Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Nem akarok élni. Mit tegyek?

Nem akarok élni. Mit tegyek?

Figyelt kérdés
Sziasztok 19évas vagyok, lány. Anyával és a tesómmal élek. Apa meghalt már 7éve. Egyszerűen nem akarok már élni. Nincs semmi ami motiválna. Nem akarok gazdag lenni vagy boldog , nem látom ertelmét az egésznek. Semminek semmi értelme. Az emberek is csak ahhoz értenek, hogy bántsák a másikat kivétel nélkül. Undorító világot élünk és nem akarok már itt lenni. Nincs értelme semminek és nem érdekel semmi. Megszületünk, hogy robotok legyünk majd meghalunk. Van ennek bármi értelme?

2022. máj. 6. 13:34
1 2 3
 11/23 anonim ***** válasza:
31%

Kérdező: megnézheted ezt a videót:

https://www.youtube.com/watch?v=vffoHH7ZPoo

2022. máj. 6. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/23 anonim ***** válasza:
87%

Köszi , 11es nagyon jó videó,meg ott van az a kezetlen Lábatlan férfi,aki előadásokat tart ,az is milyen jó....


Csak az a baj,hogy ettől még a kérdezőnek nem lesz jobb.

Mint mikor gyerekkoromban azt mondták, hogy mi az,hogy én nem eszem meg a tojaslevest, mikor Afrikában a gyerekek meg éheznek...

Hát én is inkább eheztem volna...

2022. máj. 6. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/23 anonim ***** válasza:
87%

Szerintem a kérdező is tudja,hogy valamilyen fokú depresszióban szenved,itt csak egy megoldást látok szakemberhez kell fordulni.

A kulcsszavak kötött látom az "öngyilkosság" szót innentől ez nem játék!

2022. máj. 6. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/23 anonim ***** válasza:
Amúgy meg vannak rendes emberek, csak meg kell találni őket.
2022. máj. 6. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/23 anonim ***** válasza:
43%

#11 vagyok.

Az illető azt mondja, hogy lehet hozzá fordulni és megtanítja a lelki módszerét, hogy mire jött rá, ki tudja hogy kinek segíthet. Nem olyan szándékkal linkeltem, mint amire #12. utalt.

2022. máj. 6. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/23 anonim ***** válasza:
34%
De te lány vagy, bármikor lehet gazdag pasid, és akkor nem kell egy raktárban robotolnod, mint nekem. Szóval fel a fejjel, rúzsozd ki magad, aztán keress egy alfa chadet.
2022. máj. 6. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/23 hgwell ***** válasza:
0%

nem mondtal sokat csak annyit nem akarsz elni. igy nem sokat tudnak segiteni.ilyenkor megkerdezem mit varsz az elettol es az emberektol azert cserebe hogy boldog legyel?

tettel olyat amivel masnak segitettel?pl.: bementel egy boltba es ures kosarral jarkalt egy 30eves no aki csak fel ala setal de nem vesz semmit es latni rajta hogy majdnem sir es teli van panikrohammal te adtal egy ilyen szemelynek egy 2000 ft-ot es beszelgettel vele egy fel orat az uzlettol par meterre milyen problemaban szenved es mikor elmondta akkor tettel az ellen ne legyen tovabb olyan problemaja.

gondolom nem!

19evesen nem is kerne meg ra senki hogy megtedd de ha megteszed hidd el jobban erzed magad tole.

van olyan eset is mikor meg kell felelj egy kozossegnek es szinjatszanod kell nekik olyankor ha nem ott erzed jol magad azokkal mindig csak kevesebb idot tolts es olyan tarsasagot keress ahol jol erzed magad ahol szinjatszanod kell ott tobbszor kell nemet mondani.

egyebkent milyen baj van ami miatt ilyen erzeseid vannak??!

konkretan ha lehet!

