Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Miért ilyen közönyösek az...

Girlll3 kérdése:

Miért ilyen közönyösek az emberek?

Figyelt kérdés
Rosszul voltam tegnap. Elhánytam magam otthon és a munkahelyen is. Bementem a patikába. Egy ember volt előttem, lehajolva álltam végig a sort, majdhogynem beelőzött valaki. Tudtam, ha nem szerzek maszkot, nem fogadnak az sztk-ban, pedig olyan gyomorfájásom és émelygésem volt, hogy azt hittem ott halok meg. Megvizsgált a doki, de se kolléga, se felettes nem ajánlotta fel, hogy elkísér az orvosig vagy, vagy pl a patikában is simán hagytak szenvedni, nem kérdezték meg, hogy tudnak-e segíteni vagy legalább előreengedhetett volna valaki. Egyébként nem vagyok lepukkant, ápolt vagyok, szóval még csak hajléktalan külső miatt sem lehetett ez. Meg azért ez is milyen, hogy elengedtek egyedül, előző helyemen, ha valaki rosszul volt, igyekeztek hazakísérni. Nektek volt ilyen tapasztalatotok?

2022. ápr. 20. 15:13
1 2 3 4
 31/39 A kérdező kommentje:
31-es Igen! Mert aki rosszul van, azon segítettem. De mit értsek meg azon, hogy valaki kiég az állami egészségügyi rendszerben és legyek hálás, mert ellátnak a kevés fizujuk ellenére, amikor ezt ők választották és én is keveset keresek. Általában a kevés fizetésemből is inkább megyek a magánba, mert nem kell hónapokat várni egy vizsgálatra. Ha valakinek fáj vmije, akkor az most fáj, nem 3 hónap múlva. Ha valami komolyabb van, akkor meg az idő nagyon is számít.
2022. ápr. 20. 18:59
 32/39 anonim ***** válasza:
79%

Bocsi de nem tudok veled egyetérteni. Az orvosok hivatásból választják a szakmát, embereken segítenek. Arról nem ők tehetnek hogy kevés a fizu és mellé sok a melo ezért kiégnek. De ha mindneki felállna és azt mondaná kösz szépen ennyi volt akkor mégis hova megy be akinek nem telik magánra? Halljon meg?

Szar az egészségügy de nem az orvosok miatt.

2022. ápr. 20. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/39 A kérdező kommentje:
33-as! A rendszer miatt is car. Túlterheltek. De vhogy elhivatottságot se érzek. Hát, konkrétan az egyik ápoló a műtétem után a szemembe mondta fürdetésnél, hogy jól látom, hogy ő kiégett. Na, ezért választom a magánt, amikor van rá módom.
2022. ápr. 20. 19:09
 34/39 anonim ***** válasza:
69%

Nagyszerű, csak nem mindenki teheti meg.

Ne haragudj meg de amiért a posztodban sirankozol, azalapján te is hamar kiégnél az itthoni egészségügyben. Nem szidni kell őket hanem örülni hogy még találsz ott valakit.

2022. ápr. 20. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/39 A kérdező kommentje:
35-ös én nem mennék az eü-be. Én nagyon rövid ideig dolgoztam kórházban, nem bírtam lelkileg a krónikus betegek szenvedésének a látványát elviselni. A másik, hogy a vér látványát se bírom és fizikailag se bírnám. Tehát bele se kezdenék ilyenbe. Amúgy meg bármilyen munkába kiéghet az ember...
2022. ápr. 20. 19:21
 36/39 anonim ***** válasza:
27%
Félnek a zemberek egymástól.
2022. ápr. 20. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/39 anonim ***** válasza:
2022. ápr. 20. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/39 anonim ***** válasza:
86%
Nem tudom, nem is érdekel.
2022. ápr. 20. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/39 anonim ***** válasza:
89%
Emberek! Ha valaki nagyon rosszul érzi magát, akkor nem éppen az empátia jele, felhozni, hogy vannak nálad szarabbul is, meg a hogy merészeled ennyire rosszul érezni magad - típusú megjegyzések. Én ebből azt szűrtem le, hogy patikában ha nagy ritkán járok, jobban körülnézek, hátha valaki nem jól van, és sürgősebb a sorrakerülés, mert ha visszagondolok, csak bambultam legutóbb patikában a sorszámmal.
2022. aug. 17. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!