Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Valamikor fel fogják ismerni...

Valamikor fel fogják ismerni az emberek,hogy a városokba tereléssel teljesen elveszítik a szabadságukat és kiszolgáltatottak lesznek?

Figyelt kérdés

2023. jan. 30. 00:08
1 2 3 4 5 6 7 8 9
 11/87 anonim ***** válasza:
65%
Sokan menekülnek ki a városból, persze családosok akik megtehetik már hogy vidéken építkezzenek. De sokan nem tehetik meg. Arról a rétegről meg inkább ne beszéljünk akik teljesen vakon élnek és önmaguk ellen dolgoznak. :D
2023. jan. 30. 00:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/87 anonim ***** válasza:
65%
Szeretek varosban elni es Woltrol rendelni. A tobbi nem erdekel, majd megoldjatok ti, akiket izgat, en addig elem a kenyelmes varosi eletem :P
2023. jan. 30. 01:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/87 anonim ***** válasza:
72%
Engem pont nem érdekel az egész. Nem fogok azért zagyvarékáson egy farmon állatokat nevelni meg kapálni, hogy majd hátha egyszer a gonosz multik elveszik a szabadságunkat, és akkor majd mekkora szerencsém lesz, a városiak meg de megszívják. inkább lennék kiszolgáltatott mint hogy vidéki legyek. Sőt ha egy ilyen megtörténne az egy nagyon lassú folyamat lenne, már rég halott lennék mire bekövetkezik.
2023. jan. 30. 01:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/87 A kérdező kommentje:
Úgy látom,hogy felesleges volt feltennem ezt a kérdést.
2023. jan. 30. 01:53
 15/87 anonim ***** válasza:
79%

12, vidéken fillérekért hozzádvágnak egy szép házat nagy telekkel, amiért budapesten egy fél garzon lakást sem tudnál venni. A vagyonosok meg a budai hegyvidéken építkeznek Gellért hegy, Hármashatár hegy, Rózsadomb ..

Én egy olyan családot sem ismerek aki vidékre menekülne, sőt a szolnoki ismerőseim vannak nagy Pestre menekülésben, mert azt akarják hogy többre vigye a gyerekük.

2023. jan. 30. 01:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/87 anonim ***** válasza:
67%

Nálunk meg folyamatosan falubővítések vannak, meg az agglomerációk is túlzsúfoltak. Ez Budapesttől nyugatra, nyilván azért jönnek ide mert ez a fejlettebb rész.


Mindenesetre ezek a hsz-ek krva szomorúak hogy még konteózás megy, nem tudom hol élnek, gondolom ezeket fiatalok írják. Mire felnőnek majd észreveszik ha meg lesz szabva lehet-e családi házuk, kertjük, egyáltalán gyerekük, mert a zöldpolitikából azt is kinézem.

2023. jan. 30. 02:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/87 anonim ***** válasza:
30%
30 vagyok. Lakasom van, sajat, csaladi hazat tudnek venni az arabol, ha eladnam es nem tudok semmifele akadalyozo tenyezorol, tele van az internet elado csaladi hazakkal videken. A sajat eletem erdekel, az meg olyan, ami nekem tetszik es kenyelmes. De ti felolem kapaljatok meg eljetek falun, engem pont nem zavar. Es kicsit nyugodjatok le, senki nem fog titeket varosba kenyszeriteni.
2023. jan. 30. 02:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/87 anonim ***** válasza:
41%

"Úgy látom,hogy felesleges volt feltennem ezt a kérdést."


Nem volt felesleges, megtudtad, hogy az emberek többsége nem ismeri fel, néhányan meg felismerik.

(Nem akarok fontoskodni, de ezt írtam a 3-as válaszomban)

Egyébként nem teljesen a városokba terelés a lényeg, hanem az elbutítás, egyszerűbb bármit megvenni, jobb, ha kiszolgálnak minket. Egészen addig, amíg kiszolgáltatottá nem válunk.

