Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » A szorongással küzdő embereket...

A szorongással küzdő embereket miért belyegzi meg a társadalom?

Figyelt kérdés
Főleg, ha férfi.

2022. júl. 7. 17:46
1 2 3 4
 21/38 anonim ***** válasza:
81%
Egyébként én nőként is tapasztalom, hogy sokan nem veszik komolyan a mentális betegségeket. Jártam pszichológushoz egy időben, erős szorongással, illetve dühkitörésekkel, hangulatingadozással, öngyilkossági gondolatokkal küzdöttem. Még a közeli hozzátartozóim között is akadt olyan, aki legyintett erre, egyesek szerint ez csak hiszti vagy valami hasonló. Hát senkinek se kívánom, hogy akár csak egyszer is úgy érezze, jobb lenne meghalni. Rettenetesen ijesztő érzés.
2022. szept. 11. 07:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/38 NTBS ***** válasza:
19%
Mert sokan kifogásként használják a szorongást.
2022. szept. 20. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/38 anonim ***** válasza:
78%

A szorongás bizonyos mértékben normális.



Valszeg a mai depresszív Magyarországon csak annak haszna mások számára, aki életvidám, egészséges, maximálisan jól funkcionál, semmi problémája. Ezzel is felfele húz másokat.

De passz...

Aki megbélyegzi emiatt a másikat az nem látja, hogy még ő maga is kerülhet mentálisan nehéz időszakba élete folyamán. Bezzeg, aki amiatt depis, mert elvesztette egy szerettét az normális.

Ja meg biztos sokak úgy vannak, hogy elkönyvelik gyengének az illetőt, mert mondjuk az idegrendszere gyengébb. Ettől még amúgy lehet valaki ugyanakkora teljesítményre képes pl. munkahelyen vagy nagyobbra. Annyi h az illető plusz még magával is kell h foglalkozzon.


Nekem van szorongásom, van aki megérti, van aki könnyedén veszi.

Amúgy egyszerűbb megbélyegezni valakit, és bekategorizálni, mint megérteni, empatikusnak lenni vele.

2022. okt. 4. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/38 anonim ***** válasza:
12%
Mert mindenki a saját sorsa kovácsa, ő teremtett magának olyan helyzetet amiben szorong.
2022. nov. 2. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/38 anonim ***** válasza:
72%
#24 azert egy szorongasos zavarnal ez az erv elbukik.
2022. nov. 12. 04:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/38 anonim ***** válasza:
33%
A szorongással küzdő társadalom miért bélyegzi meg a szorongással nem küzdő embereket?
2022. nov. 12. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/38 anonim ***** válasza:
77%
A szorongástól nem lehet egy csettintésre megszabadulni, az bizony hosszú évek kemény munkája.
2022. nov. 13. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/38 anonim ***** válasza:
35%
Szorongó férfiként mondom, leginkább a szorongók bélyegzik meg magukat. Aztán persze szegény embert az ág is húzza.
2022. nov. 30. 00:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/38 anonim ***** válasza:
77%
Azért,mert nincs mentális betegségük. Bipoláris zavarosként mondom,hogy azok akik elítélik a szorongo embereket hát legyenek benne caak 1 hétig. Egyből más lenne a véleményük. Ostobák.
2022. nov. 30. 06:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/38 anonim ***** válasza:
75%
Én sokáig benne voltam. A szorongáson az erő vagyis az erős koncentráció nem segít. Önismeret segítségével, nagyon sok türelemmel kell tágítani a Tudatot vagyis szembenézni a félelemmel, a szorongással. Az elfojtástól sokkal rosszabb lesz. A kérdés azért is érthetetlen, mert a rendszerváltozást követően a magyar kiadók a körülményekhez képest csak úgy ontották a lélektannal és keleti spiritualitással foglalkozó könyveket és elismert képzett segítők is akadnak szépszámmal.
2022. dec. 1. 05:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!