2022. máj. 7. 07:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/23 A kérdező kommentje:
Egyedül érzem magam. Nincs senki akinek őszintén beszélhetnék dolgokról. Apa nem él, tesóm nem beszélget velem, anyával meg szörnyű a kapcsolatom. Nem hitt bennem sose. Kinevet, ha valamit elmondok hogy én ezt így szeretném ezt megveszem stb és csúnyán beszél velem sokszor.Nem tud normálisan szólni az emberhez. A barátaimmal mindig kedves voltam ők mégis úgy beszélnek velem mint a kutyával és olyan dolgokat csinálnak amit egy barátnak nem lenne szabad. Pénzéhesek és lenézőek is. A szívemmel is vannak problémák és sokszor ezért nem mentem valahova , persze annyit vettek le ebből hogy lusta dog vagy pedig elmobdtam miért nem mentem akkor. Mikor szükségem volt rájuk ők nem jöttek
2022. máj. 8. 12:46
 19/23 anonim válasza:
37%

Szia! Írhatom azt egészen nyugodtan, hogy megértelek téged. Magam is átmentem már igazán próbára tevő dolgokon, vészterhes életszituációkon, kilátástalan helyzeteken, de az Ő kegyelmükből még itt vagyok. Az igazság az, hogy csak akkor érti meg valaki egészében azt, ami zajlik benne és körülötte, ha képessé válik arra, hogy teljes lelkéből, szívéből erejéből és elméjéből, alázattal és őszinteséggel a Jóságos Istenhez és Krisztushoz kiállt. Nem mások által, nem erőszakból, hanem intim módon, személyesen a te szabad akaratod okán meghozott döntésedből. És aki így tesz, annak meg is válaszolnak, azt vezetik, tanítják, óvják és megdicsőítik. Magam sosem voltam vallásos, a mai napig nem járok templomba, nem hallgatok egyházi személyt, sem felekezeti tag nem vagyok. Sőt! Krisztus sem vallást alapítani érkezett el közénk, és a fentiek nem is alapfeltételei az igazi hívőnek. Ez a kapcsolat Isten és ember között történik, és a legszebb kötelék az életben. Egy folytonos jelenlét, ami maga az ima jelentése is. Nem egy elmormolt mantra, unott fohász, hanem egy szüntelen kisdedi jelenlét Bennük. És amióta magam is így igyekszem élni, azóta óriási hályog került le a szememről, mert Általuk már nem a fizikális látószervemmel és értelmemmel nézek és igyekszem megérteni az Igazságot, hanem a lelki szinten szemlélek; a láthatatlanokra nézek. Mert az Igazságot csak az látja meg, aki vakká válik a világra, és így lesz látóvá az Igazságban.


