Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Miért ilyen közönyösek az...

Girlll3 kérdése:

Miért ilyen közönyösek az emberek?

Figyelt kérdés
Rosszul voltam tegnap. Elhánytam magam otthon és a munkahelyen is. Bementem a patikába. Egy ember volt előttem, lehajolva álltam végig a sort, majdhogynem beelőzött valaki. Tudtam, ha nem szerzek maszkot, nem fogadnak az sztk-ban, pedig olyan gyomorfájásom és émelygésem volt, hogy azt hittem ott halok meg. Megvizsgált a doki, de se kolléga, se felettes nem ajánlotta fel, hogy elkísér az orvosig vagy, vagy pl a patikában is simán hagytak szenvedni, nem kérdezték meg, hogy tudnak-e segíteni vagy legalább előreengedhetett volna valaki. Egyébként nem vagyok lepukkant, ápolt vagyok, szóval még csak hajléktalan külső miatt sem lehetett ez. Meg azért ez is milyen, hogy elengedtek egyedül, előző helyemen, ha valaki rosszul volt, igyekeztek hazakísérni. Nektek volt ilyen tapasztalatotok?

2022. ápr. 20. 15:13
1 2 3 4
 21/39 anonim ***** válasza:
27%

"patikában is simán hagytak szenvedni"

De mit kellett volna csináljanak? :D Patika és nem orvosi rendelő.


"legalább előreengedhetett volna valaki"

Még az az egyetlen ember is? :D


"Meg azért ez is milyen, hogy elengedtek egyedül"

Úr Isten, hát hogy engedhettek el egy felnőtt önálló embert teljesen egyedül... Másokat utoljára óvodában kísértek haza... :D

2022. ápr. 20. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/39 A kérdező kommentje:
Jó, én se vagyok mentős, mégis segítettem eddig. Vita lezárva. De ez eddig volt. Mostantól csak a szimpatikus egyéneknek fogok, akik jól öltözöttek, meg normálisnak tűnnek, meg az állatoknak. Egyébként sértés volt a gyári munkásokra nézve a dolog. Az orvoslás semmi másról nem szól csak a pénzről. A gyári munkás bemegy mindennap, elvégzi a munkáját, kevés pénzzel, de legalább nyugodt lelkiismerettel fekszik le,ha hazaér. De az orvosok tényleg csak bogyókat írnak fel, amik mellékhatásokat okoznak, akkor arra még egy gyógyszert és így tovább. Legtöbbjük szíves örömest elfogadja vagyis már csak fogadta a hálapénzt, aztán vagy jól végezte a dolgát vagy mossa kezeit. Gusztustalan. Szerintem ez is undorító.
2022. ápr. 20. 16:15
 23/39 anonim ***** válasza:
62%
Ha ennyire gusztustalanok az orvosok minek mentél be hozzájuk?
2022. ápr. 20. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/39 A kérdező kommentje:
24-es remény hal meg utoljára alapon. Egyébként orvosokban is van lelkiismeretes, de a többség a markát tartja. És egy csomó betegség krónikus. Gyógyíthatatlan, szóval tényleg csak bogyókkal tömik az embert és kísérleteznek.
2022. ápr. 20. 17:50
 25/39 anonim ***** válasza:
55%
Szitkozódhatsz, egy hülye pitsah vagy. Megérdemled hogy ne segítsenek neked. Nyomorék
2022. ápr. 20. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/39 anonim ***** válasza:
54%

Szerintem is hiszti. Vannak nálad sokkal rosszabb helyzetben lévő emberek akik egy szót sem szólnak. Királylányka kicsit émelyeg és fejfájós rögtön az egész világ ugráljon körülötte.

Ha rosszul voltál annyira MIÉRT NEM KÉRTÉL SEGÍTSÉGET A GYÓGYSZERTÁRBAN!??!

Na ugye... Higgadj le és ne szidd az EÜ dolgozókat. Gyakorlatilag aprópénzért látják el az olyan hisztis picsákat mint te is. Szóval csitu ...

2022. ápr. 20. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/39 A kérdező kommentje:
Az orvosokat szidom, nem az összes eü dolgozót, de amúgy aprópénz?! Akkor francért megy el valaki ápolónak vagy orvosnak? Én se keresek hű, de jól és nekem nem adnak hálapénzt, ha jól végeztem a dolgom! Igaz, én nem lennék képes ennyi szenvedést nézni ápolóként nap mint nap.
2022. ápr. 20. 18:39
 28/39 anonim ***** válasza:
47%
Ha meg nem menne el senki akkor meg hova mennél be??? Gondolom te is életeket mentesz…
2022. ápr. 20. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/39 A kérdező kommentje:
Egyébként meg állami ellátást inkább hagyjuk is. Tapasztaltam mi van ott... Kiégett ápolók, akiknek könyörögni kell a fájdalomcsillapítóért és silány kaja. Ha nincs penzed, akkor ott rohad meg az ember, meg, ha normális kaját nem hoz valaki. Ez a helyzet, meg hosszú várakozási idő. Ez az állami. Magánban egy napot se kell várni, kinyalják a seggedet, körbeugrálnak. Ezt is tapasztaltam, na ott empátia is van általában. Igenis egy trágyakupac lett az eü. Darab darab alapon látnak el. Arra sem emlékeznek, hogy értesítettek-e a szeretted haláláról. Szóval... Ha tehetem mindig magánba megyek, még a kevés fizumból is, mert nem is embernek néznek az állami ellátásban. Egyébként pedig igen, könnyű kiégni egy ilyen rendszerben, mármint az államiban, de full lecarom, mert ahol én dolgozom, az se leányálom.
2022. ápr. 20. 18:49
 30/39 anonim ***** válasza:
78%
És akkor te teszel fel kérdést a közönyről😂😂😂
2022. ápr. 20. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!