2023. jan. 30. 07:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/87 anonim ***** válasza:
81%

18:


Lehet ilyen anekdotikus érvekkel jönni, hogy "itt bezzeg bővülnek a falvak", tudtommal az 5000 fő alatti települések vándorlási különbözete negatív a hivatalos adatok szerint, tehát összességében továbbra is inkább elvándorolnak onnan az emberek mintsem odaözönlenének.

Hogy az egyre táguló agglomerációkba költöznének ki, az inkább jellemző. Mi is pár éve kiköltöztünk a Pilisbe, mert Budapest könnyen megközelíthető, innen is be tudunk járni dolgozni de kényelmesebb egy kertes családi házban mint egy emeleti lakásban a városban. A budai oldal pedig túlzsúfolt, elszállt árakkal. Mások is költöznek ide Budapestről, meg mindig épülnek új házak, de én nem tudok róla hogy földet művelni jönnének ide az emberek, vagy önellátó gazdaságot üzemeltetni. Van ahol van veteményes vagy baromfi de ezek döntően díszkertek és nem is feltétlen ideális sok telek a zöldségtermesztéshez mert elég meszes a talaj. Mi is máshonnan hordtunk földet amit elgereblyéztünk, meg a komposztot szórjuk szét mert foltokban még a fű sem nőtt ki. A lényeg hogy inkább kényelmi szempontból jön aki jön, és egyre inkább nagyvárosiasodik a környék is, sok szolgáltatás megjelent a környéken. 18 éve Solymáron van Auchan egy kisebb plázával, pár éve megjelent a KFC, Burger King nem régen nyílt. Ide is ugyanúgy tudsz rendelni foodpandáról.

Egyébként én pont az látom hogy nagyon nyomatják a vidékfejlesztést, a vidék idealizálását, támogatják a kiköltözést a kis településekre (lásd falusi csok) de a foglalkoztatási szerkezet átalakulásával, tehát hogy elég a mezőgazdasági szektorban a munkaerő pár százalékának dolgozni a termelés hatékonyabbá válásával miért is laknának annyian falvakban? Az emberek több mint 90%-a az iparban és a szolgáltató szektorban dolgozik, a különböző ehhez tartozó ágazatokat nem az 50 fős falvak vonzzák be. Ezek az elhaló települések fénykorukban a mezőgazdasági jellegű települések volt. Most hogy nem kell ennyi ember a szektorba elhalnak, ennyi. Eljárt felettük az idő, megváltozott a világ.


Egyébként hogy hol laknak ez emberek az nem áll ilyen összefüggésben a mezőgazdasági területek tulajdonosi szerkezetétől. Én is örököltem mezőgazdasági területet egy másik megyében, értelemszerűen haszonbérletben van mert én nem tudok mit kezdeni vele. Hogy mit ehetsz, ihatsz és mennyiért azt egy piacgazdaságban a piac határozza meg. A milliárdost meg az érdekelje hogy maximalizálja a profitot nem az hogy megszabja te mit eszel. A mezőgazdasági földterületek nagyobb része egyébként haszonbérletben van, a tulajdonos megkapja a díjat de más szereplő/szereplők végzik a termelést és az értékesítést. Ha meg nem egy piacgazdaságon alapuló gazdasági rendszerben, és nem egy alkotmányos alapokon nyugvó jogállamban élsz hanem ahol megszabják te mit ehetsz, akkor b.szhatod hogy a faluban élsz és földed van. Lásd szovjet típusú diktatúrák ahol egyébként a korábban jó minőségű földeken sikeres gazdálkodást folytató kis- és középbirtokosok is milliós nagyságrendben haltak éhen a nagy mezőgazdasági kollektivizálás hevében. Tehát elég naiv vagy ha szerinted az embereket a kis földjük mentené meg egy ilyen helyzetben.

2023. jan. 30. 07:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/87 anonim ***** válasza:
76%

"Úgy látom,hogy felesleges volt feltennem ezt a kérdést."


Hát én is ezt érzem 8-9es válaszomban feltett kérdések kapcsán. Azokat ahol bármiféle indoklás igényeltetik, azt szépen ignoráltad...

2023. jan. 30. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8 9

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!