Ezt azért írtam le egyfajta előzmény-összefoglalásként, hogy megértessem azt, hogy valóban Bennük van csak igaz élet, amely boldogsággal és szabadulással teli. Náluk van az Igazság, de azt csak az kapja meg, aki nem csak hallja a a Hangjukat, hanem azt meg is cselekszi, mert nem szájjal teszünk bizonyságot elsősorban, hanem tettekkel. Ha valaki Általuk szemlél már, akkor mindent megért majd, amit Lélek által megélnie szükséges. Maximálisan megértelek, átmentem magam is azokon, amiken most te, de amikor az ember egy ilyen szituációban él, akkor olyan, mintha egy erdőbe lenne elveszve. Onnan nem láthatod a kivezető utat, de ha felemelkedsz a rengeteg fölé, akkor mindjárt látod azt teljes terjedelmében, és azt is, hogy te hol állsz benne, ráadásul feltárul a szabadulást adó kivezető ösvény is. Ők ezt megmutatják, de csak akkor akkor, ha azt Tőlük kéred személyesen. Ember senkinek sem képes úgy segíteni, ahogyan Ők. Az élethelyzet, amiben benne élsz, az nem depresszív és semmi baj nincsen veled. Az emberek, a szakemberek előszeretettel használják ilyenkor az olyan jelzőket, hogy valakinek pszichés gondja van, traumatikus élmént szenvedett el, ezáltal akár kognitív diszfunkciós zavara alakult ki, vagy lelki abúzuson ment át, amely torzította a személyiségét, stb. Minden egyes betegség lelki, mert ilyenkor a lélek már olyan fokú diszkomfortot érez, hogy az megbetegíti a testet is: ez a szomatizáció. Isten tökéleteset alkotott, életet, nem betegséget és halált. Nincsen valójában orvosi szemmel nézve beteg ember, csakis segítségre szoruló, aki eltévelyedett az élete útján. A gyógyszerek és egyéb terápiás kezelések helyett Hozzájuk szükséges először fordulni, mert csakis Ők adhatnak gyógyulást, és ezt magam megéltem, erről bizonyságot is teszek. Az életemet köszönhetem nekik, mert emberek nem tudtak segíteni az éveken át tartó lelki-és testi tortúra közepette, de Ők igen! Azóta szabadulást és békét nyertem lélekben, és szinte újjászülettem Általuk. Ez az igazi dicsőség, ami csakis az övék mindörökké, és még sok mindent tudnék mesélni!


Szóval ne félj beszélni a gondjaidról, de mindig Velük tedd ezt meg, mint az igaz családoddal. Krisztus is mondta, hogy senkit se hívjunk doktornak, mert egy a mi doktorunk: a Krisztus. Most még tükör által homályosan látsz, mint szinte mindannyian, ahogyan Pál apostol is fogalmazta, de később színről-színre. Most még azt hiszed, hogy nincsen értelme az életnek, mert a testből szemlélsz, az által ítélsz, de a élek elevenít meg, és az adja az igaz boldogságot, nem az anyag és a testi vágyak. Kérdezd Őket, miért vannak ezek a nehézségek az életedben, és meg fogod érteni. Mert a gátak értünk vannak, nem ellenünk. Ez a kegyelmük, hogy ezek által szembesüljünk a saját gyarlóságainkkal. Aki ezt képes meglátni, az megmenekül tőle, aki nem, az szenvedni fog, és ez a pokol. Ezzel fájó és kínzó szembenézni, de utána dicsőséges és boldogsággal teli is.


Elnézést, ha sokat írtam, de ezeket ilyen formában, ilyen komplex és mély témát nem lehet pár szóban online körülírni, főleg akkor, ha emberek lelki üdvéről van szó. Ha gondolod, írj nekem is bátran, bármikor örömmel igyekszem neked segíteni, persze az Ő segedelmükkel, de magam semmi olyat nem tudok neked tanácsolni, amit Ők nem mondanának el neked személyesen. Olykor igazán felemelő beszélgetni egy embertársunkkal, de Náluk van az Élet kulcsa. Az ember, amit adhat, az csak morzsa, amit Ők, az az örökre eltelítő étel. De ne félj Tőlük kérdezni, és mindent megértesz majd, amit szükséges. Ahogyan az Úr is mondta: "Kiálts hozzám és megfelelek, és nagy dolgokat mondok néked, és megfoghatatlanokat, a melyeket nem tudsz." Úgy tekints magadra, mint egy bárányra, aki elszakadt az igaz Pásztor aklától. Mindannyin így vagyunk. Ők majd hazavezetnek, csak kérd, és utána meg fogod érteni és lélekben élni az Ő csodálatos tervüket, hogy bizony van, amiért lehet élni, sőt: csak azért lehet! Ahogyan minden éjszaka után is pirkad. Hitet és kitartást Bennük! Üdv. Tamás

2022. máj. 10. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/23 anonim válasza:

Sorozatokkal próbáltad már orvosolni?


Engem mostanában azok kötnek le.


Vagy így vagy úgy a címe

2022. máj. 10. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!