Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Valamikor fel fogják ismerni...

Valamikor fel fogják ismerni az emberek,hogy a városokba tereléssel teljesen elveszítik a szabadságukat és kiszolgáltatottak lesznek?

Figyelt kérdés

2023. jan. 30. 00:08
1 2 3 4 5 6 7 8 9
 31/87 anonim ***** válasza:
81%

25:


Igen, aki a városban nőtt fel az egy külön faj ami megdöglik ha olyan település területére lép be ami nem kapott városi rangot...

Egyszerűen a legtöbb ember praktikus szempontok alapján dönt, ha több a lehetőség munka, oktatás, infrastruktúra, szolgáltatások szempontjából akkor oda fog költözni és nem feltétlen éri meg neki valami kis eldugott településen élni csak azért hogy elmondhassa ő falusi. Mármint rendben van, hogy valakinek ér ennyit, meg azt a környezetet szereti, olyan foglalkozása van amit ott a környéken is tud végezni és nincs is igénye másra akkor éljen ott. De ha azt mondod mindenkinek más az érték akkor miért kell előadnod, hogy de aki városi az nem tudja mi az érték. Komolyan annyira nincs semmi amire büszke lehetnél, hogy arra kell döngetned a melled hogy Pusztaszentgilisztáson élsz és a fűben eszed a zsírral megkent házi kenyeredet? :D (A kenyérsütés amúgy miért lenne faluhoz kötve?) Mellesleg gondolom az egész évi lisztellátásodat is magad termeled, kézzel őrlöd, a kerti szerszámokat és gépeket is magad készíted, egész nap tekered a bringát hogy legyen áram, az internetet meg az agyad sugározza annyira független vagy. Egyébként is most úgy csinálsz mintha minden falusi minden nap csak házi kovászos kenyeret enne, és ott nem járna senki boltba kenyérért vagy zöldségekért. Hagyjuk már ezt a parasztromantikát.

Igen, egy városban szerintem az érték, hogy minden közel van gondolom te is örülni szoktál ha több időd van olyan dolgokra amit nem csak muszájból csinálsz. Nekem érték a sokszínűség, a sokféle lehetőség tanulás, munka, ismerkedés, szórakozás, művelődés terén, érték az a kulturális élet amit egy kistelepülés nem tud kitermelni. Te meg egyed a fűben a kenyeredet ha úgy tetszik. Én is szoktam, meg erdőben sétálni is, ehhez nem kell faluba költöznöm.

2023. jan. 30. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/87 anonim ***** válasza:
86%
25, nekünk itt van a hármashatár hegyi és Gellért hegyi panoráma, és ha ezeken a helyeken laksz( ahová a legtöbb ember vágyik , itt van mögötted a természetvédelmi terület) de még ha pesti vagy akkor is 10 perc alatt az erdő közepén találhatod magad annyi zölddel amit csak akarsz. Én szívesebben ennék a termelői piacon vásárolt termékeket egy Gellért-hegyi ősparkos villa teraszán, mint hogy kapáljak meg kecske bőgést hallgassak, és mindenért messze kelljen menni. Főleg hogy a falvakban csak idősek élnek, van egy kocsma meg egy abc és kész. Ki akarna oda menekülni?Ez van
2023. jan. 30. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/87 anonim ***** válasza:
7%
Érdekelne hány évesek vagytok, mert ez a szintű gondolkozás hogy falun csak öregek laknak meg ott csak kocsma van, meg egyáltalán még a kérdés értelmezése is sikertelen, nem mutat többet mint 15-20. De tudom sajnos ez bőven kiterjedhet 30-ig is..
2023. jan. 30. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/87 anonim ***** válasza:
91%
33, rengeteg faluban jártam már és ez van. Omladozó vagy régi tanyasi házak, egy kis kocsma ahova a lokál alkoholista asszonyverő urak tengetik a napjaikat , egy lepattant CBA , és padon ülő nénik. Na meg van a kivétel lakatos renátó mercédesz 6 pulyával és 4 asszonnyal. Kis falvak kb ebből állnak. Természetesen a táj gyönyörű , de nem élnék ott.
2023. jan. 30. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/87 anonim ***** válasza:
86%

33 Biztos van 1-1 kivetel, de a legtobb faluban oregek laknak illetve max 1-2 fiatalabb csalad, akik odakoltoztek. De a tobbseg oreg, a fiatalok akik ott maradnak, altalaban inkabb ott ragadnak, mert tanulatlanok es szegenyek.

Maximum akkor koltoznek falura, ha az egy ujonnan felhuzott, uj telepules lenne (ilyen van 1-2, de azok is inkabb a varosok melle epult kertvarosok), ahova csak hozzam hasonlo ertelmisegi 25-45 kozotti csaladok, fiatalok koltoznek be es van minden, ami kell helyben, a kocsmatol kezdve a normalis iskolaig, programokig, minden, vagy maximum 5-10 percre autoval, 15-20 percre tomegkozlekedessel.

