Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Valamikor fel fogják ismerni...

Valamikor fel fogják ismerni az emberek,hogy a városokba tereléssel teljesen elveszítik a szabadságukat és kiszolgáltatottak lesznek?

Figyelt kérdés

2023. jan. 30. 00:08
1 2 3 4 5 6 7 8 9
 21/87 anonim ***** válasza:
78%

Én falusi vagyok, de csak azért mert ide születtem, s még nem költöztem el.

Akinek van egy csepp esze, az itt se a földet túrja, hanem elmegy rendesen dolgozni, s pénzből megveszi ami kell. Hiába, hogy falu meg kert meg minden. A háztáji gazdálkodás nagyon nem kifizetődő, sem anyagilag sem befektetett munka szempontjából.

2023. jan. 30. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/87 anonim ***** válasza:
68%
Városban szabadabb leszel, ott nem csak az M1 jön be a tv-ben...
2023. jan. 30. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/87 anonim ***** válasza:
76%
Városból jöttem ki falura és a falusi élet vette el pont a szabadságomat, már rettenetesen bánom, épp azon vagyok, hogy vissza tudjak menni városba.
2023. jan. 30. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/87 anonim ***** válasza:
81%

Neked az a szabadság, hogy sose tudsz elmenni sehova hosszabb távra, mert az állatoknak napi többször enni és inni kell adni, egész nyáron azon stresszelsz, hogy vajon milyen lesz az időjárás, teljes napokat vagy a mezőn a tűző napon (nem kényelmes 8 órát), kiadsz egy valag pénzt tyúktápra, magokra, trágyázásra, szántásra, stb, s a végén úgyis meg kell vegyel egy csomó dolgot a boltban, mert gyenge volt a termés?


Arról nem is beszélve, hogy falun semmire sincs lehetőség. Iskolába be kell járni a városba, vagy ha pl vennél egy mosógépet, azért is, új személyit se csináltathatsz helyben, de még egy retkes mozi sincs vagy egy könyvesbolt.

2023. jan. 30. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/87 anonim ***** válasza:
8%
Egy városi ember sosem fog faluban megmaradni. Többsége fel sem fogja mi az érték az életben, nekik az hogy mindent rögtön megkapjon amit akar, hamar eljusson A-ból B-be a legkényelmesebb autóval stb. Most hiába kezdenék el papolni hogy milyen minden nap házi kovászos kenyeret háztáji dolgokkal enni szőlőhegyi panorámában, erdőben sétálni, saját paradicsomot enni, mert fogalma sincs ilyen dolgokról. Ez a vidék-város vita teljesen meddő. Mindenkinek más az érték. A városi ember a betonon szabad, a vidéki ember meg a zöldben.
2023. jan. 30. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/87 A kérdező kommentje:
Vidéken nyilván kemény az élet.Ez egy városinak nem vonzó.
2023. jan. 30. 11:14
 27/87 anonim ***** válasza:
100%

#26


A kemény élet senkinek se vonzó. Az ember célja alapvetően a minél nagyobb haszon, a minél kevesebb energiabefektetéssel. Ez már az őskorban is így volt.

2023. jan. 30. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/87 anonim ***** válasza:
97%

"Vidéken nyilván kemény az élet.Ez egy városinak nem vonzó."

:D :D :D

2023. jan. 30. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/87 anonim ***** válasza:
31%
Kérdező, ha az jött le neked abból amit írtam hogy vidéken kemény az élet akkor gratulálok. 😂 Van értelmi szint az biztos. (25-ös)
2023. jan. 30. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/87 anonim ***** válasza:
100%
Éli könyve.
2023. jan. 30. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8 9

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!