emberek. Mindenki elvárja, hogy mások segítsenek, facebookon hüledeznek, meg osztogatják a fas... ágokat, de a való életben Pesten, ha összeesel ott döglesz meg segítség nélkül. Míg én eddig minden hülyének segítettem, ha kérte, ha nem.
2022. ápr. 20. 15:49
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!