Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Valamikor fel fogják ismerni...

Valamikor fel fogják ismerni az emberek,hogy a városokba tereléssel teljesen elveszítik a szabadságukat és kiszolgáltatottak lesznek?

Figyelt kérdés

2023. jan. 30. 00:08
1 2 3 4 5 6 7 8 9
 81/87 anonim ***** válasza:
10%

Kérdező, én értem a problémádat és valamelyest osztom a jövőképedet.

De amíg ilyen stílusban beszélsz, személyeskedsz, sértegetsz, és gyakorlatilag 0 érrtelmes érvet hozol fel, addig az emberek hülyének fognak nézni. Jogosan, mivel képtelen vagy értelmes módon kifejezni magadat.


Lehet, hogy a mondandód jó - mondom, én részben egyetértek vele, de nem miattad, hanem ellenedre. - De hiába a jó mondandó, ha elmondani nem tudod.

2023. jan. 31. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 82/87 anonim ***** válasza:
95%

Most a kérdezőről tisztára eszembe jutott, mikor tiniként arról fantáziálgattam, hogy mi lenne, ha zombiapokalipszis lenne. :D

A szomszéddal van egy közös kútunk, (Ami amúgy az utcában még csak egy van, az se alap falun) szóval víz lenne, bár nem vezetékes, mert ahhoz áram kell. A 2 oldalsó szomséd tuti kamar kiesik, mert öregek, az egyiknek vannak juhaik. A szemben levők is biztos hamar, mert az a szomszédasszony annyira járkálós, tuti megharaptatja magát egy zombival. A telkeket lehet már termőföldnek használni, s a házakba elbújni a zombik elől. A nagyobb testű állatokat már az első télen le kellene vágni, mert a szénacsinálás nem megoldható, stb.


Falusi vagyok, apám még gazdálkodik is, van tehén, tyúk, nyúl, minden, de még úgy se jön össze a teljes önellátás, mint a filmekben. Tyúkjaink vannak, tojást így is kell még vegyünk, állatot is tartunk, mégse jön ki annyi hús, hogy 4 embernek elég legyen a hétvégi sütögetésekhez, zöldséges kert is van, mégis paprikát, hagymát meg egy csomó mindent venni kell, de még ha eperlekvárt akarunk csinálni, ahhoz is meg kell venni az epret, mert az a napi kis tállal ami érik a nyár egy időszakában nem tudsz mit kezdeni, pedig 3 helyen is van.

2023. jan. 31. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 83/87 anonim ***** válasza:
100%

Egyébként tény, hogy egyre több tudós jelzi, hogy nagy bajok lesznek az ellátási láncokkal, erőforrásokkal. Drasztikusan csökkent a kitermelt energia mértéke. Van aki konkrétan kimondja, hogy a ma ismert civilizációs berendezkedésünk 20-30 éven belül összeomlik mert egyszerűen fenntarthatatlan.

Az meg tény, hogy fenntarthatatlan, pusztán az időtartam volt kérdéses.


De ez nem azt jelenti, hogy feltétlenül a kőkarszkig sülyednénk vissza, csak azt, hogy nem a jelenlegi berendezkedés lesz a működő. Hanem egy másik. Azaz nem jön el a világvége, pusztán más lesz a világ.

De nyilván könnyebb a változást átvészelni, ha az ember kevésbé van függő helyzetben élelem és egyéb erőforrások tekintetében.


De jelenleg erre jóformán egy fél marék ember van felkészülve hazánkban, de máshol sem jobb az arány. Őket hívjuk preppereknek, akik közül sokan egymást is hülyének tartják, mert más módon készülnek a krachra, mint ők. Sokan közülük szinte kimondva banditák. Fegyverkeznek és ők abban látják a felkészülést, hgoy egyszerűen el fogják venni másoktól amijük van. Ez szerintem szégyen, hisz ha már gondol arra, hogy fle kéne készülni, igazán felkészülhetne maga is, nem kellene mások cucait elvenni...


De az igazság az, hgoy sneki nem tudja mi várható. Az biztos, hogy nem egyszerű idők jönnek.


FONTOS hogy ez nem összekeverendő a great resettel, amiről a kérdező is ír. Az, hogy egy fenntarthatatlan rendszer összeomlik teljesen természetes, hisz ez van kódolva benne. Ezért nem hívjuk fenntarthatónak, mert... nem fenntartható:D Nem kell ehhez mindenféle hatalmak tenyérdörzsölgetése.

2023. jan. 31. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 84/87 anonim ***** válasza:
3%

#57


The Joker #9 (2022) képregényében bemutatták, hogy a holttesteket újrahasznosítják, a húspultban vagy az étteremben fogják őket felkínálni és az emberek nem tudják majd hogy mit esznek. Így tüntetik el őket, mindegy hogy miben haltak meg.


Ez csak fikció, de érdekes nemdebár??

2023. jan. 31. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 85/87 anonim ***** válasza:
3%

#53 Truman Show


#61 Azt kifelejtetted hogy drónokkal is őrizték a körzetet.

2023. jan. 31. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 86/87 anonim ***** válasza:
3%

#66 A Covid pár hét/pár nap alatt taccsra vágta az egész világot.

Se ki, se be, se nyő! Ilyen a világtörténelemben nem volt. A járatokat is ritkítani akarják. Nem fogsz tudni repülni, csak ha engedélyed és magángéped van.

2023. jan. 31. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 87/87 anonim ***** válasza:
Biztos jobb lehet mindennap tehénfost lapátolni. c:
2023. okt. 13. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8 9

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!