Ez sok falura nem igaz, meg a legkozelebbi nagyobb varos is messze van es ott is szar minden.

2023. jan. 30. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/87 anonim ***** válasza:
97%

33: Engem is érdekelne hány éves vagy mert ez a szintű gondolkodás, hogy a városiak “ Többsége fel sem fogja mi az érték az életben, nekik az hogy mindent rögtön megkapjon amit akar, hamar eljusson A-ból B-be a legkényelmesebb autóval stb.”, meg az hogy egyáltalán értelmes érvekkel alátámasztott választ nem adtál a kérdésre csak arról óbégatsz az elejétől fogva, hogy mindenki fiatal aki a fentiekkel nem ért egyet, a kérdést hülyeségnek tartja agyilag 10-15 körül lehetsz.

Mondjuk nem tudom mi bajod a 31-el azon kívül, hogy nem tetszik. Nyilvánvaló különbségeket írtam le a város és falu között. Vagy szerinted a falvakban hemzsegnek az elit gimnáziumok, egyetemek, munkalehetőség, a művelődési lehetőség, minden faluban van opera, színház, mozi, koncertek a komolyzenétől, a könnyűzene minden műfajáig, tudományos konferenciák, előadások, múzeumok, táncoktatás stb? Hát nem. Budapestre járnak a környező kisebb településekről néptáncot tanulni az emberek mert helyben vagy nincs rá lehetőség vagy nem olyan színvonalú amivel tovább tudnának fejlődni. Szerintem hogy a faluból nagyvárosba kell jönni néptáncolni épp elég irónikus, és sok dolgot elárul a falvakban rendelkezésre álló lehetőségekről, azok szintjéről, a kulturális életről. És ez most nem ellenük szól mert nyilván egy 1,7 milliós centrumban több lehetőség lesz mint egy párezres településen csak nem értem miért nem lehet ennek az előnyeit, érdemeit elismerni.

2023. jan. 30. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/87 A kérdező kommentje:
Sikerült elvinni a kérdésem a "falun csak büdös tanyasiak élnek" irányba.Gratulálok!
2023. jan. 30. 17:24
 38/87 anonim ***** válasza:
88%

37, mert így is van javarészt. Tisztelet a kivételnek.

Fáj az igazság?

2023. jan. 30. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/87 anonim ***** válasza:
95%

37, szerintem pont te vagy az, aki azt hiszi, hogy vidéken csak tanyasiak vannak.


Azt mondod a városiak függő helyzetben vannak.


Nézzük csak:


Közlekedés

Vidéken jóval fejletlenebb a tömegközlekedés, így ha mobil akarsz lenni, autóra lesz szükséged. Sok esetben muszáj autót tartanod, hogy egyáltalán eljuss a munkahelyedre, boltba, iskolába.

Városban nincs ilyen probléma, fejlett a tömegközlekedés.


Oktatás:

Vidéken van eg ykörzeti iskola, ha szerencséd van a te településeden, ha nem, akkor a sozmszédban és autózhatsz át.

Városban jellemzően több iskola is van és könnyebben megközelíthetőek.


Egészségügy:

Vidéken van a körzeti kórház amit autóval elérhetsz. Meg persze a település saját orvosa, de sok esetben ő csak arra jó, hogy receptet írjon, érdemi vizsgálatot már nem tud csinálni, ahhoz a közlei város kórháza kell.

Városban ott a kórház.


Élelemszerzés:

Sok településen van helyi kisbolt ami gyakran monopol helyzetből olyan áron adja a temrékeket ahogy csak nem szégyelli.

Városban sok bolt, versenypiac, jobb árak, nagyobb választék.


Igen, vidéken termelhetsz magadnak ételt, de... vajon milyen arányban teszik? Hát elég kis arányban, megsúgom.


Egyéb termékek:

Pl elektronikai boltok gyakorlatilag nincsenek vidéken, csak városban.


Összegzés:

Ha városban vagy, könnyebben hozzájutsz oktatáshoz, egészségügiy ellátáshoz, , szinte bármilyen termékhez, mindezt gyorsabban és nem muszáj hozzá autó.

Vidéken rosszabb minden elérhetősége és sok esetben ha nincs autód, bszhatod.


Ki is van függő helyzetben?


Persze, ha abból indulunk ki, mint te, Kérdező, hogy vidéken mindenki tanyasi paraszt, akkor ja, vidéken van kaja, városban nincs. De nem ez a helyzet. Vidéken is ugyanúgy boltban veszik a dolgokat. Csak ott nincs annyi bolt. Innentől kezdve...

2023. jan. 30. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/87 anonim ***** válasza:
91%
Nem jó ez így baratom
2023. jan. 30. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8 9

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!