Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Mi értelme van az önbizalomhiá...

Mi értelme van az önbizalomhiánynak?

Figyelt kérdés

Főleg nőknél, mi okozza? Többször is megfigyeltem már ezt, de a legutóbbi volt a csúcs. Vonaton utaztam, velem szemben egy gyönyörű lány ült. De tényleg, toppos volt. Nem "aránylag" szép, hanem kb a természet diadala. Olvasott egy könyvet, gondoltam, csak lelesem, mi érdekelhet egy ilyen csodanőt. Hát, a címe nem volt más a könyvnek, minthogy: "Hogyan legyen önbizalmad?"

Egyrészt: Akinek nincs önbizalma, annak majd egy könyv elolvasása után lesz? Ha valaki sablonos rigmusokat ereget feléd, attól majd jobban fogod becsülni magad? Az önbizalmat mindenkinek a maga útján kéne megtalálnia, nem pedig afféle egy LEGO összeszerelő katalógus alapján. Szerintem ez nem segíti, hanem még inkább rombolja az önbecsülést, ha azt leírás alapján próbálod megteremteni magadban, nem pedig egy saját ösvényt kitaposva.

Másrészt, egy ilyen szép nőnek miért nincs önbizalma? A férfiak irányába nem kell küzdenie. Náluk instant nyerő lesz. Nem csak azért, ahogyan kinéz, hanem az öltözködése, a kisugárzása. A nők szerintem konkurenciaként tekintenek rá. De ha ezt valaki jól kezeli, akkor ebből is lehet erényt kovácsolni. Az ember lelke attól inkább erősödjön, ha irigykednek rá, minthogy összeroppanjon.

Nem ez az első és egyetlen példa, ahol szép, ápolt, szinte perzselő kisugárzású nőknek romokban van az önbecsülése. Miért? Mi ennek az értelme?

Én férfiként nem vagyok egy szuper sikeres valaki. Legalábbis, a társadalom szemében. Én úgy élek, ahogy kényelmes, nem úgy, ahogy azt a társadalom elvárja. Ennek ellenére soha nem ártok senkinek. Élni, és élni hagyni, ez az elvem. És nekem mindig volt önbecsülésem, ami nem ugyan az, mint az EGO. Az önbecsülés az, amikor szereted magad, ismered minden előnyödet, korlátodat, és ezzel együtt fogadod el magad. Miért olyan nehéz ez, főleg szép nőknél?



2023. jún. 6. 15:13
1 2 3 4
 21/38 anonim ***** válasza:
55%

Igy van aki arra fókuszál ami az erőssége, de hallottad-e azt a mondást, hogy minden az ellenkezője annak ami látszik.

Nem tudhatod, hogy miért olvasta, lehet szakdolit ir belőle és anyagot gyűjt, ne itélkezzünk egy könyvről amit olvas.

Lehet, hogy neked egyszerű az élet, mert tudod mire fókuszálj, de vannak kevesebb és gyengébb értékrendű emberek akik nem tudják, hogy milyen eszközöket használjanak ahhoz, hogy elérjék amit szeretnének. Ennyi röviden. Örülj a szerencsédnek

2023. jún. 6. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/38 anonim ***** válasza:

Én vissza kérdéznék, ha ennyire helyén vagy és jól látod a dolgokat, miért nem vagy szuper sikeres, mivel azt irtad, hogy nem vagy?

Aki ennyire helyén vagy annak sugározni kell, ragyognia, fényleni minden ember közül, és vonzani bármit még a sikert is, ez olyan természetes, mint amikor azt irod, hogy szép nő és önbizalom kézben jár a szépséggel.

2023. jún. 6. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/38 anonim ***** válasza:
64%

#18

Ha érdekelne a téma akkor lenne rá 22 perced. Amúgy Attis nem meleg és kiváló videókat csinál.

