Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Mi értelme van az önbizalomhiá...

Mi értelme van az önbizalomhiánynak?

Figyelt kérdés

Főleg nőknél, mi okozza? Többször is megfigyeltem már ezt, de a legutóbbi volt a csúcs. Vonaton utaztam, velem szemben egy gyönyörű lány ült. De tényleg, toppos volt. Nem "aránylag" szép, hanem kb a természet diadala. Olvasott egy könyvet, gondoltam, csak lelesem, mi érdekelhet egy ilyen csodanőt. Hát, a címe nem volt más a könyvnek, minthogy: "Hogyan legyen önbizalmad?"

Egyrészt: Akinek nincs önbizalma, annak majd egy könyv elolvasása után lesz? Ha valaki sablonos rigmusokat ereget feléd, attól majd jobban fogod becsülni magad? Az önbizalmat mindenkinek a maga útján kéne megtalálnia, nem pedig afféle egy LEGO összeszerelő katalógus alapján. Szerintem ez nem segíti, hanem még inkább rombolja az önbecsülést, ha azt leírás alapján próbálod megteremteni magadban, nem pedig egy saját ösvényt kitaposva.

Másrészt, egy ilyen szép nőnek miért nincs önbizalma? A férfiak irányába nem kell küzdenie. Náluk instant nyerő lesz. Nem csak azért, ahogyan kinéz, hanem az öltözködése, a kisugárzása. A nők szerintem konkurenciaként tekintenek rá. De ha ezt valaki jól kezeli, akkor ebből is lehet erényt kovácsolni. Az ember lelke attól inkább erősödjön, ha irigykednek rá, minthogy összeroppanjon.

Nem ez az első és egyetlen példa, ahol szép, ápolt, szinte perzselő kisugárzású nőknek romokban van az önbecsülése. Miért? Mi ennek az értelme?

Én férfiként nem vagyok egy szuper sikeres valaki. Legalábbis, a társadalom szemében. Én úgy élek, ahogy kényelmes, nem úgy, ahogy azt a társadalom elvárja. Ennek ellenére soha nem ártok senkinek. Élni, és élni hagyni, ez az elvem. És nekem mindig volt önbecsülésem, ami nem ugyan az, mint az EGO. Az önbecsülés az, amikor szereted magad, ismered minden előnyödet, korlátodat, és ezzel együtt fogadod el magad. Miért olyan nehéz ez, főleg szép nőknél?



2023. jún. 6. 15:13
1 2 3 4
 11/38 anonim ***** válasza:
100%
Értelme nincs, a magyarázata pedig egyéni, sokszor gyerekkorra vezethető vissza.
2023. jún. 6. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/38 anonim ***** válasza:
78%

Ezt hallgasd végig:

[link]

2023. jún. 6. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/38 A kérdező kommentje:

12-es

Akkor most én is csináljak egy videót arról, hogy a férfiakat pusztán az alkoholizmusuk és igénytelenségül alapján ne ítéljük el, és ők is ugyan annyit érnek, mint azok, akik adnak magukra, és sikeresek?

2023. jún. 6. 16:34
 14/38 anonim ***** válasza:
84%
Ugye nem hallgattad végig?
2023. jún. 6. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/38 A kérdező kommentje:
Dehogy hallgattam végig. Beletekergettem, de eleve ez egy meleg fiúnak tűnik nekem. Így hiteltelen, ha számára a nők szépsége nem prioritás.
2023. jún. 6. 16:38
 16/38 anonim ***** válasza:
100%

Miért lenne “értelme”? :D szerinted más lelki gondoknak, pszichés problémáknak van “értelme”?? Ez nem így működik.


Amúgy attól még hogy szerinted szép volt az a lány, lehet hogy önmagát nem látja annak. Vagy mások nem látják annak és bántották. Vagy régen csúnya volt. Vagy toxikus környezetben nőtt fel. Vagy testképzavaros. Vagy eleve csak érdeklődésből olvasta el a könyvet. Stb.

2023. jún. 6. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/38 anonim ***** válasza:
87%
Annyira meleg, hogy barátnője is van, amúgy meg foglalkozott már az önbizalom témával is, és sok értelmes videót csinál, tudományos érvekkel támasztja alá a témáit. Szóval csak te leszel szegényebb azzal, ha a külseje alapján elítéled (tévesen). :-) Ezt a videóját konkrétan a nők külsejével kapcsolatos véleményedre reagálva linkeltem be, kereshettem volna másikat is.
2023. jún. 6. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/38 A kérdező kommentje:
17-es, attól még hogy van barátnője, még lehet meleg. Én nem ítélem el, és ha segítő szándékkal linkelted be a videóját, akkor köszi, de sajnos nincs jelenleg 22 percem hogy végighallgassam. De majd lehet, hogy szánok rá időt ha hazaértem, csak most még dolgozok.
2023. jún. 6. 16:47
 19/38 anonim ***** válasza:
100%

Azt irtad, úgy élsz ahogyan kényelmes, valószinűleg ő pedig nem ezt teszi, talán a társadalomnak próbál megfelelni.

Azt gondolod, hogy aki szép annak önbizalma kellene, hogy legyen és ha nincs miért nincs?

Tehát a hitrendszered összeköt két dolgot következtetésbe mész, és meglepődsz, hogy miért nem önazonos az aki szép, mintha ez olyan természetes és magától értetődő lenne, mint a kávéautomatában a kávé.

2023. jún. 6. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/38 A kérdező kommentje:
19-es, és úgy gondolom, hogy még annak is tele kéne lennie önbizalommal, aki egy gnóm szörnyszülött. Mert minden embernek vannak jó tulajdonságai, ha magában megtalálja, és rájuk fókuszál. És mindenki, aki több annál, mint egy szörnyszülött, hatványozottan tele kéne lennie önbizalommal. Vagy nevezzük inkább, önbecsüléssel. Ha én nő lennék, és szép lennék, akkor az számomra kimeríthetetlen önbecsülést adna. Természetesen akkor, ha ezzel nem vágnék fel senkinek, és nem élnék vissza vele. Ha nem ártanék soha senkinek, csak simán szép lennék, akkor nézném magam a tükörben, és gyönyörködnék az evolúció csodájában, mint önnön kinézetemmel megteremtett. Komolyan, az a nő olyan szép volt a vonaton, hogy ha a helyében lennék, csak egy tükörre lenne szükségem ahhoz, hogy legyen önbizalmam és önbecsülésem. Nem azért, mert másoknak tetszem. De azért IS. Főleg, mert magamnak tetszem.
2023. jún. 6. 16:55
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!