2023. jún. 6. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/38 A kérdező kommentje:
22-es, mert a sikerhez sok áldozatot kell hozni. Ha azt akarod, hogy szeressenek, elképesztően hajtanod kell érte. Ha gazdag akarsz lenni, akkor másokat kell lehúznod hozzá. Akár magánembereket, akár nagyvállalatokat, akár az országot, de a semmitől nem gazdagszik meg az ember. Csak akkor lesz neked valamiből sok, ha azt valahonnan máshonnan veszed el. Ha pedig az az életcélod, hogy elismert és profi legyél a szakmádon belül, elképesztően sokat kell érte dolgozni. Én az elején beláttam, hogy egyik út sem tetszik. Én simán csak boldog és elégedett akarok lenni, nem pedig sikeres. A sikerest itt úgy értve, hogy a társadalom szemében sikeres. Mert saját magam szerint persze hogy sikeres vagyok. Úgy élek, ahogy szeretnék élni, miközben nem ártok vele senkinek. Így nem sajog karma sem a hátamon.
2023. jún. 6. 18:03
 25/38 anonim ***** válasza:
100%

Én sem panaszkodhatom külsőleg, de ha nagyon kiváncsi vagy, hogy mi az ok, ha belülről nem táplálja valaki önmagának, hogy milyen akkor kivülről várja, volt olyan kapcsolatom akitől megkérdeztem, hogy miért nem mondja soha, hogy tetszem és milyen vagyok, mire a válasza, hogy mert elbízom magam, soha nem kaptam tőle egyetlen egyszer sem, hogy szép vagy, csinos vagy…miközben meg idegenek csorgatták a nyálukat, nős férfiak bámultak meg..

Igy érthető szerinted?

2023. jún. 6. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/38 A kérdező kommentje:
25-ös, ha nem becsülnek meg, a hiba nem benned keresendő. Minden ember megérdemli, hogy tiszteljék, aki senkinek sem ártott. Ha pedig még jót is cselekedtél bárkivel, akkor a szeretetet is megérdemled, legelső sorban a saját magad szeretetét magad iránt. Az én önbecsülésem akkor inogott meg az életben, amikor valakit megbántottam. Még ha nem is szándékosan, de fájdalmat okoztam, az nagyon rossz érzés volt, akkor elhatároztam, hogy soha többé. Azĺta nem kellett éreznem az önmarcangolást. Tehát, csak ennyi az élet lényege. Csak azt tedd másokkal, amit elfogadnál magad is a túloldalról, és úgy bármilyen is legyél, magadat szeretni fogod. Legalábbis nálam így volt.
2023. jún. 6. 20:01
 27/38 anonim ***** válasza:
100%
Értelme semmi de nem választás kérdése sajna.
2023. jún. 7. 00:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/38 anonim ***** válasza:
84%

Maradjunk annyiban, hogy ha olyan kényelmes életet élnék, akkor nekem sem lenne baj az önbizalmammal. A komfortzónán belül nem tűnik fel, hogy milyen apró vagy.

Én többre vágyom, ahhoz pedig erősebb hit és nagyobb önbizalom kell. Ha a saját határaidat feszegeted, nincs olyan, hogy nem kételkedsz magadban néha.

2023. jún. 7. 02:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/38 A kérdező kommentje:

28-as, én őszintén szólva azt sem értem, mi az a komfortzóna. Ha magamban el kell képzelnem, akkor az valami olyan életmód, ami számodra kényelmes. Ha tévedek, akkor bárki javítson ki, szinonima alapján ezt feltételezem erről a kifejezésről. Tehát, ha valaki képes megteremteni egy olyan zónát az életében, ami számára komfortos, azt ugyan miért kéne elhagynia? Ha a medve talál magának egy szép barlangot, és megfelelő territóriumot a vadászatra, miért kéne elhagynia? Erre csak egy okot látok: kiégés. Amikor az ember megerjed attól, hogy mindig minden kényelmes, és ezért szándékosan keres kényelmetlen helyzeteket, mert még az is legalább új inger. Mondjuk, ha a ciklikusság elvét követem. Számomra kényelmes egy fotel, de öt óra után kegyetlenül megunok benne ülni, ezért felállok, és leülök egy kőkemény padra, ami kb tíz percig élvezetes, mert új inger, de mondjuk egy óra után már iszonyatosan kényelmetlen, úgyhogy felállok, visszaülök a jó fotelba, és rájövök, mennyire is baromi stimuláló benne létezni. Tehát, ha így nézzük, akkor van értelme elhagyni a "komfortzónát". Legalábbis, az én életfelfogásommal. Én az életben azt keresem, ami örömöt, boldogságot ad, a test stimulációját hajhászom, a dopamint, az endorfint. De nem drogokkal, nem mások kihasználásával, csakis saját magamon belül. Ebben a belső útkeresésben én semmi okot nem látok arra, hogy valaki önbizalomhiányos legyen. Csak abban az esetben, mint már mondtam, ha az ember másoknak árt. Mert onnantól nem kívánhat magának se jót. Ha szándékosan rosszat teszek másokkal, például átverem őket, megcsalom, hazudok, stb, akkor onnantól a sorstól ugyan ezeket várhatom cserébe. Az álmodozás megszűnik. Mert hogyan kívánhatnék én az életben bármi pozitívumot, boldogságot, ha én azt másoktól már elvettem? Ha bárki egoista, nárcisztikus elméje ezen felül is tud kerekedni, de a tudatalattija, a lelke mélye soha. Nem ugyan olyan lesz már a fagylalt íze, ha az ember azt gonoszként nyalja.

De bárki kifejtős véleménye érdekel. Mert az enyém az: teljesen mindegy, milyenek az életkörülményeid, ha másoknak nem ártasz közben. A lényeg csak annyi, hogy azt az életet HOGYAN ÉLED MEG. Tehát, ha valaki agyában korlátlan boldogsághormon felszabadítható akár egyetlen csokoládé megevésével is, vagy attól, hogy nézi a tájat és hallgatja a madarakat, akkor az már egy olyan élet, amire büszke lehet az ember. Míg ha valakinek luxusháza van, és minden hónapban elmegy máshova nyaralni, de esetleg a pénzét mások lehúzásával harácsolta össze, akkor lélek már nem lesz az emberben. Lelketlen nyaralások, kiégett jacuzzizás, álmosoly, a boldogság illúziója csipán, felszínes kapcsolatok. És mondjuk az ilyen embereknek legyen önbizalma?

Nem azt mondom, hogy minden gazdag egy hazug csaló. Vagy hogy minden sikeres ember mások eltaposásával, ignorálásával ért el sikereket. De a legtöbbjük igen. És az ilyen emberekre szokták azt mondani, hogy azért ilyen "sikeresek", mert volt önbizalmuk. És sokan erre a fajta gátlástalan önbizalomra irigykednek.

Pedig az is ugyan úgy önbizalom, de az egészséges fajtából, ha valaki a saját belső világában megteremti azokat az értékeket, amiket nem kell, hogy mások elismerjenek, elég, ha saját maga elismeri magának. És erre mégse jönnek rá sokan.

2023. jún. 7. 14:32
 30/38 A kérdező kommentje:
Vagy ha az önbizalmat, mint kifejezést nézzük: bízom magamban. Nem kell, hogy azt jelentse, hogy az ember magáról többet képzel, mint amire valójában képes. Én eljárok edzeni, pontosan tudom, hogy fekve 85 kg-ot ki tudok még nyomni, de 100-at már nem. Ez nem önbizalom kérdése, hogy "azért nem nyomsz ki 100 kilót, mert nem bízol magadban!" Ez pusztán fizika. Az már túl nagy súly az én 70 kilómhoz. De ha edzek keményen, akkor ki fogom nyomni a 100 kg-t. Tehát, az hogy "most nem megy" nem önbizalomhiány, hanem realitás. Az, hogy "most még nem megy, de idővel meg tudom csinálni", na az az önbizalom, szerintem. A "soha nem fogom tudni kinyomni" az az önbizalomhiány. A "most is simán kinyomom!" pedig az EGO.
2023. jún. 7. 14:39
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!